Praskie Centrum Aktywnej Młodzieży

2020
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
195 310 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Miejsce animacji kulturalnej, warsztatów, zagospodarowania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z terenu dzielnicy Pragi-Południe. Przestrzeń w budynku oraz na powietrzu do wykorzystania na wszelkiego rodzaju inicjatywy młodzieżowe. Miłe, kulturalne miejsce do spędzania wolnego czasu oraz organizowanie zajęć warsztatowych, tworzenia własnych projektów i ich realizacji.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Saska Kępa- Wał Miedzeszyński 375
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
posesja przy Wale Miedzeszyńskim 375 to miejsce zajmowane przez harcerzy z hufca ZHP Warszawa Praga-Południe. Są tam pomieszczenia oraz dużo zielonego terenu (1 ha), gdzie można zorganizować różnego rodzaju przedsięwzięcia dla młodych mieszkańców dzielnicy Praga-Południe przez cały rok. Miejsce to wymaga pewnej modernizacji.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Miejsce animacji kulturalnej, warsztatów, zagospodarowania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z terenu dzielnicy Pragi-Południe. Przestrzeń w budynku oraz na powietrzu do wykorzystania na wszelkiego rodzaju inicjatywy młodzieżowe. Miłe, kulturalne miejsce do spędzania wolnego czasu oraz organizowanie zajęć warsztatowych, tworzenia własnych projektów i ich realizacji.
Opis projektu
Centrum byłoby miejscem, gdzie każdy, kto zgłosiłby się ze swoim projektem/wydarzeniem mógłby po uzgodnieniu warunków spędzić czas wolny, W ofercie Centrum znalazłyby się następujące zajęcia:
- warsztaty żeglarskie,
- warsztaty kajakarskie;
- klub gier planszowych;
- klub młodego widza;
- klub piosenki (wspólne śpiewanki również przy ognisku);
- klub czytelnika;
- klub fotografii;
- klub rękodzieła,
- surviwal.
W Centrum zapewnilibyśmy osoby odpowiedzialne za tworzenie programu zajęć, osoby pełnoletnie do sprawowania opieki nad dziećmi i młodzieżą, koordynatorów zajęć tematycznych. Do prowadzenia zajęć zapewniamy osoby posiadające odpowiednie wykształcenie, kwalifikacje i przygotowanie pedagogiczne oraz dużą praktykę z zakresu pracy z dziećmi i mlodizeża. Informacja o Centrum i zaproszenie do niego umieszczona byłaby w szkołach i innych placówkach edukacyjno-opiekuńczych, domach kultury,urzędach i innych miejscach użyteczności publicznej. Planujemy organizowanie zajęć tematycznych związanych z przygotowywaniem się do różnego rodzaju wydarzeń w dzielnicy i mieście, jak również z uroczystościami państwowymi. Chcielibyśmy organizować i koordynować zawody, konkursy artystyczne głownie dla dzieci i młodzieży, do czego przygotowywać mogliby się na zajęciach proponowanych przez Centrum. Planujemy spotkania z autorami książek, kabaretami, piosenkarzami i innymi twórcami kultury połączone z dyskusją, które miałyby na celu wzbudzenie zainteresowania tymi dziedzinami dzieci i młodzież.
Aktywne, rodzinne spędzanie wolnego czasu na praskim brzegu Wisły i spotkania, warsztaty żeglarskie spowodują równiez budowanie tożsamości wislanej, identyfikację z otoczeniem, edukację ekologiczno-przyrodniczą, poszanowanie dla lokalnej natury, zachowanie czystości nad Wisłą przez mieszkańców Pragi-Południe. Mlodzi mieszkańcom będą mogli również poznac walory dobrego, kulturalnego zachowania w zgodzie z przyrodą.
Wszystkie zajęcia prowadzone będą bezpłatnie.
Uzasadnienie realizacji projektu
Na terenie dzielnicy brakuje przyjaznych miejsc, gdzie młodzi ludzie mogliby aktywni spędzać czas, znajdować swoje zainteresowania artystyczne, kulturalne i sportowe i je rozwijać. Widzimy potrzebę gromadzenia młodych ludzi w miejscu, w którym oferta dla nich może podlegać zmianom w zależności od potrzeb, gdzie mogliby sami decydować o tym, co chcą robić. Poprzez spotkania z ludźmi kultury młodzi ludzie mieliby szansę na poznanie ich działalności i próbę własnych poszukiwań, odkrywania swoich talentów i rozwijania pasji. Chcielibyśmy, aby Centrum było alternatywą dla samotnego oglądania telewizji lub gier komputerowych, aby młodzi ludzie mogli przebywać ze sobą, mieć możliwość poznawania siebie i wspólnego działania.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Wykonanie ekspertyzy wraz inwentaryzacją – 20 000 zł
2. Wykonanie dokumentacji projektowo – wykonawczej wraz z przedmiarami robót i kosztorysami inwestorskimi– 20 000 zł
3. Remont dachu –(naprawa nieszczelności, ocieplenie i pokrycie np. papą) – 31 000 zł
4. Ocieplenie zewnętrznej elewacji z wełny mineralnej – 70 710 zł
Natomiast pozostałe pozycje kosztorysu przedstawionego w projekcie zamieniono następująco:
5. Remont łazienki (wykonanie wylewki podłogi, tynkowanie ścian, ułożenie płytek, wymiana wyposażenia łazienki wraz z instalacją sanitarna i elektryczną) – 16 000 zł
6. Remont pomieszczeń na warsztaty (tynkowanie ścian, ułożenie wykładziny, wymiana drzwi i okien, montaż ogrzewania, wymiana instalacji elektrycznej) – 15 500 zł
7. Wymiana drzwi zewnętrznych wraz z montażem – 2 500 zł
8. Rozbiórka elementów wyposażenia pomieszczeń – 1 150 zł
9. Zakup materiałów potrzebnych do przeprowadzenia remontu – 6 100 zł
10. wynagrodzenia dla koordynatora dyżurującego (2 osoby x 6000) umowa - 12000
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
195 310,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

03.06.2016 11:22
Koordynator w Zarządzie Mienia
03.06.2016 11:23
Koordynator w Zarządzie Mienia
03.06.2016 11:24
Koordynator w Zarządzie Mienia
03.06.2016 11:26
Koordynator w dzielnicy Praga-Południe
03.06.2016 11:27
Koordynator w dzielnicy Praga-Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Nie zgadzam się, że na terenie dzielnicy brakuje miejsc gdzie młodzież może rozwijać swoje zainteresowania - mamy CPK, cztery Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, kluby osiedlowe itd. Oczywiście miło by było, gdyby powstała jeszcze jedna placówka, ale moje zasadnicze pytanie brzmi - kto i za co zatrudni osoby prowadzące tę instytucję? Ten projekt ewidentnie generuje środki w przyszłych latach - dlaczego nie zostało to uwzględnione?
  Mieszkaniec5003  14.06.2016 23:31
 • Na Wale Miedzeszyńskim od lat prężnie działa Hufiec ZHP Warszawa Praga - Południe zrzeszający setki młodych ludzi działających na terenie dzielnicy Praga – Południe. Przy pomocy Budżetu Partycypacyjnego 2017 harcerze chcą dać temu miejscu drugie życie. Przestrzeń warsztatowo - edukacyjną, którą będziemy tworzyć wspólnie. Nasi instruktorzy-wolontariusze z chęcią zorganizują tu nie jedne warsztaty, w których wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział. Jeśli natomiast będziesz chciał podzielić się swoją wiedzą scena warsztatowo-edukacyjna otwarta będzie na każdą Twoją propozycję.
  Mieszkaniec5014  16.06.2016 12:40
 • Praskie? To chyba nie w tej dzielnicy :/
  Mieszkaniec5575  17.06.2016 12:39
 • Jak najbardziej w tej dzielnicy bo na Pradze-Południe.
  Mieszkaniec1324  20.06.2016 23:51 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany