Narysowana Warszawa - Ursus Północny

686
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursus
Ursus Północny
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
33 413 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt polega na dokumentowaniu ciekawych miejsc na terenie Ursusa Północnego za pomocą rysunku, malarstwa oraz popularyzacji ich za pomocą sitodruku, strony www oraz ekspozycji prac co przyczyni się do rozwoju dzielnicy, promocji odrębności i indywidualności oraz tożsamości, Projekt nie jest projektem budowlanym - inwestycyjnym, to projekt w kategorii miękkich projektów.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursus
Obszar objęty pomysłem:
Ursus Północny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Teren dzielnicy Ursusa Północnego.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Ursus Północny.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na dokumentowaniu ciekawych miejsc na terenie Ursusa Północnego za pomocą rysunku, malarstwa oraz popularyzacji ich za pomocą sitodruku, strony www oraz ekspozycji prac co przyczyni się do rozwoju dzielnicy, promocji odrębności i indywidualności oraz tożsamości, Projekt nie jest projektem budowlanym - inwestycyjnym, to projekt w kategorii miękkich projektów.
Opis projektu
Celem projektu jest popularyzacja ukrytych walorów dzielnicy. Istotą jest odkrycie unikalnych miejsc w dzielnicy związanych z rekreacją, historią, krajobrazem, architekturą.

Popularyzacja walorów dzielnicy będzie polegała na przelaniu jej piękna oczami mieszkańców za pomocą mediów artystycznego wyrazu a dla młodszych uczestników również w postaci gier i zabaw w terenie.

Media artystyczne, którymi będzie się posługiwał projekt to sztuka rysunku i malarstwa. W trakcie realizacji projektu zostaną zorganizowane spotkania artystyczne, których rezultaty będą utrwalone za pomocą takich mediów jak sitodruk oraz sieć internetowa.

Projekt będzie promował mniej znane miejsca w dzielnicy m.in. w zakresie ich historii, niepowtarzalności, walorów rekreacyjnych, będzie poprawiał samopoczucie i integrację z dzielnicą mieszkańców. Sprawi, że osoby zamieszkujące ją będą dumne z tego, że są jej częścią i zwiększą swoją aktywność lokalnie.

Sztuka, jako metoda przekazu, w dwójnasób odkryje dzielnicę w jej najpiękniejszych aspektach i poprzez oczy mieszkańców a jednocześnie odkryje lokalnych twórców przyczyniających się do jej rozwoju oraz świadomości.

Gry i zabawy towarzyszące artystycznym wydarzeniom pozwolą na budowanie relacji już wśród najmłodszej generacji mieszkańców.

Projekt zakłada organizację warsztatów rysunku na terenie dzielnicy dla jej mieszkańców, warsztatów sitodruku, budowę strony internetowej związanej z projektem tematycznie gdzie będą publikowane efekty projektu oraz organizację zabaw i gier.

Działania projektowe będą polegały na serii warsztatów, zaangażowaniu mieszkańców dzielnicy w tworzenie prac rysunkowych/malarskich i tym samym dokumentowaniu miejsc ciekawych z ich punktu widzenia, publikacji ich prac w formie wystawienniczej na terenie instytucji oraz placówek usługowo – rzemieślniczych na terenie dzielnicy. Dodatkowo prace będą zaprezentowane na stronie internetowej ze wskazaniem miejsce gdzie powstały i czego dotyczą i o ile dotyczy również uzupełnione o rys historyczny.

Na projekcie szczególnie zależy mieszkańcom dzielnicy, lokalnym przedsiębiorcom (restauratorom, lokalnym rzemieślnikom, lokalnym usługodawcom), turystom, włodarzom gdyż projekt popularyzuje mocno walory i warunki przebywania w niej oraz wzbogaca pośrednio lokalny przemysł i usługi.

Projekt wpisuje się w strategię Warszawy 2030.
Uzasadnienie realizacji projektu
Na projekcie szczególnie zależy mieszkańcom dzielnicy, lokalnym przedsiębiorcom (restauratorom, lokalnym rzemieślnikom, lokalnym usługodawcom), turystom, włodarzom gdyż projekt popularyzuje mocno walory i warunki przebywania w niej oraz wzbogaca pośrednio lokalny przemysł i usługi. Projekt wzbogaca świadomość lokalną, przynależność, buduje tożsamość mieszkańców, spaja więzi społeczne, promuje lokalność. Nic tak jak sztuka nie integruje społeczności lokalnej, niweluje różnic i sprawia, że naprawdę zdolni mają siłę przebicia.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Lp. Działania projektowe do realizacji celów projektu PLN brutto
1. Warsztaty rysunkowe/12 spotkań/do 20 osób na spotkanie 6 150,00
2. Warsztaty sitodruk/2 spotkania/najlepsze prace 5 781,00
3. Strona internetowa (w tym projekt, utrzymanie, administracja)/1 sztuka+podstrony 7 840,00
4. Materiały do prezentacji, farby, ramy, papier, materiały montażowe itd i ubezpieczenie uczestników 7 000,00
5. Animacje, gry i zabawy towarzyszące wydarzeniu/2 spotkania do 20 chętnych per spotkanie (w tym gry terenowe i miejskie) 6 642,00
RAZEM 33 413,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
33 413,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

14.03.2016 10:56
ijablonowska

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Ten projekt został złożony 9 razy w identycznej formie. Autorzy nie zadali sobie trudu, żeby go dostosować do danego obszaru, nie podają przykładów. To nie wygląda na projekt składany przez mieszkańców danego obszaru.
  W dodatku kosztorys jest bardzo nieprecyzyjny - czy pod hasłem "warsztaty" kryje się jedno spotkanie dla 5 osób, czy seria 10 spotkań dla 30?
  Monika Pawłowska  01.03.2016 15:00
  • Pani Moniko zapraszam na konsultacje do projektów, można nam zadawać pytania, na które chętnie odpowiadamy. Wszystkie zmiany w projekcie zostaną naniesione w przewidzianym do tego czasie zgodnie z regułami BP.
   Mieszkaniec1415  01.03.2016 15:22 Autor projektu
 • Właśnie kończymy etap konsultacji .
  Wszystkie zmiany zgodnie z sugestiami uczestników spotkań , mieszkańców , użytkowników forum zostały naniesione.
  Bardzo dziękujemy.
  Mieszkaniec1415  10.03.2016 17:02 Autor projektu
 • www.narysowanawarszawa.pl Zapraszamy do głosowania!:)
  Mieszkaniec1415  20.06.2016 22:43 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany