KINOŁĘKA - kino w sali widowiskowej BOK na ul. Głębockiej

1103
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Białołęka
Kobiałka, Augustów Brzeziny, Grodzisk, Lewandów Annopol, Żerań
Autor pomysłu Agnieszka Borowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
399 984 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Na terenie Białołęki Wschodniej powstanie pierwsze stacjonarne kino przy ul. Głębockiej. W tym celu do sali widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. Głębockiej zostanie zakupiony niezbędny sprzęt do utworzenia sali kinowej. W ramach projektu Kinołęka - kino w sali widowiskowej na ul. Głębockiej - odbędą się ogólnodostępne pokazy filmowe.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Kobiałka, Augustów Brzeziny, Grodzisk, Lewandów Annopol, Żerań
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Głębocka 66 - Sala widowiskowa Białołęckiego Ośrodka Kultury
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Kino będzie znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej Nr 356, w sali widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Na terenie Białołęki Wschodniej powstanie pierwsze stacjonarne kino przy ul. Głębockiej. W tym celu do sali widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. Głębockiej zostanie zakupiony niezbędny sprzęt do utworzenia sali kinowej. W ramach projektu Kinołęka - kino w sali widowiskowej na ul. Głębockiej - odbędą się ogólnodostępne pokazy filmowe.
Opis projektu
Zostanie zakupione niezbędne wyposażenie, tak aby w sali widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. Głębockiej utworzyć kino stacjonarne. Bedzie to zakup m.in. ekranu, nagłośnienia, kinowego projektora cyfrowego, lamp, zestawu 3D. Co miesiąc będą organizowane trzy ogólnodostępne pokazy filmowe w okresie od marca do grudnia.

Kinołęka jako pomysł na zabawę i animację kulturalną mieszkańców z kinem w roli glównej będzie także przestrzenią wspólnej dyskusji, nauki, rozwijania zainteresowań. Podzcas pokazów filmowych będą odbywały się dyskusje i spotkania z ciekawymi ludźmi.

Dzięki stacjonarnej sali kinowej grupy kin studyjnych oraz publiczność pokazów kina plenerowego otrzymają dodatkową przestrzeń do spotkań. Tym samym Białołęcki Ośrodek Kultury, szkoły, gimnazja, parafie, biblioteka grupy - pełniące funkcje animatorów kulturalnych będą mogły rozwijać pomysł Kinołęki - animacji kulturalnej z kinem w roli głównej.

Sala kinowa umożliwi nie tylko oglądanie filmów, ale także poprzez wlączenie jej do sieci Kinołęki, będzie dodatkową przestrzenią budowania wspólnoty, odkrywania tożsamości mieszkańców Białołęki i ich potencjału kulturalnego. Jest także potrzeba, aby zwiększyć aktywność dzieci i młodzieży, dużej części mieszkańców Białołęki, skupionej głównie w szkołach i gimnazjach, tak aby mieli łatwiejszy wpływ na współtworzenie oferty kulturalnej Zielonej Białołęki. Dzięki lokalizacji kina w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 356 społeczność szkolna, podobnie jak i inne szkoły na terenie Białołęki wschodniej otrzymają profesjonalne zaplecze do rozwijania zainteresowań dzieci filmem.
Uzasadnienie realizacji projektu
W chwili obecnej jest budowana sala widowiskowa przy ul. Głębockiej i Białołęcki Ośrodek Kultury staje się coraz bliższym mieszkańcom animatorem kultury. W wyposażeniu tworzonego domu kultury nie ma sprzętu do utworzenia kina. Projekt umożliwi wyposażenie sali widowiskowej w niezbędny sprzęt kinowy i nagłośnienie tworząc tym samym pierwsze kino stacjonarne na terenie Zielonej Białołęki w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły nr 356 oraz wielutysięcznych osiedli m.in. Agroman, Lewandów, Derby.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Kinowy projektor, serwer IMS, obiektyw z 2 lampami, zasilacz UPS - 206 640 zł
2. Modulator polaryzacyjny oraz okulary 3D - 63 960 zł
3. Kinowy ekran elektryczny - 79 950 zł
4. Procesor wizyjny, monitor odsłuchowy,przyłącze na scenie,podest pod projektor i urządzenia peryferyjne, okablowanie, szafa na urzadzenia i instalacja - 19 434 zł
5. 30 pokazów filmowych składowe 1 pokazu: licencja, ZAIKS - 1000 zł (marzec -grudzień) - 30 000 zł
Ceny składowe brutto.

RAZEM BRUTTO (23%VAT) 399984 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
399 984,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
koszty eksploatacji
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
5 000,00 zł

Modyfikacje

15.03.2016 14:47
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
28.04.2016 15:30
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • mieszane uczucia bo z jednej strony faktycznie to może być fajny pomysł by zintegrować społeczność sąsiedzką ale czy wydanie 400tysiecy by wyświetlić trzy filmy w miesiącu ma sens? trochę drogo
    Mieszkaniec3622  30.05.2016 14:22
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany