Zadaszenie kompleksu boisk do siatkówki plażowej, beach soccera oraz piłki nożnej.

629
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursynów
Ursynów Wysoki Północny
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
812 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • sport
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Przykrycie kompleksu boisk znajdujących się na terenie Gimnazjum nr 92, przy ul. Koncertowej 4, halą o konstrukcji stalowej i powłoką PCV. Hala ta pozwoli na korzystanie z boisk wszystkim uczniom z okolicznych szkół, członkom KS SEMP oraz innym stowarzyszeniom sportowym. Zwiększy możliwość wykorzystania obiektów przez cały rok.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursynów
Obszar objęty pomysłem:
Ursynów Wysoki Północny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul.Koncertowa 4
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren przy Gimnazjum nr 92

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Przykrycie kompleksu boisk znajdujących się na terenie Gimnazjum nr 92, przy ul. Koncertowej 4, halą o konstrukcji stalowej i powłoką PCV. Hala ta pozwoli na korzystanie z boisk wszystkim uczniom z okolicznych szkół, członkom KS SEMP oraz innym stowarzyszeniom sportowym. Zwiększy możliwość wykorzystania obiektów przez cały rok.
Opis projektu
Wniesienie na powyższym obiekcie hali dzięki jej konstrukcji pozwoli na korzystanie z niego przez wiele lat przez cały rok kalendarzowy. Konstrukcja nośna wykonana zostanie z elementów stalowych pokrytych farbą, pokrycie ścian oraz dachu hali zaś będzie wykonane z podwójnej warstwy PCV pomiędzy, które będzie pompowane powietrze ( materiał PCV posiada atest trudnopalności ). Dłuższe boki hali będą podwijane co pozwoli na wietrzenie obiektu latem. Zimą będzie ogrzewana przy pomocy nagrzewnic gazowych. Oświetlenie wewnętrzne hali za pomocą lamp halogenowych oraz dzięki oświetleniu dziennemu - dwa świetliki w dachu o szerokości 2 m na całej długości dachu ( wykonane z PCV o barwie mlecznej, zbrojonego siatką nośną ).
Uzasadnienie realizacji projektu
Byłby to jedyny tego typu obiekt w Warszawie oraz drugi w Polsce. Wzbogaciłby on możliwości trenowania grupom Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego przy Gimnazjum nr 92 oraz klubom sportowym o profilu piłka nożna.
Dzięki temu obiektowi łatwiej będzie ułożyć plan lekcyjny dla klas sportowych, tak aby pogodzić sport z podstawą programową z przedmiotów szkolnych.
Poza godzinami szkolnymi obiekt ten będzie stanowił bardzo ważne element bazy treningowej dla stowarzyszeń sportowych.
W dużej mierze poszerzy się zakres możliwości zorganizowania imprez sportowych i rekreacyjnych dla mieszkańców Ursynowa, szczególnie w okresie jesienno - zimowym.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Na koszt powyższej inwestycji składają się:

KONSTRUKCJA:
• Materiał: dwuteownik,
• Łuki połączone ze sobą stężeniami rurowymi poprzecznymi,
• Konstrukcja malowana farbą nawierzchniową i podkładową (farby alkidowe)
PROJEKT :
• 4 egzemplarze projektów konstrukcyjnych adaptacyjnych
POSADOWIENIE:
• Stopy fundamentowe
POKRYCIE HALI :
• Pokrycie ścian oraz dachu wykonane jest z podwójnej warstwy materiału PCV na bazie siatki syntetycznej w kolorze białym i zielonym (na życzenie klienta możliwość zmiany kolorów) firmy MEHLER, między które pompowane jest powietrze za pomocą systemu turbinowego
• Podwójna warstwa PCV jest bardzo dobrym termo izolatorem w warunkach zimowych (pustka powietrzna izoluje halę przed przemarzaniem) i letnich (izoluje przed przenikaniem promieni słonecznych, ograniczając nagrzewanie hali)
• Materiał PCV posiada atest trudno zapalności
• Gramatura 650g/m2
SYSTEM NADMUCHU POWŁOK:
• Wentylator kanałowy oraz system kanałów – utrzymuje ciśnienie powietrza między powłokami tworząc poduszkę powietrzną
• Dzięki poduszce powietrznej powłoki hali są napięte i nie łopoczą na wietrze
OTWIERANE BOKI HALI:
• Boki hali (dłuższe) podwijane
OGRZEWANIE:
• Nagrzewnice gazowe 54kW + termostaty i kominy
• Instalacja elektryczna (materiał z usługą) – podłączenie nagrzewnic i termostatów
• Montaż wraz z materiałem instalacyjnym (instalacja gazowa wewnątrz hali po stronie Inwestora)
OŚWIETLENIE:
• Lampy metalohalogenowe asymetryczne 400W każda
• Okablowanie elektryczne wewnątrz hali prowadzone w peszlach ochronnych zapobiegających uszkodzeniu
• Elementy przeźroczyste w dachu: 2 okna o wymiarach 2m x 60m
• Materiał świetlikowy o barwie mlecznej, zbrojony siatką nośną, przepuszcza rozproszone światło do wnętrza hali
GWARANCJA:
• Obejmuje materiał na okres 24 miesięcy
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
812 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Przewidywany roczny koszt eksploatacji obiektu:
- konserwacja nawierzchni boiska - 2 000,00
- koszt elektryczności - 10 000,00
- koszt ogrzewania - 17 000,00
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
29 000,00 zł

Modyfikacje

12.03.2016 21:07
Autor projektu
10.05.2016 15:54
Koordynator w dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Ciekawe, w jakich godzinach obiekty sportowe będą przeznaczone do działań komercyjnych bez oglądania się na dobro "szkół i stowarzyszeń sportowych". Przecież firma Let's Go, z którą namiętnie współpracuje pan dyrektor, nie może nic nie uszczknąć z tego torciku. I jakoś sąsiednia podstawówka musiała wywalczyć sobie wybudowanie oddzielnego boiska za płotem tego, o którym jest tu mowa. Jakoś dla dzieci z tej szkoły nie było miejsca na obiektach oddanych w zarządzanie ww. firmie. Lepiej było wynajmować obiekty za pieniądze.
  Mieszkaniec2563  05.06.2016 13:26
  • Musze sprostować. Autorem projektu jest dyrektor szkoły a współautorem prezes klubu semp czyli ursynowskiego stowarzyszenia, ktore korzysta z obiektow codziennie od 16-19 oraz w soboty i niedziele od rana do godzin popoludniowych. Jeśli chodzi o korzystanie z obiektów szkoły przez sp 303 to korzysta z nich bez zadnych ograniczeń codziennie. Warto spytac dyrekcję tej szkoły i nauczycieli wf.Takze gimnazjum nr 96 i okoliczne przedszkola. Obiekty tej szkoly jako jedne z nielicznych otwarte są od godziny 6 do 22. Firma letsgo wynajmuje je w wiekszosci po godzinie 19. Dzieki umowie miedzy dzielnica a letsgo fima ta sfinansowała w 100 % pokrycie boiska i budynku szatniowego. Szkola i stowarzyszenie moze z niego korzystac przez cały rok do godzin wieczornych. Pozdrawiam
   Mieszkaniec1509  05.06.2016 14:36 Autor projektu
 • Dziękuję za odpowiedź. Jeśli nie mija się ona z prawdą, to przynajmniej udowadnia, że finansowana z poprzedniego budżetu partycypacyjnego budowa za ciężkie pieniądze nowego boiska dla tej podstawówki to głupota, skoro był zapewniony dostęp do obiektów zarządzanego przez Pana gimnazjum... (https://bp2016warszawa.zetwibo.pl/taskPropose/3392)

  Mam jednak pytanie co do zgłoszonego projektu - czy skoro teraz teren sportowy będzie pokryty zadaszeniem przez cały rok za pieniądze publiczne (a nie prywatnej firmy jak obecnie), to czy ta prywatna firma wciąż będzie miała prawo z niego korzystać i używać do celów komercyjnych? Bo w tej chwili firma Let's Go nawet zarejestrowana jest na adres Pańskiego gimnazjum, co nie wróży rychłego zerwania współpracy.

  I coś się tu nie trzyma kupy. Dorośli mieszkańcy w godzinach 12-16, kiedy proponuje Pan ogólną dostępność obiektu, raczej są w pracy, prawda? Wówczas powinny korzystać z obiektów dzieci, o których szeroko mowa jest w projekcie. Pytanie, co się będzie działo w obiekcie w godzinach 19-22 - kiedy dla dzieci jest już późno, a większość dorosłych mieszkańców miałaby za to czas na korzystanie z obiektów sportowych. Niech zgadnę - trzy godzinki dla klientów Let's Go?

  I kolejne pytanie - o estetykę. Bo obecnie używany balon jest tak szpetny, że kole w oczy. I stoi to koromysło przez większość roku. Jeśli nowa konstrukcja ma iść w te same ślady (z opisu wnioskuję, że szykuje się kolejny paździerz - przedstawione wizualizacje niewiele zaś wnoszą), to też warto się zastanowić.
  Mieszkaniec2563  05.06.2016 15:56
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany