Siłownia plenerowa pod chmurką

1022
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Wola
Czyste + Mirów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
69 300 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 412 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
PROJEKT MA NA CELU BUDOWĘ OGÓLNODOSTĘPNEJ SIŁOWNI PLENEROWEJ DLA MIESZKAŃCÓW DZIELNICY WOLA. PROJEKT UMOŻLIWI KORZYSTANIE Z URZĄDZEŃ REKREACYJNYCH OSOBOM W RÓŻNYM WIEKU PODNOSZĄC ICH SPRAWNOŚĆ OGÓLNĄ ORAZ ZACHĘCAJĄC DO SPORTOWEGO TRYBU ŻYCIA NIEZALEŻNIE OD PORY ROKU. TO TAKŻE MIEJSCE INTEGRUJĄCE SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ: RODZINY, MŁODZIEŻ I WSZYSTKICH CHĘTNYCH.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
23.11.2017 16:22
Nowa siłownia plenerowa pojawiła się przy ul. Kasprzaka 1/3.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Czyste + Mirów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
WARSZAWA UL. KASPRZAKA 1/3.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
SKRZYŻOWANIE ULIC KASPRZAKA I KAROLKOWEJ. W POBLIŻU II LINII STACJI METRA RONDO DASZYŃSKIEGO. W SĄSIEDZTWIE PŁYWALNI DELFIN I PLANOWANYCH NOWOCZESNYCH BOISK WIELOFUNKCYJNYCH W OBRĘBIE TERENU GIMNAZJUM NR 46 PRZY UL. KASPRZAKA 1/3. BARDZO DOGODNE POŁĄCZENIA KOMUNIKACYJNE ORAZ ROWEROWE.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
PROJEKT MA NA CELU BUDOWĘ OGÓLNODOSTĘPNEJ SIŁOWNI PLENEROWEJ DLA MIESZKAŃCÓW DZIELNICY WOLA. PROJEKT UMOŻLIWI KORZYSTANIE Z URZĄDZEŃ REKREACYJNYCH OSOBOM W RÓŻNYM WIEKU PODNOSZĄC ICH SPRAWNOŚĆ OGÓLNĄ ORAZ ZACHĘCAJĄC DO SPORTOWEGO TRYBU ŻYCIA NIEZALEŻNIE OD PORY ROKU. TO TAKŻE MIEJSCE INTEGRUJĄCE SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ: RODZINY, MŁODZIEŻ I WSZYSTKICH CHĘTNYCH.
Opis projektu
W ŚWIECIE PEŁNYM KOMPUTERÓW, BRAKU AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ I OGRANICZONYM KONTAKCIE INTERPERSONALNYM BUDOWA PLENEROWEJ SIŁOWNI POD CHMURKĄ JEST SZANSĄ NA AKTYWNE SPĘDZANIE WOLNEGO CZASU Z JEDNOCZESNĄ KORZYŚCIĄ DLA ZDROWIA. PROJEKT PRZEWIDUJE UTWORZENIE TERENU REKREACYJNO- SPORTOWEGO, NA KTÓRYM ZAMONTOWANE ZOSTANĄ URZĄDZENIA DO ĆWICZEŃ REKREACYJNO- SIŁOWYCH BEZ WZGLĘDU NA STOPIEŃ SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ. PROPONOWANA SIŁOWNIA PLENEROWA ZNAJDUJE SIĘ W TAKIM - SZCZEGÓLNYM ZE WZGLĘDU NA ROZBUDOWĘ MIESZKALNĄ I DUŻĄ LICZBĘ MIEJSC PRACY - MIEJSCU, GDZIE OSOBY W RÓŻNYM WIEKU MOGŁYBY MIŁO I PRZYJEMNIE SPĘDZIĆ CZAS ŁĄCZĄC GO Z SZEROKO POJĘTĄ REKREACJĄ. REKREACJĄ ATRAKCYJNĄ ZARÓWNO DLA MŁODZIEŻY, OSÓB STARSZYCH JAK I CAŁYCH RODZIN. USYTUOWANIE URZĄDZEŃ DO ĆWICZEŃ FIZYCZNYCH DOSTĘPNYCH ZA DARMO NIEMALŻE W KAŻDEJ CHWILI SPRAWIA, ŻE AKTYWNA, NOWOCZESNA I ATRAKCYJNA FORMA RUCHU POWINNA STAĆ SIĘ NATURALNĄ POTRZEBĄ SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU, A TAKŻE MIEJSCEM I CZASEM ZACIEŚNIANIA WIĘZI OSOBOWYCH. PROJEKT ZAKŁADA WYKONANIE BEZPIECZNEJ NAWIERZCHNI, TRANSPORT I MONTAŻ URZĄDZEŃ DO ĆWICZEŃ ORAZ ŁAWECZEK NA ŚWIEŻYM POWIETRZU. DODATKOWYM ATUTEM PROJEKTU POZA TYM, ŻE JEST ON TO, ŻE JEST ON DOSTĘPNY DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH 12 MIESIĘCY W ROKU, TO MIESZCZĄC SIĘ W OBRĘBIE TERENU GIMNAZJUM NR 46 BĘDZIE ON PRZEZ NIEGO NADZOROWANY I KONSERWOWANY BEZ DODATKOWYCH KOSZTÓW UTRZYMANIA W KOLEJNYCH LATACH.
Uzasadnienie realizacji projektu
BUDOWA SIŁOWNI PLENEROWEJ W TYM SZCZEGÓLNIE ATRAKCYJNYM I ŁATWO DOSTĘPNYM MIEJSCU ZACHĘCI DO AKTYWNEGO SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU DLA CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ. DYNAMICZNA ROZBUDOWA MIESZKALNA, DUŻĄ LICZBA ZAKŁADÓW PRACY, OBIEKTY EDUKACYJNE SPRAWIAJĄ, IŻ TEREN GIMNAZJUM NR 46 W NATURALNY SPOSÓB STAŁBY SIĘ CENTRALNYM MIEJSCEM TEGO REJONU KOJARZONEGO Z AKTYWNOŚCIĄ FIZYCZNĄ. CZYNNA PŁYWALNIA DELFIN, PLANOWANA BUDOWA NOWOCZESNYCH BOISK WIELOFUNKCYJNYCH (W RAMACH BUDŻETU PARTYCYPACYJNEGO 2016) ORAZ PROPONOWANA BUDOWA SIŁOWNI PLENEROWEJ POD CHMURKĄ BYŁABY DUŻYM UATRAKCYJNIENIEM OFERTY SPORTOWEJ DLA MIESZKAŃCÓW WOLI W RÓŻNYM WIEKU BEZ WZGLĘDU NA POZIOM SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ. UTWORZENIE CENTRALNEGO MIEJSCA Z SZEROKĄ OFERTĄ SPORTOWĄ TO SZANSA NA ZDROWE I RADOSNE ŻYCIE.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
WYKONANIE NAWIERZCHNI - 10000
DRABINKA - 4600
TWISTER - 4600
ROWEREK - 6300
ORBITREK - 6700
WIOŚLARZ - 5900
WYCISKANIE SIEDZĄC - 5800
MOTYLEK - 5800
PAJACYK - 5000
WYCIĄG GÓRNY - 3800
ŁAWECZKI 2 SZTUKI - 1000
KOSZTORYS - 3300
STÓŁ DO TENISA STOŁOWEGO - 6500
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
69 300,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

09.06.2016 12:51
Koordynator w dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany