Podarujmy dzieciom cudowny plac zabaw.

646
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Targówek
Bródno-Podgrodzie
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
399 960 zł
Kategoria
 • edukacja
 • sport
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Rewitalizacja obecnego placu zabaw uatrakcyjni aktywne przebywanie na świeżym powietrzu i wpłynie korzystnie na umiejętności ruchowe dzieci. Nowe ogrodzenie zapewni bezpieczeństwo a nasadzenie zieleni poprawi walory estetyczne oraz korzystnie wpłynie na środowisko.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Targówek
Obszar objęty pomysłem:
Bródno-Podgrodzie
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Tokarza 4
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Plac zabaw znajduje się przy Żłobku Nr. 43 ul. Tokarza 4

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Rewitalizacja obecnego placu zabaw uatrakcyjni aktywne przebywanie na świeżym powietrzu i wpłynie korzystnie na umiejętności ruchowe dzieci. Nowe ogrodzenie zapewni bezpieczeństwo a nasadzenie zieleni poprawi walory estetyczne oraz korzystnie wpłynie na środowisko.
Opis projektu
Dzięki unowocześnieniu placu zabaw uzyskamy miejsce, w którym dzieci będą mogły aktywnie spędzać czas.Poznawać zasady współżycia w grupie, ale też lepiej rozumieć własne możliwości. Miejsce to przyczyni się do budowania relacji i więzi między rówieśnikami. Plac zabaw będzie bezpieczny, atrakcyjny i wszechstronnie rozwijający. Dzięki specjalnym urządzeniom wyposażonym w oryginalne konstrukcje wszystkie dzieci będą mogły stawić czoła nowym wyzwaniom i doświadczeniom całej gamy pozytywnej energii.
Podstawowymi elementami placu zabaw będą piramidy ze zjeżdżalniami i różne zestawy zabawowe. W zestawach kryje się mnóstwo niespodzianek dla najmłodszych. Nadają każdemu placowi zabaw niepowtarzalny wygląd i funkcjonalność. Zabawa na piramidzie ze zjeżdżalnią wpłynie na odpowiednie balansowaniem ciałem oraz dostarczy dużo satysfakcji podczas ich użytkowania.
Uzasadnienie realizacji projektu
Dzieci potrzebują zabaw ruchowych na świeżym powietrzu w warunkach bezpiecznych, higienicznych i dostosowanych do swojego wieku. Zabawa to istotny element w życiu najmłodszych, dzięki niej dzieci poznają siebie i zdobywają wiedzę na temat otaczającego je świata.
Pobudzają wyobraźnię i poczucie przestrzeni. Nabywają umiejętności społeczne, rozwoju osobowości oraz sprawności psychomotoryczne. Kreatywny plac zabaw polepszy sprawność ruchową dzieci i nawyk aktywnego spędzania czasu. Inwestycja ta doprowadzi do rozwoju atrakcyjności infrastruktury na terenie Targówka oraz poprawi walory estetyczne budynku żłobka.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Wykonanie projektu- 12 000 PLN
2. Nadzór inwestorski- 5 000 PLN
3. Nadzór merytoryczny- 5 000 PLN
4. Podbudowa pod nawierzchnię bezpieczną typu EUROFLEX- 66 200 PLN
5. Roboty agrotechniczne- 15 000 PLN
6. Trawniki- 23 000 PLN
7. Wymiana ogrodzenia- 200 000 PLN
8. Usuniecie żywopłotu- 2 240 PLN
9. Zadrzewienie- zakup i sadzenie krzewów- 8 000 PLN
10. Zakup i montaż zestawów zabawowych drewnianych 3 szt.- 30 000 PLN
11. Zakup i montaż piramid ze zjeżdżalniami 2 szt.- 30 000 PLN
12. Zakup i montaż równoważni wagowej 1 szt. -1 400 PLN
13. Zakup i montaż bujaka 1szt.-1 300 PLN
14. Zakup i montaż tablicy regulaminowej- 700 PLN
15. Zakup i montaż tabliczki – ‘’Realizacja w ramach budżetu partycypacyjnego’’- 120 PLN
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
399 960,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

03.03.2016 14:01
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Remont placu zabaw na terenie żłobka niekwestionowany. Ale co z realizacją warunku ogólnodostępności "okresowo tzn. w wyznaczonych terminach dni otwartych: dzieci, rodzeństwo, rodzice/opiekunowie a przez to cała społeczność Targówka i okolic"? Ile w roku tych dni otwartych - jeden, dwa? Ponadto czy w ramach dnia otwartego będzie z placu zabaw mogło skorzystać każde dziecko czy tylko dzieci uczęszczające do żłobka wraz z rodzinami? Jeśli plac zabaw ma być niedostępny dla każdego dziecka, które ma ochotę w nim się pobawić (z wyłączeniem godzin pracy żłobka), to nie należy realizować inwestycji w ramach budżetu partycypacyjnego tylko próbować pozyskać w inny sposób środki
  Mieszkaniec821  27.01.2016 12:22
 • Dlaczego kosztorys nadal uwzględnia koszt wymiany ogrodzenia na kwotę 200 tys. zł? Ogrodzenie zostało wymienione ok. 2 miesięcy temu. Wg informacji jakie uzyskałam z Urzędu Dzielnicy: jak projekt dzięki poparciu mieszkańców będzie realizowany, to urząd pomyśli na co innego 200 tys. zł przeznaczyć (mam odpowiedź mailową). Czy mieszkańcy przed głosowaniem nie powinni znać faktycznego przeznaczenia środków?!
  Mieszkaniec821  24.05.2016 10:13
 • To jak będzie z tym ogrodzeniem, stawiamy drugie czy finansujemy poprzednie? Czy zmieniamy projekt i zachowujemy dyscyplinę finansów publicznych Pani Kierownik?
  Robert Goliński  24.05.2016 13:48
 • Fantastycznie ukryliście Państwo te dodatkowe 200000zł. Brawo za kreatywną księgowość, brawo!!!
  Szczególnie przypadła mi do gustu pozycja zakup zestawów zabawowych, drewnianych( 3 sztuki to 30000, 4 sztuki to 80000)
  Kpina!!!
  Kogo Wy chcecie oszukać, gdzie się tyle sprzętu zmieści na terenie tego żłobka?!
  Czy na prawdę myślicie, że ludzie to idioci?!
  Robert Goliński  01.06.2016 14:01
  • Panie Robercie, widocznie to taki luksusowy zestaw drewniany skoro za 50 tys.:) W karcie weryfikacji projektu przyjęto kosztorys bez uwag. Po mojej interwencji, że urząd świadomie ukrywa na co ma zamiar wydać środki przewidziane na dopiero co wymienione ogrodzenie dokonano zmian kosztorysu. I to jak inteligentnie aby było ale aby nikt tego nie dojrzał - nie w projekcie ale w karcie weryfikacyjnej! Ależ sprytne bestie pracują w urzędzie. Dlaczego teraz dokonano zmian innych aniżeli likwidacja pozycji "wymiana ogrodzenia"? Czy ten projekt ma jakieś specjalne przywileje w urzędzie? W tej sytuacji dlaczego nie umożliwiono teraz wszystkim projektodawcom - szczególnie autorom negatywnie zweryfikowanych projektów - dodatkowych zmian. Dlaczego urzędnicy są wybitnie życzliwi dla wybranych przez siebie projektów? To jest wypaczanie idei budżetu partycypacyjnego. To powinny być pieniądze oddane mieszkańcom "w zarząd" a nie urzędnikom. Błędem jest uwzględnienie w regulaminie BP możliwości zgłaszania projektów przez kierowników i pracowników poszczególnych instytucji publicznych. Przeciętny "Kowalski", który postanowił coś zmienić w najbliższym otoczeniu nie ma szans. Biblioteki, żłobki, przedszkola, szkoły mają możliwość oddziaływania na lokalną społeczność, chciałoby się napisać przymuszania, bo mieszkańcy obawiają się konsekwencji odmowy. Do tego jak widać instytucje mają wsparcie ze strony urzędników. Przysłowiowy "Kowalski" ma szansę zrealizować jedynie projekt tani jak zostaną pieniądze po inicjatywach "mile widzianych". I na koniec - w tym projekcie jak i w wielu innych mocno nagięta ogólnodostępność. Ja jednak projektodawcę, który jest jednocześnie kierownikiem żłobka trzymam za słowo. I obiecuję, że po zrealizowaniu projektu osobiście będę agitowała dzieci wraz z rodzicami aby odwiedzały plac zabaw na terenie żłobka. Sądzę, że nie będzie to trudne, bo wszystko wskazuje na to że to będzie najbardziej "wypasiony" plac zabaw na Bródnie, a może i całym Targówku.
   Mieszkaniec821  01.06.2016 14:32
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany