Boisko Szkolne przy Zespole Szkół nr 32.

562
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Wola
Koło
Autor pomysłu Marcin Turowski
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
366 650 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 244 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt dotyczy modernizacji obecnego boiska przy ul. Ożarowskiej 71 w Zespole Szkół nr 32 polegającej na: poprawie drenażu boiska, wymianie nawierzchni trawy syntetycznej, instalacji siedzisk oraz wysokiego ogrodzenia siatkowego wzdłuż boiska.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
22.01.2018 21:02
W ramach projektu zostało przebudowane boisko szkolne przy ul. Ożarowskiej.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Koło
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Ożarowska 71.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Boisko mieści się w bardzo atrakcyjnym dla młodzieży i dorosłych miejscu z rozwiniętym dojazdem środkami komunikacji miejskiej od strony ul. Obozowej, Deotymy, Górczewskiej. W okolicy ul. Ożarowskiej znajdują się 2 szkoły podstawowe, 3 gimnazja oraz 3 szkoły ponadgimnazjalne. W obrębie lokalizacji boiska znajdują się osiedla mieszkaniowe. Koło jest obszarem prężnie rozwijającym się pod względem mieszkaniowym, powstają tu nowe osiedla.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt dotyczy modernizacji obecnego boiska przy ul. Ożarowskiej 71 w Zespole Szkół nr 32 polegającej na: poprawie drenażu boiska, wymianie nawierzchni trawy syntetycznej, instalacji siedzisk oraz wysokiego ogrodzenia siatkowego wzdłuż boiska.
Opis projektu
Boisko sportowe do piłki nożnej znajduje się przy ul. Ożarowskiej 71, przynależące do ZS nr 32, jest miejscem obleganym przez społeczność lokalną jako jedno z niewielu ogólnodostępnych. Boisko (59x27 m czyli 1535 m2) jest ze względów gabarytowych ciekawym architektonicznie obiektem sportowym. Niestety stan nawierzchni trawy syntetycznej wypełnionej piaskiem kwarcowym (zamiast granulatu gumowego) po wielu latach użytkowania jest zły. Nawierzchnia jest bardzo twarda, a przez to zwiększa ryzyko odniesienia kontuzji, dodatkowo staje się bardzo śliska przy zwiększonej wilgotności lub opadach. Drenaż boiska jest niewydolny i powoduje zatrzymanie wody na powierzchni boiska. Odbył się przegląd boiska wraz z podbudową przez specjalistę z firmy o wieloletnim doświadczeniu w budowie boisk typu Orlik i został określony zakres prac modernizacyjnych (utylizacja starej nawierzchni, wyprofilowanie podbudowy wraz z dogęszczeniem, instalacja nowej nawierzchni trawy sztucznej) oraz utrzymaniowych (renowacja boiska maszyną do pielęgnacji Sport Champ). Boisko z proponowaną po modernizacji nawierzchnią będzie gotowe do uzyskania certyfikatu FIFA 2 Star. Uzyskanie certyfikatu ze względu na koszt oraz brak potrzeby nie jest celem, jest to jedynie dodatkowa informacja która pokazuje, że będzie to boisko o wysokiej jakości gotowe do wieloletniego użytkowania przy odpowiednim utrzymaniu. W celu uatrakcyjnienia oddziaływań integracyjnych dla środowiska lokalnego, rodzin oraz krzewienia postaw zdrowego kibicowania proponuję wzbogacić bazę sportową poprzez montaż siedzisk pomiędzy płytą boiska, a budynkiem szkoły ( 106 miejsc, 2 rzędy, długość 28 m, szerokość 1,4 m, 2 wejścia po 1,5 m, siedziska typowe o wysokości 25 cm), a w dalszej kolejności montaż pomiędzy boiskiem a szkołą z siatki o wysokości 5 m w celu podniesienia bezpieczeństwa dla przechodniów oraz okien budynku. Szkoła posiada zgodę Stołecznego Konserwatora Zabytków na usunięcie dwóch drzew znajdujących się pomiędzy szkołą a boiskiem do 31 grudnia 2016, które umożliwią montaż trybun oraz siatek do chwytania piłek.
Uzasadnienie realizacji projektu
Generalny remont boiska piłki nożnej przy ul. Ożarowskiej 71 ZS nr 32 jest potrzebą wynikającą z podniesienia bezpieczeństwa zdrowotnego dla korzystających z niego, w tym: młodzieży szkolnej (oddziały sportowe i integracyjne, klasy zawodowe) oraz dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych okolicznych, dorosłych, seniorów, rodzin. Podniesienie standardu powierzchni boiska przyciągnie amatorów sportów drużynowych, wdrażać będzie do podniesienia kultury rekreacji społeczeństwa, będzie alternatywa na organizację wolnego czasu dla korzystających. Obiekty przyszkolne są ogólnodostępne, o dużym natężeniu ich użytkowania. Osiągnięcie wysokiego standardu jest alternatywą dla oddziałów sportowych Zespołu Szkół nr 32.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kosztorys prac:
1. Utylizacja starej nawierzchni -14 760,00 PLN 2. Wyprofilowanie podbudowy wraz z dogęszczeniem – 35 269,00 PLN 3. Instalacja nowej nawierzchni -254 720,00 PLN 4. Montaż siatki od strony szkoły o wysokości 5 m ponad poziom boiska z rozstawem modułowym słupów 2,5 m– (łączna długość 50 m X wysokość 5m= 250 m2) X 110 PLN netto za m2 – 27 500 netto X 23% = 33 825,00 PLN 5. Naprawa bramek (uzupełnienie haczyków do siatek), zakup siatek do bramek i uzupełnienie ubytków w istniejących siatkach piłko chwytów okalających boisko z 3 stron – 2 000,00 PLN, 6. Zamontowanie 106 siedzisk w 2 rzędach- 200 pln netto za krzesełko= 106 X 200 = 21 200 PLN netto x 23%= 26 076,00 PLN
Całkowity koszt projektu: 366 650,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
366 650,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Konserwacja maszyną SportChamp na zmianę rok po roku: 1- pielęgnacja z uzupełnieniem (dosypanie 3 ton granulatu) 11 685 PLN 2- pielęgnacja bez uzupełnienia 7 626 PLN Bieżące sprzątanie nie generuje kosztów.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 9 655,50 zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
9 655,50 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Moim zdaniem należy się zdecydować czy chodzi o modernizację czy generalny remont bo jednak to dwa różne pojęcia. Dodatkowe w kosztorysie uwzględniono koszty utrzymania, które później w swojej rubryce wpisano ponownie i to powinno się skorygować. Teren boiska jest też w obszarze rejestru zabytków i brakuje informacji o wyniku konsultacji z konserwatorem zwłaszcza w aspekcie budowy w sumie "trybun" dla kibiców. W czasie dyskusji na spotkaniu wynikło też, że autor nie jest pewien jaki faktyczny zakres projektu byłby do realizacji i zapewne powinno to być ustalone podczas weryfikacji szczegółowej.
    Mieszkaniec63  20.02.2016 16:11
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany