RoLKoSTRADA Wesoła - nauka jazdy i wypożyczalnia sprzętu

1040
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Wesoła
Centrum, Wola Grzybowska, Groszówka
Autor pomysłu Katarzyna Witek
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
69 720 zł
Kategoria
 • edukacja
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt dotyczy nieodpłatnego prowadzenia systematycznych zajęć z nauki jazdy na rolkach i nartorolkach oraz nieodpłatnego wypożyczania sprzętu (rolki, nartorolki, kije, kaski, buty) w okresie 18.04.2017 - 15.09.2017.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wesoła
Obszar objęty pomysłem:
Centrum, Wola Grzybowska, Groszówka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Rejon ulic: Juliana Ursyna Niemcewicza i 1 Praskiego Pułku (Rolkostrada Wesoła)
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Rolkostrada Wesoła jest obiektem zarządzanym przez Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt dotyczy nieodpłatnego prowadzenia systematycznych zajęć z nauki jazdy na rolkach i nartorolkach oraz nieodpłatnego wypożyczania sprzętu (rolki, nartorolki, kije, kaski, buty) w okresie 18.04.2017 - 15.09.2017.
Opis projektu
Istotą projektu jest umożliwienie (głównie dzieciom i młodzieży) nieodpłatnego korzystania z nauki jazdy na rolkach lub nartorolkach oraz nieodpłatnego wypożyczenia sprzętu. Nauka jazdy oraz wypożyczalnia sprzętu będą funkcjonowały w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu sportowo-rekreacyjnego "Rolkostrada Wesoła". Projekt ma na celu przekazanie podstawowej wiedzy na temat techniki jazdy oraz bezpieczeństwa przy uprawianiu tej formy aktywności. Odbiorcami projektu będą w pierwszej kolejności dzieci i młodzież. Projekt ma zachęcić do podejmowania tych form aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.
Zajęcia powinny być prowadzone przez profesjonalną kadrę instruktorów (2 instruktorów), posiadających odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie. Podmiot realizujący zadanie powinien posiadać osobowość prawną oraz polisę odpowiedzialności cywilnej (OC). Wybór wykonawcy projektu powinien być poprzedzony zasięgnięciem opinii niezależnych organizacji zajmujących się promocją dyscyplin rolkowych i nartorolkowych oraz w pierwszej kolejności zwracać uwagę na bezpieczeństwo korzystających (uczestników).
Fizyczna lokalizacja wypożyczalni sprzętu oraz dyżury instruktorów będą realizowane w oparciu o przenośny kontener o wymiarach 6m x 3m, usytuowany na zaprojektowanym ale niewykonanym odcinku Rolkostrady (w bezpośrednim sąsiedztwie ul. 1 Praskiego Pułku) lub na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.
Wypożyczalnia sprzętu powinna dysponować co najmniej 15 kompletami rolek wraz z kaskami oraz 15 kompletami sprzętu nartorolkowego (nartorolki, buty, kije, kaski).
Projekt zakłada również przeprowadzenie działań promocyjnych, zachęcających do uprawiania sportów rolkowych, poprzez przygotowanie projektów graficznych, wydrukowanie plakatów, ulotek oraz działania promujące realizowane w mediach społecznościowych.
Uzasadnienie realizacji projektu
Rosnąca z roku na rok liczba osób (w tym dzieci i młodzieży) uprawiających sporty rolkowe oraz pochodne, powoduje potrzebę prowadzenia systematycznych szkoleń w zakresie prawidłowej techniki oraz bezpieczeństwa. Umiejscowienie wypożyczalni sprzętu oraz prowadzenie nauki jazdy w bezpośredniej bliskości RoLKoSTRADY, stanowi doskonałe uzupełnienie oferty adresowanej do wszystkich chętnych, chcących spróbować jazdy na rolkach pod okiem instruktora oraz do osób jeżdżących, którym umożliwi nieodpłatne wypożyczenie sprzętu i korzystanie z obiektu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Instruktorzy: 264 godziny szkoleniowe x 80,00 zł/godz. = 21.120,00 zł
2. Sprzęt: 44 dni x 30 kompletów x 30 zł/komplet = 39.600,00 zł
3. Wynajem kontenera: 5.000,00 zł
4. Działania promocyjne (grafika, plakaty, ulotki, internet): 4.000,00 zł
Razem: 69.720,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
69 720,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (9)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Niniejszy projekt jakby usiłował dać uzasadnienie potrzeby istnienia rolkostrady i za publiczne środki znaleźć jej użytkowników. Sądzę, że zainteresowani taką formą rekreacji już mają własny sprzęt, a że na wyprzedażach rolki bywają nawet tanie, powinno być stać na nie niemal każdego. Nie jest dobrym pomysłem wynajmowanie za pieniądze z budżetu profesjonalnego, drogiego instruktora do aktywności wypełniającej nadmiar wolnego czasu (koszt projektu to równowartość ~13-stu rocznych zasiłków socjalnych, które nie każdy potrzebujący otrzymuje). Stawka jest dwu- i ponad dwukrotnie wyższa niż za korepetycje, a wiedza z j. polskiego wydaje się być ważniejsza od jazdy na deskorolkach i czasem nauczyciele dla zapobieżenia wywrotce z matematyki doradzają prywatne lekcje po prywatnej szkole za prywatne dochody.
  Ponadto zastanawiam się, jak dobiorą państwo numerację obuwia, by korzystać z niego mógł każdy chętny.
  Jest też obiektywna przeszkoda. To higiena, a nawet ryzyko zarażenia się. Pomysł zakłada wypożyczenie niewielkiej ilości par akcesoriów, w tym butów, które następnie mają być udostępniane uczestnikom programu. Rozumiem, że kiedy jedno dziecko zdejmie przepocone buty, wypożyczający przekaże je następnemu. Grzybice to choroby zakaźne, które przytrafiają się co piątemu Polakowi. Poniżej są dwa cytaty ze stron internetowych ostrzegające przed nimi i przed dzieleniem się butami.

  Konieczne są do tego odpowiednie warunki środowiskowe (ciemno, ciepło i wilgotno) oraz inne czynniki, sprzyjające wzrostowi grzyba. Doskonałe warunki do bytowania znajdują się we wnętrzu butów. Dlatego, ludzkie stopy są najbardziej narażone na ten typ zakażeń.(See more at: http://www.scholl.pl/home/zdrowe-stopy/problemy-i-rozwiazania/grzybica-stop/#sthash.M1GDWuE3.dpuf)

  Ciekawe obserwacje poczynili fachowcy zajmujący się higieną odzieży. Jeżeli pocą się stopy, zalecają oni zmieniać obuwie co dwa dni – nie wcześniej i nie później. Nie wcześniej, bo para butów na zmianę nie zdąży jeszcze wyschnąć, ale również nie później, ponieważ noszone buty po dwóch dniach są ponownie pełne wilgoci.
  Pamiętaj, że na basenach, w siłowniach, hotelowych pokojach, w saunach i na drewnianych podestach czyhają na ciebie grzyby. Dlatego w tych miejscach zawsze noś klapki, których nigdy od nikogo nie pożyczaj – podobnie jak innych butów.
  (http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/skora/grzybica-jak-uniknac-tej-uciazliwej-choroby-stop_35263.html)

  Wesoła,23.02.2016r.
  Mieszkaniec2879  23.02.2016 17:44
 • Świetny projekt! Gratuluję pomysłu, oczywiście będę głosował!
  Mieszkaniec2985  23.02.2016 23:49
  • Szkoda, że system przydzielił Panu nazwę taką samą, jak moja - na marginesie, mnie odrzucał trzykrotnie moje wcześniejsze nazwy jako już wykorzystane. W ten sposób system wprowadza chaos w rozumieniu wpisów. Dlaczego jest Pan uprzywilejowany? Dla pewności - ja nie zmieniłem zdania wyrażonego we wcześniejszym komentarzu.
   Mieszkaniec2879  25.02.2016 17:33
 • Dziękuję za komentarze!
  Myślę, że urząd weryfikujący projekt ma doświadczenie np. z wypożyczalni przy lodowisku i będzie wiedział, czego wymagać od przyszłego wykonawcy.
  Mieszkaniec750  24.02.2016 21:08
  • Oczywiście, też sądzę, że wspomniane władze mają niezbędne certyfikaty (może sanepidu i dermatologa), ale opine najwyraźniej są podzielone.
   Mieszkaniec2879  25.02.2016 17:39
 • Chciałabym zagłosować na ten projekt ale jest kilka ALE. Faktycznie sporo /za dużo/ kosztuje taka lekcja. Poza tym nie jest napisane co się stanie z tym zakupionym sprzętem.
  Mieszkaniec6506  22.06.2016 08:16
  • ATENKA, zgodnie z opisem projektu sprzęt nie będzie kupowany tylko wypożyczony! A jeśli chodzi o ceny, to np. są one tutaj: http://rollschool.pl/cennik/
   I jeszcze jedna uwaga - jeśli projekt przejdzie do realizacji, to Urząd Dzielnicy będzie wybierał realizatorów i wypada wierzyć, że zrobi to profesjonalnie :-)
   Mieszkaniec2985  22.06.2016 08:26
  • Ja głosowałam na rolkostradę ale przyznam, że w pierwszej kolejności przydałaby się tam ławka bo już teraz nie ma gdzie usiąść, żeby np. założyć rolki czy nawet posiedzieć, popatrzeć jak dzieci jeżdżą na rolkach.
   Mieszkaniec6506  02.07.2016 08:58
  • Super! Ja też głosowałem :-) Co do ławek, to można zasugerować w Wydziale Infrastruktury, żeby kilka postawili przy okazji rozbudowy R, która ruszy z początkiem sierpnia. Jak masz jakieś inne przemyślenia czy sugestie, to możesz pisać na https://www.facebook.com/RolkostradaWesola/
   Pozdrawiam
   Mieszkaniec2985  02.07.2016 10:23
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany