Windy z ul. Solec na most Poniatowskiego

550
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Śródmieście
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
2 100 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Projekt dotyczy wybudowania dwóch wind na Most Poniatowskiego na wysokości ul. Solec. Windy umożliwiłyby wjazd z poziomu ulicy na Most Poniatowskiego, co umożliwiłoby skorzystanie seniorom, rodzicom z dziećmi w wózkach i osobom z niepełnosprawnością skorzystanie z komunikacji miejskiej kursującej po moście.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Śródmieście
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Przy skrzyżowaniu ul. Solec i al. 3 Maja. Windy umożliwiałyby wjazd na Most Poniatowskiego z poziomu ulicy.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt dotyczy wybudowania dwóch wind na Most Poniatowskiego na wysokości ul. Solec. Windy umożliwiłyby wjazd z poziomu ulicy na Most Poniatowskiego, co umożliwiłoby skorzystanie seniorom, rodzicom z dziećmi w wózkach i osobom z niepełnosprawnością skorzystanie z komunikacji miejskiej kursującej po moście.
Opis projektu
Projekt zakłada wybudowanie dwóch wind z poziomu ul. Solec na poziom Mostu Poniatowskiego. Windy powstałby przy skrzyżowaniu ul. Solec i al. 3 Maja zapewniając tym samym znacznej grupie mieszkańców Powiśla możliwość wjazdu na przystanki autobusowe znajdujące się na moście. Windy przymostowe miałyby wysokość ok. 20 metrów, umożliwiałby wsiadanie i wysiadanie na poziomie ul. Solec oraz na poziomie mostu. Wymagane byłyby wstawienie wind, a nie podnośników z uwagi długą trasę przejazdu.
Windy zostaną wykonane zgodnie z koncepcją opracowaną na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich i zgodnie z wymogami Stołecznego Konserwatora Zabytków będą umieszczone wewnątrz wieżyc mostu.
Uzasadnienie realizacji projektu
Stolica staje się miastem przyjaznym dla osób starszych i niepełnosprawnych. Niestety nadal są miejsca, gdzie występują ogromne utrudnienia wykluczające osoby niepełnosprawne i seniorów. Jednym z takich miejsc jest wejście na przystanki komunikacji miejskiej zlokalizowane na Moście Poniatowskiego nad aleją 3 Maja. Droga po schodach na poziom drugiego piętra, a następnie już po kolejnych schodach bezpośrednio na przystanki tramwajowe i autobusowe jest ogromnym wyzwaniem, dla każdej osoby starszej, szczególnym wyzwanie dla osób nie w pełni sprawnych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt budowy obu wind zgodnie z koncepcją opracowaną na zlecenie ZDM: 2,1 mln zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
2 100 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Serwisowanie urządzeń dźwigowych
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
0,00 zł

Dokumenty

Modyfikacje

05.04.2016 09:02
Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • W zeszłym roku był zgłoszony taki projekt i został zweryfikowany negatywnie. Po co więc zgłaszać go ponownie?
  Mieszkaniec259  14.01.2016 14:36
 • Powiem więcej - po pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego projekt został wpisany do budżetu miasta i jest w trakcie realizacji (obecnie kończy się opracowanie analizy możliwości lokalizacji wind, na jej podstawie powstanie dokumentacja budowlana). Dlatego nie ma najmniejszego sensu zgłaszać projekt po raz trzeci, tym bardziej że jego realizacja w ciągu 12 miesięcy jest całkiem niemożliwa.
  Mikołaj Pieńkos  17.01.2016 10:30
 • Jak najbardziej jest sens zgłaszać ten projekt!
  Wycofany ze względów formalnych, gdyż ZDM nie było w stanie go po prostu zrealizować. Obecnie jest już potrzebna do tego dokumentacja. To że coś jest w planach nie daje 100% gwarancji realizacji. Wygrana projektu w Budżecie Partycypacyjnym to gwarancja zrealizowania zadania w 2017 r.
  Mieszkaniec  20.01.2016 11:04 Autor projektu
  • Nie do końca prawda co Pan pisze. Budowa wind jest niewykonalna w ciągu roku (razem z wykonaniem projektu) - więc nie ma szans przejść weryfikacji. Dlatego odpadła w zeszłym roku.

   Pieniądze na budowę wind są już zapisane w budżecie miasta. Nie ma więc potrzeby wnioskować o nie w budżecie partycypacyjnym.
   Mikołaj Pieńkos  21.01.2016 21:28
  • Pieniądze na realizację wind na Most są w Wieloletniej Perspektywie Finansowej teoretycznie od 2017 r. a nie w budżecie miasta. A to jest ogromna różnica i windy mogą powstawać w 2017, ale pewności nie ma. Dlatego tak ważne jest zdobycie środków na 2 windy.
   Po drugie w zeszłym roku złożyłem projekt do realizacji i ZDM stwierdził, że nie zdąży z realizacją, bo nie ma planów. W kwietniu poszedłem, więc na rozmowę z dyrektorem ZDM w sprawie wykonania planów i uzyskałem zapewnienie, że je zrobią. I zrobili, więc nie ma już pezeciwskazań do powstania wind w ciągu roku.
   Daniel Łaga  21.03.2016 12:28
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany