Kreatywny Przedszkolak - projekt rozwijania twórczości dziecięcej w Przedszkolu nr 225

724
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ochota
Szczęśliwice
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
8 081 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 356 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt edukacyjny skierowany jest do dzieci przedszkolnych. Obejmuje działania ukierunkowane na rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia oraz współpracę z innymi. Są to kluczowe dyspozycje dla osiągania sukcesów w szkole.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
22.01.2018 20:48
W ramach projektu od kwietnia do grudnia 2017 r. w przedszkolu nr 225 odbywały się zajęcia teatralne. Wystawiono również spektakl dla dzieci, a także zakupiono wyposażenie kącików teatralnych przewidziane w projekcie.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ochota

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ochota
Obszar objęty pomysłem:
Szczęśliwice
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Bobrowskiego 5/ Osiedle Szczęśliwice
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt edukacyjny skierowany jest do dzieci przedszkolnych. Obejmuje działania ukierunkowane na rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia oraz współpracę z innymi. Są to kluczowe dyspozycje dla osiągania sukcesów w szkole.
Opis projektu
Projekt skierowany jest do 102 dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 225 oraz dzieci z Osiedla Szczęśliwice. Ma na celu rozwijanie dyspozycji i umiejętności uważanych za najważniejsze dla osiągnięcia sukcesów we współczesnym świecie. Obejmuje działania edukacyjne wspierające rozwój kreatywności: zajęcia plastyczne (ceramika, zabawy kolorami, kreatywne modelowanie), zabawy twórcze, aktywne słuchanie muzyki poważnej, zabawy w teatr, gry rozwijające i swobodne teksty - prowadzone przez nauczycieli w ramach swoich godzin (bezkosztowo). Projekt wdrażany będzie w ramach podstawy programowej. Chcemy go rozszerzyć o warsztaty teatralne prowadzone przez instruktora teatralnego - jeden raz w tygodniu. Zajęcia kształcą inwencję własną dzieci, uczą wyrażania siebie poprzez ruch, taniec, słowo i śpiew oraz pracy w grupie. Ćwiczenia dykcyjne i logopedyczne wspomagają rozwój mowy. Planuje się organizację trzech spektakli dla dzieci z Osiedla Szczęśliwice (marzec, czerwiec, listopad) - w ramach integrowania środowiska. Aby sprawniej bawić się z dziećmi w teatr planujemy zakupić parawany teatralne oraz pacynki.
Uzasadnienie realizacji projektu
Kreatywność jest kluczem do sukcesu. Trzeba ją rozwijać od najmłodszych lat. Działania edukacyjne ujęte w projekcie, stanowią swoisty trening kreatywności. Systematycznie prowadzone z dziećmi rozwiną ich zdolności ekspresyjne, twórcze myślenie, wyobraźnię, pamięć, mowę oraz ciało. Pomogają pozbyć się nieśmiałości i tremy przed występem publicznym. Wzmocnią wiarę we własne możliwości. Kompetencje te mają ogromne znaczenie dla dobrego startu w szkole. Kreatywne przedszkolaki sa przyszłymi błyskotliwymi uczniami.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Warsztaty teatralne - prowadzone przez instruktora: 150 zł/blok zajęć dla 102 dzieci x 4 zajęcia w miesiącu x 10 miesięcy w roku - 150 zł x 4 x 10 = 6000 zł brutto.
Parawany teatralne szt. 4 - 1540 zł.
Pacynki szt. 25 - 541 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
8 081,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

29.04.2016 11:54
Koordynator w dzielnicy Ochota

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany