ZEGAR ODLICZAJĄCY CZAS DO ZMIANY ŚWIATEŁ WZDŁUŻ ULICY WOLSKIE DO ALEI PRYMASA TYSIĄCLECIA

803
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Wola
Ulrychów + Odolany
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
24 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
  • zdrowie
  • bezpieczeństwo
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Celem projektu jest zainstalowanie zegarów odliczających czas do zmiany świateł (sekundy). Zegary miałyby by być umieszczone przy sygnalizatorach świetlnych wzdłuż ulicy wolskiej, przez Kasprzaka, do Alei Prymasa Tysiąclecia, po obu stronach. Kolorem zielonym odliczałby się czas jaki pozostał na zielone światło, kolorem czerwonym odliczał by się czas do światła czerwonego.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Ulrychów + Odolany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
WOLA:
Skrzyżowania wzdłuż ulicy Wolskiej i dalej Kasprzaka -
Fort Wola, Sowińskiego, Redutowa, Elekcyjna,/Ordona, Rondo Zdzisława Lubomirskiego/ Aleja Prymasa Tysiąclecia.

ZGŁOSZONE JAKO ODDZIELNY PROJEKT NA BEMOWIE: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/2017/projekt/1728?user=

Skrzyżowania wzdłuż ulicy Połczyńskiej:
Nowolazurowa, Szeligowska, Rotundy/Tkaczy,Powstańców Śląskich/Dźwigowa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Od skrzyżowania wzdłuż ulicy Wolskiej i dalej Kasprzaka: Fort Wola, Sowińskiego, Redutowa, Elekcyjna,/Ordona, Rondo Zdzisława Lubomirskiego/ Aleja Prymasa Tysiąclecia. Zegary na ulicy Połczyńskiej zostały złożone w oddzielnym projekcie na Bemowie: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/2017/projekt/1728?user=
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest zainstalowanie zegarów odliczających czas do zmiany świateł (sekundy). Zegary miałyby by być umieszczone przy sygnalizatorach świetlnych wzdłuż ulicy wolskiej, przez Kasprzaka, do Alei Prymasa Tysiąclecia, po obu stronach. Kolorem zielonym odliczałby się czas jaki pozostał na zielone światło, kolorem czerwonym odliczał by się czas do światła czerwonego.
Opis projektu
Celem projektu jest zainstalowanie zegarów odliczających czas do zmiany świateł (sekundy). Zegary miałyby by być umieszczone przy sygnalizatorach świetlnych wzdłuż ulicy Wolskiej i dalej Kasprzaka po obu stronach. Ulica Wolska prowadzi do autostrady A2, trasy na Poznań, Łódź. Kolorem zielonym odliczałby się czas jaki pozostał na zielone światło, kolorem czerwonym odliczał by się czas do zmiany światła czerwonego na zielone.

BY OSIĄGNĄĆ ZAMIERZONY EFEKT ZEGARY WZDŁUŻ ULICY POŁCZYŃSKIEJ DO NOWOLAZUROWEJ ZOSTAŁY ZGŁOSZONE W ODZIELNYM PROJEKCIE.
TEN PROJEKT DOTYCZY TYLKO ŚWIATEŁ NA WOLI!

Natężenie ruchu na tym odcinku cały czas rośnie ze względu na dojazd do autostrady A2, ruch do gmin ościennych oraz rozbudowujące się osiedla mieszkalne w okolicach Jana Kazimierza, czy Chrzanowa.

Zegary przyczynią się do sprawniejszego ruszania z zielonego światła i poprawią przepustowość. Poprawią bezpieczeństwo, informując kierowcę ile czasu został na przejazd przez skrzyżowanie. Kierowcy jadący z większą prędkością nie będą zaskakiwani nagłą zmianą świateł, które zmusza do gwałtownego hamowania, będą mogli lepiej zaplanować i dostosować prędkość.

Stojąc na czerwonym świetle kierowca będzie wiedział, czy zdąży zmienić płytę.
Kierowca znając czas do zmiany świateł nie będzie musiał trzymać nogi na sprzęgle, tylko będzie mógł zaciągnąć hamulec ręczny i np. sięgnąć coś z tylnego siedzenia, czy napić się wody.

Rozwiązanie to jest popularne w wielu krajach zachodnich jak i wschodnich Europy, W PL, zegary świetlne stosuje się w Toruniu, Opolu, Zielonej Górze, Olsztynie, Wrocławiu. Czas na Warszawę!
Uzasadnienie realizacji projektu
Poprawa bezpieczeństwa drogowego i przepustowości ruchu drogowego wzdłuż ulicy wolskiej i dalej Kasprzaka do alei Prymasa Tysiąclecia jest bardzo ważna ze względu na cały czas rosnące natężenie ruchu na tym odcinku. Mieszkańcy osiedli wzdłuż Wolskiej i Połczyńskiej jadąc w stronę Centrum rano, oraz wracając popołudniu stoją w coraz większych korkach. Sekundniki przy światłach drogowych poprawią przepustowość na całej długości i przyczynia się do zmniejszenia korków na tym odcinku.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zielona Góra za 10 zegarów zapłaciła 1700zł za sztukę.
10 zegarów ( po 5 w każdą stronę) 1900 zł sztuka = 19 000zł
Montaż 6000zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
24 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

14.01.2016 20:14
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Bardzo "uspokajający" projekt dla kierowców, zwiększający bezpieczeństwo.Przydatny w równym stopniu pieszym. Popieram w 100%. Życzę powodzenia w realizacji.
    Elżbieta Szymańska  18.01.2016 11:02
  • Dziękuję,
    Mieszkaniec55  18.01.2016 16:00 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany