Narysowana Warszawa - Ursynów

676
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
33 413 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Projekt polega na dokumentowaniu ciekawych a mało popularnych miejsc w dzielnicy za pomocą rysunku oraz popularyzacji ich co przyczyni się do rozwoju dzielnicy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dzielnica Ursynów
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dzielnica Ursynów, w tym miejsca w gestii dzielnicy np. Rezerwat przyrody Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego, Dąb Mieszko I, Fort VIII („Służew”) – jeden z fortów Twierdzy Warszawa, Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk, Aleja Kasztanowa, Park Romana Kozłowskiego w Warszawie, Tor Wyścigów Konnych Służewiec Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie Instytut Hematologii i Transfuzjologii Kościół św. Katarzyny Pomnik Męczenników Terroru Komunistycznego 1944–1956

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na dokumentowaniu ciekawych a mało popularnych miejsc w dzielnicy za pomocą rysunku oraz popularyzacji ich co przyczyni się do rozwoju dzielnicy.
Opis projektu
Celem projektu jest popularyzacja ukrytych walorów dzielnicy. Istotą jest odkrycie unikalnych miejsc w dzielnicy związanych z rekreacją, historią, krajobrazem, architekturą.

Popularyzacja walorów dzielnicy będzie polegała na przelaniu jej piękna oczami mieszkańców za pomocą mediów artystycznego wyrazu a dla młodszych uczestników również w postaci gier i zabaw w terenie.

Media artystyczne, którymi będzie się posługiwał projekt to sztuka rysunku i malarstwa. W trakcie realizacji projektu zostaną zorganizowane spotkania artystyczne, których rezultaty będą utrwalone za pomocą takich mediów jak sitodruk oraz sieć internetowa.

Projekt będzie promował mniej znane miejsca w dzielnicy m.in. w zakresie ich historii, niepowtarzalności, walorów rekreacyjnych, będzie poprawiał samopoczucie i integrację z dzielnicą mieszkańców. Sprawi, że osoby zamieszkujące ją będą dumne z tego, że są jej częścią i zwiększą swoją aktywność lokalnie.

Sztuka, jako metoda przekazu, w dwójnasób odkryje dzielnicę w jej najpiękniejszych aspektach i poprzez oczy mieszkańców a jednocześnie odkryje lokalnych twórców przyczyniających się do jej rozwoju oraz świadomości.

Gry i zabawy towarzyszące artystycznym wydarzeniom pozwolą na budowanie relacji już wśród najmłodszej generacji mieszkańców.

Projekt zakłada organizację warsztatów rysunku na terenie dzielnicy dla jej mieszkańców, warsztatów sitodruku, budowę strony internetowej związanej z projektem tematycznie gdzie będą publikowane efekty projektu oraz organizację zabaw i gier.

Działania projektowe będą polegały na serii warsztatów, zaangażowaniu mieszkańców dzielnicy w tworzenie prac rysunkowych/malarskich i tym samym dokumentowaniu miejsc ciekawych z ich punktu widzenia, publikacji ich prac w formie wystawienniczej na terenie instytucji oraz placówek usługowo – rzemieślniczych na terenie dzielnicy. Dodatkowo prace będą zaprezentowane na stronie internetowej ze wskazaniem miejsce gdzie powstały i czego dotyczą i o ile dotyczy również uzupełnione o rys historyczny.

Na projekcie szczególnie zależy mieszkańcom dzielnicy, lokalnym przedsiębiorcom (restauratorom, lokalnym rzemieślnikom, lokalnym usługodawcom), turystom, włodarzom gdyż projekt popularyzuje mocno walory i warunki przebywania w niej oraz wzbogaca pośrednio lokalny przemysł i usługi.

Projekt wpisuje się w strategię Warszawy 2030.
Uzasadnienie realizacji projektu
Na projekcie szczególnie zależy mieszkańcom dzielnicy, lokalnym przedsiębiorcom (restauratorom, lokalnym rzemieślnikom, lokalnym usługodawcom), turystom, włodarzom gdyż projekt popularyzuje mocno walory i warunki przebywania w niej oraz wzbogaca pośrednio lokalny przemysł i usługi. Projekt wzbogaca świadomość lokalną, przynależność, buduje tożsamość mieszkańców, spaja więzi społeczne, promuje lokalność. Nic tak jak sztuka nie integruje społeczności lokalnej, niweluje różnic i sprawia, że naprawdę zdolni mają siłę przebicia.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Lp. Działania projektowe do realizacji celów projektu PLN brutto
1. Warsztaty rysunkowe/12 spotkań/do 20 osób na spotkanie 6 150,00
2. Warsztaty sitodruk/2 spotkania/najlepsze prace 5 781,00
3. Strona internetowa (w tym projekt, utrzymanie, administracja)/1 sztuka+podstrony 7 840,00
4. Materiały do prezentacji, farby, ramy, papier, materiały montażowe itd i ubezpieczenie uczestników 7 000,00
5. Animacje, gry i zabawy towarzyszące wydarzeniu/2 spotkania do 20 chętnych per spotkanie (w tym gry terenowe i miejskie) 6 642,00
RAZEM 33 413,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
33 413,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

23.03.2016 12:29
Koordynator w dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Ten projekt został złożony 9 razy w identycznej formie. Autorzy nie zadali sobie trudu, żeby go dostosować do danego obszaru, nie podają przykładu (nie licząc słów "zwłaszcza Kanał Żerański"). To nie wygląda na projekt składany przez mieszkańców danego obszaru.
  W dodatku kosztorys jest bardzo nieprecyzyjny - czy pod hasłem "warsztaty" kryje się jedno spotkanie dla 5 osób, czy seria 10 spotkań dla 30?
  Monika Pawłowska  01.03.2016 14:58
  • Pani Moniko zapraszam na konsultacje do projektów, można nam zadawać pytania, na które chętnie odpowiadamy. Wszystkie zmiany w projekcie zostaną naniesione w przewidzianym do tego czasie zgodnie z regułami BP.
   Mieszkaniec1415  01.03.2016 15:21 Autor projektu
  • Nie rozumiem dlaczego Projektodawca nie chce udzielić informacji na forum. Dyskusje na forum i organizowane przez dzielnice osobiste prezentowanie projektów są równoprawne. Zwyczajnie może ktoś nie mieć czasu na spotkanie ale to nie oznacza, że nie jest zainteresowany. Tak samo jak głosowanie przez internet i osobiste są równoważne. Ja akurat nie jestem zainteresowana inicjatywą ale pani Monika zadała pytania i powinna na nie uzyskać odpowiedź. I proszę jej nigdzie nie odsyłać.
   Mieszkaniec821  02.03.2016 12:11
  • Wszystkie zmiany zgodnie z sugestiami uczestników spotkań , mieszkańców , użytkowników forum zostały naniesione.
   Bardzo dziękujemy.
   Mieszkaniec1415  10.03.2016 16:57 Autor projektu
 • www.narysowanawarszawa.pl Zapraszamy do głosowania!:)
  Mieszkaniec1415  20.06.2016 22:42 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany