KINOŁĘKA - kina studyjne

1090
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Białołęka
Kobiałka, Augustów Brzeziny, Grodzisk, Lewandów Annopol, Żerań
Autor pomysłu Agnieszka Borowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
128 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Kinołęka to więcej niż kino. To pomysł na animację kulturalną rożnych grup mieszkańców poprzez utworzenie pięciu kin studyjnych. Znajdziemy je na ul. Głębockiej, ul. Ostródzkiej (dwa miejsca), ul. Berensona i ul. Kobiałka. To zabawa, edukacja i dyskusja z interesującym filmem w roli głównej.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Kobiałka, Augustów Brzeziny, Grodzisk, Lewandów Annopol, Żerań
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Kobiałka 49
ul. Ostródzka 175
ul. Ostródzka 172
ul. Głębocka 74
ul. Berensona 38
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Gimnazjum Nr 125 - ul. Kobiałka 49 Gimnazjum Nr 164 - ul. Ostródzka 175 Parafia Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty - ul. Ostródzka 172 Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika - ul. Głębocka 74 Wypożyczalnia dla Dorosłych i Dzieci Nr 124 "Zielona" - ul. Berensona 38
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Kinołęka to więcej niż kino. To pomysł na animację kulturalną rożnych grup mieszkańców poprzez utworzenie pięciu kin studyjnych. Znajdziemy je na ul. Głębockiej, ul. Ostródzkiej (dwa miejsca), ul. Berensona i ul. Kobiałka. To zabawa, edukacja i dyskusja z interesującym filmem w roli głównej.
Opis projektu
Kinołęka to sieć pięciu kin studyjnych, która będzie stanowić animację kulturalną różnych grup mieszkańców. Znajdą się wśród nich gimnazjaliści, dzieci, młodzież i dorośli mający do dyspozycji kino studyjne w Zielonej Bibliotece, w parafiach św. Szczepana Męczennika, św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. W kinach studyjnych będzie można poznać historię kina, śledzić wiele ciekawostek filmowych z całego świata, obejrzeć interesujący film. Będzie to przestrzeń do dyskusji i spotkań z ciekawymi ludźmi, wzjemnej zabawy i rozwoju zainteresowań.

Na projekt składa się:
- pięć małych kin studyjnych ( wyposażenie w zestaw kina domowego tj. ekran, kino domowe z ampli tunerem, rzutnik oraz wsparcie organizacyjne przez pięć miesięcy - animator, licencje, obsługa techniczna)
- pięć pokazów ogólnodostępnych organizowanych przez małe kina studyjne (po minimum jednym pokazie przez każde kino) na terenie Zielonej Biblioteki, Gimnazjum 125, Gimnazjum 164, Parafii Św. Mateusza, Parafii św. Szczepana ,
- dwadzieścia pięć spotkań uczestników grup małych kin studyjnych (przez pięć miesięcy w każdym małym kinie studyjnym będzie jedno spotkanie z pokazem w ciągu miesiąca)
- koordynacja ( jedna osoba przez siedem miesięcy - pięć miesięcy spotkań kin studyjnych oraz miesiąc poprzedzający i po ukończeniu projektu, tak aby koordynator mógł przygotować projekt i dokonać ewaluacji)

Kina studyjne mogą współdziałać z pozostałymi projektami Kinołęki np. kinem plenerowym i kinem stacjonarnym. Projekty mogą sie uzupełniać, jednak są tak przygotowane, by mieć możliwość realizacji niezależnie.

Uzasadnienie realizacji projektu
Na rozległym terenie Zielonej Białołęki szkoły, parafie, biblioteka pełnią ważną funkcję animatora kultury. W chwili obecnej jest budowana sala widowiskowa przy ul. Głębockiej i Białołęcki Ośrodek Kultury staje się coraz bliższym mieszkańcom animatorem kultury. Jest potrzeba, aby połączyć Białołęcki Osrodek Kultury i grupy pełniące funkcje animatorów kulturalnych i edukacyjnych wokół wzbogacenia oferty kulturalnej tego terenu. Jest potrzeba budowania wspólnoty, odkrywania tożsamości mieszkańców Białołęki i ich potencjału kulturalnego. Jest także potrzeba, aby zwiększyć aktywność młodzieży - dużej części mieszkańców Białołęki, tak aby mieli łatwiejszy wpływ na współtworzenie oferty kulturalnej Zielonej Białołęki.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Zakup ekranu 2-3 tys., dobre kino domowe z amplitunerem 5 tys., i rzutnik 5 tys. tj. 1 zestaw - 13000 brutto x 5 punktów = 65 000,00 zł
2. Obsługa punktów przez 5 msc x 5 punktów = 25 spotkań x 1500 zł = 37 500, 00 zł.
Ilość miesięcy = 5 (kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, listopad)
1 msc. = (1 animator, 1 licencja/msc, 2 os. obsługa techniczna - 1500 zł)
3. Catering (napoje, ciasteczka, ryczałt) - 25 spotkań x 200 zł = 5000 zł.
4. Koordynacja - 1 os przez 7 msc = 1 msc x 3000 zł = 21 000 zł
7 msc = 5 msc prac kin studyjnych + 2 msc (miesiąc przed i po jako przygotowanie, organizacja projektu)
RAZEM BRUTTO (23% Vat) = 128 500,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
128 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty eksploatacji w wysokości 10 000 zł.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
10 000,00 zł

Modyfikacje

15.01.2016 23:56
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
19.04.2016 15:26
Białołęcki Ośrodek Kultury
19.04.2016 15:41
Białołęcki Ośrodek Kultury
19.04.2016 15:48
Białołęcki Ośrodek Kultury

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • kolejny projekt kina, jak wygrają dwa to okaże się że to dzielnica kinowa w czasach gdy każdy ma VOD i kino domowe w domu, jedynie fakt robienia tego w placówkach oświatowych daje szanse że sprzęt się nie zmarnuje bo będzie wykorzystany do innych rzeczy
    Mieszkaniec3622  30.05.2016 14:27
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany