Narysowana Warszawa - Targówek Fabryczny

680
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Targówek
Targówek Fabryczny, Elsnerów i Utrata
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
33 413 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt polega na dokumentowaniu ciekawych a mało popularnych miejsc w dzielnicy za pomocą rysunku oraz popularyzacji ich co przyczyni się do rozwoju dzielnicy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Targówek
Obszar objęty pomysłem:
Targówek Fabryczny, Elsnerów i Utrata
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Targówek Fabryczny, Elsnerów i Utrata, okolice Cafe Sąsiad, proponowane pozostałe przykłady to: willa fabrykanta Kijewskiego przy Siarczanej 8. ,willa "Regina" rodziny Konstantego Schiele przy ulicy Rzecznej 6, Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Warszawie i plebania przy ul. Księcia Ziemowita (projekt Stefana Szyllera).
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Targówek Fabryczny, Elsnerów i Utrata- ze względu na walory wizualne jakie można zaprezentować promując dzielnicę, Targówek Fabryczny, Elsnerów i Utrata, okolice Cafe Sąsiad, proponowane pozostałe przykłady to:willa fabrykanta Kijewskiego przy Siarczanej 8, willa "Regina" rodziny Konstantego Schiele przy ulicy Rzecznej 6,. Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Warszawie i plebania przy ul. Księcia Ziemowita (projekt Stefana Szyllera) oraz zaproponowane przez dzielnice miejsca.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na dokumentowaniu ciekawych a mało popularnych miejsc w dzielnicy za pomocą rysunku oraz popularyzacji ich co przyczyni się do rozwoju dzielnicy.
Opis projektu
Celem projektu jest popularyzacja ukrytych walorów dzielnicy. Istotą jest odkrycie unikalnych miejsc w dzielnicy związanych z rekreacją, historią, krajobrazem, architekturą.

Popularyzacja walorów dzielnicy będzie polegała na przelaniu jej piękna oczami mieszkańców za pomocą mediów artystycznego wyrazu a dla młodszych uczestników również w postaci gier i zabaw w terenie.

Media artystyczne, którymi będzie się posługiwał projekt to sztuka rysunku i malarstwa. W trakcie realizacji projektu zostaną zorganizowane spotkania artystyczne, których rezultaty będą utrwalone za pomocą takich mediów jak sitodruk oraz sieć internetowa.

Projekt będzie promował mniej znane miejsca w dzielnicy m.in. w zakresie ich historii, niepowtarzalności, walorów rekreacyjnych, będzie poprawiał samopoczucie i integrację z dzielnicą mieszkańców. Sprawi, że osoby zamieszkujące ją będą dumne z tego, że są jej częścią i zwiększą swoją aktywność lokalnie.

Sztuka, jako metoda przekazu, w dwójnasób odkryje dzielnicę w jej najpiękniejszych aspektach i poprzez oczy mieszkańców a jednocześnie odkryje lokalnych twórców przyczyniających się do jej rozwoju oraz świadomości.

Gry i zabawy towarzyszące artystycznym wydarzeniom pozwolą na budowanie relacji już wśród najmłodszej generacji mieszkańców.

Projekt zakłada organizację warsztatów rysunku na terenie dzielnicy dla jej mieszkańców, warsztatów sitodruku, budowę strony internetowej związanej z projektem tematycznie gdzie będą publikowane efekty projektu oraz organizację zabaw i gier.

Działania projektowe będą polegały na serii warsztatów, zaangażowaniu mieszkańców dzielnicy w tworzenie prac rysunkowych/malarskich i tym samym dokumentowaniu miejsc ciekawych z ich punktu widzenia, publikacji ich prac w formie wystawienniczej na terenie instytucji oraz placówek usługowo – rzemieślniczych na terenie dzielnicy. Dodatkowo prace będą zaprezentowane na stronie internetowej ze wskazaniem miejsce gdzie powstały i czego dotyczą i o ile dotyczy również uzupełnione o rys historyczny.

Na projekcie szczególnie zależy mieszkańcom dzielnicy, lokalnym przedsiębiorcom (restauratorom, lokalnym rzemieślnikom, lokalnym usługodawcom), turystom, włodarzom gdyż projekt popularyzuje mocno walory i warunki przebywania w niej oraz wzbogaca pośrednio lokalny przemysł i usługi.

Projekt wpisuje się w strategię Warszawy 2030.
Uzasadnienie realizacji projektu
Na projekcie szczególnie zależy mieszkańcom dzielnicy, lokalnym przedsiębiorcom (restauratorom, lokalnym rzemieślnikom, lokalnym usługodawcom), turystom, włodarzom gdyż projekt popularyzuje mocno walory i warunki przebywania w niej oraz wzbogaca pośrednio lokalny przemysł i usługi. Projekt wzbogaca świadomość lokalną, przynależność, buduje tożsamość mieszkańców, spaja więzi społeczne, promuje lokalność. Nic tak jak sztuka nie integruje społeczności lokalnej, niweluje różnic i sprawia, że naprawdę zdolni mają siłę przebicia.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Lp. Działania projektowe do realizacji celów projektu PLN brutto
1. Warsztaty rysunkowe/12 spotkań/do 20 osób na spotkanie 6 150,00
2. Warsztaty sitodruk/2 spotkania/najlepsze prace 5 781,00
3. Strona internetowa (w tym projekt, utrzymanie, administracja)/1 sztuka+podstrony 7 840,00
4. Materiały do prezentacji, farby, ramy, papier, materiały montażowe itd i ubezpieczenie uczestników 7 000,00
5. Animacje, gry i zabawy towarzyszące wydarzeniu/2 spotkania do 20 chętnych per spotkanie (w tym gry terenowe i miejskie) 6 642,00
RAZEM 33 413,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
33 413,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

13.03.2016 20:45
Autor projektu
15.03.2016 14:20
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
16.03.2016 15:30
Koordynator w Dzielnicy Targówek

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (6)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Ten projekt został złożony 9 razy w identycznej formie. Autorzy nie zadali sobie trudu, żeby go dostosować do danego obszaru, nie podają przykładów. To nie wygląda na projekt składany przez mieszkańców danego obszaru.
  W dodatku kosztorys jest bardzo nieprecyzyjny - czy pod hasłem "warsztaty" kryje się jedno spotkanie dla 5 osób, czy seria 10 spotkań dla 30?
  Monika Pawłowska  01.03.2016 15:01
  • Pani Moniko zapraszam na konsultacje do projektów, można nam zadawać pytania, na które chętnie odpowiadamy. Wszystkie zmiany w projekcie zostaną naniesione w przewidzianym do tego czasie zgodnie z regułami BP.
   Mieszkaniec1415  01.03.2016 15:21 Autor projektu
  • Nie rozumiem dlaczego Projektodawca nie chce udzielić informacji na forum. Dyskusje na forum i organizowane przez dzielnice osobiste prezentowanie projektów są równoprawne. Zwyczajnie może ktoś nie mieć czasu na spotkanie ale to nie oznacza, że nie jest zainteresowany. Tak samo jak głosowanie przez internet i osobiste są równoważne. Ja akurat nie jestem zainteresowana inicjatywą ale pani Monika zadała pytania i powinna na nie uzyskać odpowiedź. I proszę jej nigdzie nie odsyłać.
   Mieszkaniec821  02.03.2016 11:36
  • Wszystkie zmiany zgodnie z sugestiami uczestników spotkań , mieszkańców , użytkowników forum nanieśliśmy.
   Bardzo dziękujemy.
   Mieszkaniec1415  10.03.2016 16:59 Autor projektu
 • www.narysowanawarszawa.pl Zapraszamy do głosowania!:)
  Mieszkaniec1415  20.06.2016 22:42 Autor projektu
 • www.narysowanawarszawa.pl Zapraszamy do głosowania!:)
  Mieszkaniec1415  20.06.2016 22:42 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany