Silni, Sprawni, Aktywni - darmowe treningi boksu i kickboxingu dla dorosłych.

909
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Praga-Południe
Grochów Północny
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
64 875 zł
Kategoria
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 567 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt da osobom dorosłym, które ukończyły 35 lat możliwość regularnego udziału w darmowych zajęciach sportowych, poprawy zdrowia, kondycji fizycznej, walki z nadwagą. Zagospodarowania wolnego czasu oraz aktywizacji fizycznej po godzinach pracy. Projekt zrealizowany zostanie poprzez udostępnienie bazy sportowej wraz z instruktorami. Treningi obejmować będą zajęcia z zakresu boksu i kick-boxingu.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
03.01.2018 12:22
Zajęcia odbywały się w od marca 2017 do końca roku 2017 Z w Gimnazjum nr 22 przy ul. Boremlowskiej 6/12 od poniedziałku do piątku, w godzinach 19:00 – 21:00.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Kultury, Promocji i Sportu dla Dzielnicy Praga-Południe

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Praga-Południe
Obszar objęty pomysłem:
Grochów Północny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Nasielska 14
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Sale bokserskie znajdują się na terenie posesji Nasielska 14. Miejsce to, jest położone w centrum Grochowa Północnego tuż przy przystankach środków komunikacji miejskiej. Jest to jedyny profesjonalnie przystosowany do treningów bokserskich i kick-bokserskich obiekt na terenie Grochowa Północnego. Na posesji są dwie wyposażone sale bokserskie oraz siłownia co daje możliwość treningu kilku grup na raz.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt da osobom dorosłym, które ukończyły 35 lat możliwość regularnego udziału w darmowych zajęciach sportowych, poprawy zdrowia, kondycji fizycznej, walki z nadwagą. Zagospodarowania wolnego czasu oraz aktywizacji fizycznej po godzinach pracy. Projekt zrealizowany zostanie poprzez udostępnienie bazy sportowej wraz z instruktorami. Treningi obejmować będą zajęcia z zakresu boksu i kick-boxingu.
Opis projektu
Nasielska 14 jest jedynym w pełni wyposażonym i działającym klubem bokserskim na Grochowie Północnym.

Projekt zostanie zrealizowany w następujących etapach:
1. Informacja o projekcie w formie ulotek i plakatów dystrybuowanych na terenie Grochowa Północnego. Stała akcja prowadzona każdego miesiąca.
2. Opracowanie planu treningowego.
3. Realizacja treningów.

Projekt jest skierowany do seniorów w rozumieniu sportowym z Praga Południe, ze szczególnym naciskiem na obszar Grochowa Północnego. Projekt da możliwość nieodpłatnego trenowania dla wszystkich osób od lat 35 w bezpiecznych warunkach, przy użyciu profesjonalnego sprzętu i pod okiem wykwalifikowanej oraz czynnej zawodniczo kadry trenerskiej. Przewidziana ilość godzin treningowych umożliwi podział chętnych pod względem ich sprawności fizycznej, ewentualnego zaawansowania oraz wieku, co da każdemu szanse na odbycie treningu dostosowanego do potrzeb i możliwości. Osoby pracujące otrzymają możliwość darmowej rekreacji i rozrywki poprzez aktywność sportową. Fakt ten, jest niezwykle istotny dla osób, które same nie uczestniczą w treningach z przyczyn materialnych. Treningi odbywać się będą pod okiem czynnych zawodników sportowych oraz trenerów z wieloletnim doświadczeniem, co mimo nieodpłatności zajęć zapewnić ma możliwie najwyższy poziom realizowanych zajęć.

Wychowankami trenerów klubu Nasielska 14 są:

Łukasz Łęczycki mistrz Polski w boksie tajskim z lat 2011, 2012, 2014.

Mateusz Kopiec mistrz Polski w boksie tajskim z lat 2011, 2012, 2014. Brązowy medalista mistrzostw świata w Sankt Petersburgu, mistrz Europy z roku 2014.

Tomasz Szczepkowski mistrz Polski w boksie tajskim z lat 2010, 2011, 2012, 2014. Srebrny medalista mistrzostw Europy w roku 2014.

Dawid Mirkowski mistrz Polski w boksie tajskim z lat 2013, 2014. Zdobywca pucharu świata w K-1 mistrzostw w Rydze. Srebrny medalista mistrzostw Europy z roku 2014.

Członkowie kadry Polski Łukasz Łęczycki , Mateusz Kopiec, Dawid Mirkowski, Tomasz Szczepkowski.
Uzasadnienie realizacji projektu
Nasielska 14 jest jedynym obiektem na Grochowie Północnym wyposażonym w przygotowane sale do treningów bokserskich. Boks jest sportem holistycznym. Kształtuje charakter, siłę woli, uczy wytrwałości. Wspiera postawy asertywne, jest niezwykle skuteczny w walce z nadwagą. Możliwość regularnych i darmowych zajęć nie obciążając domowych budżetów wspierać będzie aktywność fizyczną ludzi pracujących, sprzyjać będzie integracji mieszkańców Grochowa Północnego oraz korzystnie wpływać na stan ich zdrowia. Ufam, że projekt zmotywuje uczestników do porzucenia telewizora i zgubienia zbędnych kilogramów przy jednoczesnym rozwoju kondycji fizycznej. Aktywność fizyczna u osób pracujących jest najlepszym sposobem zapobiegania rozmaitym chorobom cywilizacyjnym i gwarancją długotrwałej radości ze sprawności swojego ciała.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Liczba godzin darmowych treningów dla dorosłych od lat 35, objętych projektem, to 1,5 godziny raz dziennie przez 5 dni w tygodniu. 15 godzin tygodniowo. 2017 rok liczy 52 tygodnie. 114 dni w 2016 roku to dni wolne od pracy.

Zatem:
365 dni - 114 dni = 251 dni. Całkowita liczba godzin przewidzianych w projekcie na rok 2017 to 251 dni x 1,5 godziny daje 376 i pół godziny.

Koszt zorganizowania jednej godziny to 150 złotych. Koszt obejmuje czas pracy trenerów posiadających odpowiednie uprawnienia instruktorskie, kompletnie wyposażoną salę do treningów bokserskich i kick-bokserskich (ring, bezpieczne maty na podłogach, lustra, worki bokserskie proste, worki profilowane, tarcze bokserskie, tarcze kick-bokserskie, pasy ochronne dla instruktorów i ćwiczących, siłownia funkcjonalna, brama do zajęć siłowych cross-fit, wolne ciężary, bieżnie, kółka gimnastyczne, piłki lekarskie, skakanki, hantle i inny drobny sprzęt), węzeł sanitarny, sauna.

Całkowity koszt zajęć w trakcie projektu w 2017 roku to 376,5 x 150 zł = 56475 zł.
Do kosztów projektu należy doliczyć koszt akcji promocyjnej prowadzonej na obszarze Grochowa Północnego, plakatów, ulotek itp. Koszt promocji prowadzonej w ciągu całego roku wynosić będzie 700 zł miesięcznie.
Całkowity koszt projektu: 64875 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
64 875,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Karty oceny

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany