Bociani Zakątek - oświetlenie i powiększenie skateparku oraz "Dzień Bocianiego Zakątka"

917
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Białołęka
Kobiałka, Augustów Brzeziny, Grodzisk, Lewandów Annopol, Żerań
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Agnieszka Borowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
62 500 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 526 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Trzy latarnie wraz z głośnikami na terenie Bocianiego Zakątku skierowane na skatepark i poszerzenie terenu skateparku orazorganizacja imprezy "Dzień Bocianiego Zakątka"

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
20.11.2017 15:59
Dzień Bocianiego Zakątka odbył się 17 czerwca 2017 r. Odstąpiono od realizacji inwestycyjnej części zadania ze względu na roszczenia do gruntu.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Konserwacji i Środowiska dla Dzielnicy Białołęka

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Kobiałka, Augustów Brzeziny, Grodzisk, Lewandów Annopol, Żerań
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Plac Bociani Zakątek, ul. Ruskowy Bród, ul. Mańkowska
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Bociani Zakątek - teren rekreacyjno - sportowy przy skrzyżowaniu ul. Ruskowy Bród, ul. Mańkowska. Położony pomiędzy osiedlami Zielona Dolina, Miasteczko Regaty, Osiedle Olesin
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Trzy latarnie wraz z głośnikami na terenie Bocianiego Zakątku skierowane na skatepark i poszerzenie terenu skateparku orazorganizacja imprezy "Dzień Bocianiego Zakątka"
Opis projektu
W ramach projektu zostaną zakupione i zamontowane trzy latarnie sportowe do oświetlenia skateparku. Powiększenie skateparku o 60 metrów kwadratowych oraz dodanie grindboxa. Do latarni sportowych zostaną przymocowane po dwa głośniki, które będzie można uruchomić z telefonu komórkowego za pomocą systemu bluetooth, tak aby puścić muzykę i użytkownicy skateparku mogli ją słuchać podczas jazdy. Zostanie przygotowany regulamin określający zasady korzystania z nagłośnienia i rodzaju włączanej muzyki m.in. piosenki nie będą mogły zawierać obraźliwych treści, natężenie dźwięku nie może przeszkadzać innym użytkownikom. Inwestycja zawiera przygotowanie projektu i mapy do celów projektowych. Dzięki nowym ledowym latarniom użytkownicy skateparku- skateboarderzy, rolkarze, jeżdżący na hulajnogach będą mogli korzystać z urządzeń po zapadnięciu zmroku. W okresie jesienno - zimowym już w okolicach godziny 16 jest ciemno i w tej chwili, gdy nie ma odpowiedniego oświetlenia zapewniającego bezpieczeństwo ćwiczącym na skateprku. Teren rekreacyjno - sportowy Bociani Zakątek jest chętnie odwiedzanym miejscem na terenie Zielonej Białołęki. Poza skateparkiem znajduje się na nim wielofunkcyjne boisko, plac zabaw, miejsca do grilla, siłowania stoły do ping ponga. Ludzie lubią się tam spotykać, bawić się, jeździć na rolkach, deskach, rowerach. Jest to miejsce w którym krzyżują się ścieżki wielu mieszkańców okolicznych domów i osiedli. W ramach projektu zostanie zorganizowana impreza towarzyska - Dzień Bocianiego Zakątka. Będzie to poczęstunek dla gości w postaci napojów, jedzenia np. grilla, cukierków. Dzień Bocianiego Zakątka będzie integracją i zabawą wielu osób młodszych, starszych.
Uzasadnienie realizacji projektu
Skatepark Bociani Zakątek od ponad czterech lat jest ulubionym miejscem wielu sportowców, w szczególności młodzieży, która przyjeżdża z obszaru Białołęki wschodniej. Ćwiczą na nim skateboarderzy, rolkarze itp. Młodzież zazwyczaj kończy zajęcia w szkole w godzinach popołudniowych ok. godziny 16, 17, gdy przez ponad połowę roku w naszej szerokości geograficznej jest już ciemno. Latarnie istniejące w chili obecnej- "typu parkowego" na alejkach i "typu sportowego" na boisku niedostatecznie oświetlają skatepark. Sportowcy nie mają możliwości korzystania ze skateparku po zachodzie słońca. Najbliższy oświetlony skatepark jest an stadionie narodowym do którego trudno im często dojeżdżać z uwagi na czas, odległość i obowiązku szkolne.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
27.000 zł - opracowanie projektu, sporządzenie mapy do celów projektowych, 3 latarnie sportowe do oświetlenia skateparku,, montaż latarni.
8.000 zł - jedzenie oraz napoje, organizacja imprezy
8.000 zł - powiększenie skateparku: budowa nawierzchni betonowej 60 m2
10.500 zł - zakup, montaż, transport grindboxa
1.000 zł - cztery głośniki z gniazdem oraz łącznością bluetooth
8.000 zł - nadzór inwestorski
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
62 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Inwestycja generuje bardzo niewielkie koszty eksploatacji, z tego względu, że zostaną wykorzystane lampy ledowe, które pobierają mało prądu
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
300,00 zł

Dokumenty

Załączniki

Modyfikacje

15.01.2016 23:52
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
12.03.2016 21:58
Autor projektu
13.03.2016 15:38
Autor projektu
13.03.2016 18:15
Autor projektu
17.03.2016 09:50
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
17.03.2016 11:28
Koordynator w dzielnicy Białołęka
28.04.2016 12:32
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • bardzo slaby projekt, o ile latarnie i rozbudowę można ocenić na plus to reszta jak głośniki i impreza wyglądają na robienie za pieniądze podatników festynu wyborczego dla jednej z radnych
    Mieszkaniec3622  30.05.2016 12:26
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany