W zdrowym ciele zdrowy duch. Darmowe zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży.

1828
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Wawer
Anin
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
90 770 zł
Kategoria
 • edukacja
 • sport
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 206 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Naszym celem jest przekonanie młodzieży do aktywności fizycznej jako wartościowego sposobu spędzana wolnego czasu, i rozbudzenie w nich pasji do sportu. Nasze atrakcyjne treningi funkcjonalne poprawiające ogólną sprawność fizyczną, koordynację ruchową i kondycję będą dobrą alternatywą dla spędzania czasu wolnego przed komputerem, i oddalą pokusę używania narkotyków i alkoholu.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
07.02.2018 10:37
Zakupiono sprzęt niezbędny do treningu, zajęcia odbywały się zgodnie z harmonogramem na plakacie.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Promocji, Kultury i Sportu dla Dzielnicy Wawer

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wawer
Obszar objęty pomysłem:
Anin
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
VI Poprzeczna 23
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Treningi będą organizowane w budynku klubu Radość Boxing Team, przystosowanego do prowadzenia zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Naszym celem jest przekonanie młodzieży do aktywności fizycznej jako wartościowego sposobu spędzana wolnego czasu, i rozbudzenie w nich pasji do sportu. Nasze atrakcyjne treningi funkcjonalne poprawiające ogólną sprawność fizyczną, koordynację ruchową i kondycję będą dobrą alternatywą dla spędzania czasu wolnego przed komputerem, i oddalą pokusę używania narkotyków i alkoholu.
Opis projektu
Projekt 'Darmowe zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży.' zrealizowany będzie w następujących etapach:

1.Zakup i montaż sprzętu treningowego niezbędnego do realizacji zadania.
2.Przekazanie informacji o możliwości trenowania do szkół i innych placówek edukacyjnych oraz klubów sportowych.
3. Opracowanie systemu treningowego i zatrudnienie wykwalifikowanej kadry trenerskiej.
4. Realizacja programu sportowo-edukacyjnego, rozpoczęcie treningów.

Projekt będzie doskonałą możłiwością do korzystania ze sprzętu treningowego, trenowania w sposób bezpieczny pod okiem specjalistów, oraz zwiększania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia będą ścisle dopasowane do możliwości uczestników, ich stopnia zaawansowania oraz wieku. Uczestnicy będą korzystać z zajęć i sprzętu nieodpłatnie.Treningi będą odbywać się regularnie, trzy razy w tygodniu.

Projekt zaspokaja potrzebę stworzenia dzieciom i młodzieży odpowiednich warunków do dbania o rozwój tężyzny fizycznej, wypełniania czasu wolnego, rozwój pasji i kreatywności, propagowania zdrowego trybu życia i zasad fair play, krzepienia i rozwijania szlachetnego współzawodnictwa sportowego oraz konstruktywnej współpracy, przyczyni się do wypracowania pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży.

Szczegółowymi celami są: harmonijny rozwój dzieci i młodzieży, kształtowanie zdrowego stylu życia i zdrowych nawyków żywieniowych, nauka współdziałania, kształtowanie ogólnej sprawności fizycznej.
Uzasadnienie realizacji projektu
W dobie komputerów i smartfonów widoczna staje się potrzeba możliwości alternatywnego sposobu spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży, niezbędne jest również promowanie zdrowego stylu życia i odżywiania się. Zajęcia prowadzone będą w odpowiedzi na zwiększający się problem otyłości i niesprawności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Ze względu na indywidualne podejście do każdego z uczestników, będziemy w stanie zachęcić do aktywności każdego, niezależnie od obecnej formy fizycznej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt zakupu sprzętu do użytku indywidualnego: skakanki, hantle, kettle, bosu, TRX, jump boxy, sztangi i gryfy, mata sportowa, drążki, brama do treningu obwodowego, sprzęt specjalistyczny itp.- 50 770 PLN
Koszt obsługi trenerskiej: 100 PLN/h. Łącznie ok. 200 godzin podczas trwania projektu, dwóch trenerów-
40 000 PLN.
Całkowity koszt 90 770 PLN.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
90 770,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Karty oceny

Modyfikacje

15.01.2016 20:38
Autor projektu
24.05.2016 11:44
Koordynator w dzielnicy Wawer

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Ten projekt jest oburzający. Jego efekty nie służą ogółowi społeczeństwa, tylko osobistemu powodzeniu autorów projektu. To skandal, że został on dopuszczony pod głosowanie. Proszę zwrócić uwagę, że pod pozorem zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży autorzy projektu de facto usiłują zapewnić sobie wsparcie finansowe swojej działalności poprzez zakup sprzętu. Projekt ten jest nacechowany jak mało który ewidentnym wskazaniem wykonawcy projektu, tzn. konkretnego stowarzyszenia sportowego.
  Jeśli zastanawiasz się nad zagłosowaniem na ten projekt, NIE RÓB TEGO, nawet jeśli jesteś znajomym autorów projektu. Istnienie tego projektu to zaprzeczenie idei budżetu partycypacyjnego, którego efekty mają być dostępne dla jak najszerszego grona osób, a projekty mają być pomysłami na poprawienie jakości życia społeczeństwa, a nie dofinansowaniem takiej czy innej działalności.
  Mieszkaniec2273  14.06.2016 13:51
  • Szanowny Panie,
   dziękuję za wyrażenie opinii o moim projekcie- chętnie wyjaśnię wszelkie kwestie.

   Projekt "W zdrowym ciele zdrowy duch- Darmowe zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży" jest skierowany do młodszych mieszkańców Wawra i okolic oraz ich rodziców. Jak rozumiem, Pana oburzenie wynika stąd, iż Pan osobiście nie widzi dla siebie korzyści w realizacji tego projektu. Wystarczy jednak spojrzeć na efekty zakończonego już programu "Boks amatorski dla wszystkich", realizowanego w 2015 roku w Wawrze, żeby zrozumieć, że prowadzenie ogólnodostępnych zajęć sportowych dla młodzieży jest faktycznie potrzebne. Dzięki wsparciu z budżetu partycypacyjnego pojawiła się szansa, aby zapewnić dzieciom i młodzieży tak bardzo im potrzebny ruch, zachęcić do regularnego trenowania i rozwinąć ich pasję. Wszyscy mieszkańcy którzy głosowali na projekt w 2014 roku są zadowoleni z przebiegu jego realizacji- a to przecież oni mają tu decydujący głos.

   Co do wskazania wykonawcy projektu- w tej chwili jest tylko jedno miejsce w tej części miasta z profesjonalnie wyposażoną salą do treningów i obsługiwane przez doświadczonych trenerów, które zgodziło się obsługiwać zajęcia dla dzieci i młodzieży. Dzięki ogromnej pracy członków lokalnego stowarzyszenia sportowego oraz dużemu wkładowi własnemu, udało się stworzyć w Aninie miejsce, gdzie młodzież ma szansę konstruktywnie spędzić swój czas, rozwinąć swoje pasje i zadbać o kondycję fizyczną. Żeby móc dalej prowadzić ogólnodostępne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, konieczny będzie zakup bezpiecznego sprzętu do treningów, który na zawsze pozostanie do dyspozycji mieszkańców- dlatego zgłosiłem projekt do głosowania.

   Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić Pana wątpliwości.

   Życzę miłego dnia,
   Karol

   504 943 160
   Mieszkaniec  14.06.2016 15:11 Autor projektu
  • Dopóki zamyka Pan na klucz sprzęt, który zakupiony został z naszych pieniędzy, to nie jest on "na zawsze do dyspozycji mieszkańców", tylko do Pańskiej. Mam na myśli ring, który wycyganił Pan w Radości a teraz z nikomu nieznanych powodów używa go Pan za darmo dostawszy go z Urzędu Dzielnicy.
   Dopóki można korzystać z tego sprzętu wyłącznie płacąc Panu za wstęp na zajęcia, to Pan czerpie z niego korzyści, a nie ogół społeczeństwa. Udaje Pan, że robi coś dla innych, organizując szczątkową ilość zajęć otwartych. Na reszcie zarabia Pan, pozyskawszy za darmo sprzęt, na którym prowadzi Pan treningi.
   Mam nadzieję, że wytłumaczyłem Panu, dlaczego nie zasługuje Pan na szacunek.
   Mieszkaniec2273  15.06.2016 14:51
  • Ogolnie trzeba stwierdzic, ze przemawia przez Pana tzw. "bol d...". To ze ktos realizuje swoja pasje a przy tym robi tyle dobrego dla dzieciakow i mlodziezy z dzielnicy czego nikt nie byl w stanie zrobic od wielu lat. Zapraszam na trening aby mogl Pan odobiscie zobaczyc ze w tym miejscu nie liczy sie kasa czy wykupiony karnet ale pasja i zamilowanie do sportu. Ludzka atmosfera pelna zyczliwosci i oddania temu co sie robi, kazde dziecko ktore przyjdzie i bedzie chcialo trenowac zostanie przyjete. Uwazam to za lepszy pomysl niz stawianie domkow dla ptaszkow w lesie czy slupow ogloszeniowych...
   Mieszkaniec6100  20.06.2016 17:12
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany