Sport dla wszystkich - 200 godzin z rakietą w dłoni – poznaj tajemnice tenisa ziemnego

819
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
41 600 zł
Kategoria
 • edukacja
 • sport
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Projekt „Sport dla wszystkich - 200 godzin z rakietą w dłoni – poznaj tajemnice tenisa ziemnego, ma na celu integrację społeczności lokalnej, zwiększenie i promocję aktywności fizycznej wśród mieszkańców Warszawy poprzez przeprowadzenie otwartych, grupowych treningów tenisa ziemnego. Nieodpłatne zajęcia skierowane będą do odbiorców takich jak: dzieci i młodzież szkolna, osoby dorosłe, seniorzy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ośrodek sportowy z kortami tenisowymi na terenie dzielnicy Praga-Południe
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Ośrodek sportowy z kortami tenisowymi na terenie dzielnicy Praga-Południe

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt „Sport dla wszystkich - 200 godzin z rakietą w dłoni – poznaj tajemnice tenisa ziemnego, ma na celu integrację społeczności lokalnej, zwiększenie i promocję aktywności fizycznej wśród mieszkańców Warszawy poprzez przeprowadzenie otwartych, grupowych treningów tenisa ziemnego. Nieodpłatne zajęcia skierowane będą do odbiorców takich jak: dzieci i młodzież szkolna, osoby dorosłe, seniorzy.
Opis projektu
Projekt „Sport dla wszystkich - 200 godzin z rakietą w dłoni – poznaj tajemnice tenisa ziemnego” skierowany jest do wszystkich mieszkańców Warszawy w szczególności do dzieci i młodzieży oraz seniorów i osób dorosłych. Prowadzenie bezpłatnych zajęć sportowych ma na celu nie tylko scalanie i pobudzanie aktywności społecznych grup lokalnych ale i rozszerzenie możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego. Projekt zwiększy dostępność zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży jako grupy, w której poza seniorami następuje największy spadek sprawności fizycznej. Dzięki wykorzystaniu zasobów lokalnych oraz wiedzy, umiejętności mieszkańców i ich dotychczasowych osiągnięć nastąpi rozszerzenie oferty sportowej i rekreacyjnej wskazanej okolicy. Uczestnicy zajęć będą mieli możliwość rozwoju umiejętności sportowych, współpracy w grupie i sprawdzenia swoich możliwości w otwartych turniejach tenisowych. Koszty związane z realizacją projektu nastawione są na roczne funkcjonowanie zajęć sportowych, tak aby umożliwić szerokie uczestnictwo w treningach. Koszty materiałowe będące wydatkami rzeczowymi umożliwią poprawę infrastruktury ośrodka sportowego oraz jej wykorzystanie do zajęć tenisowych. Realizacja Projektu umożliwi także poszukiwanie przyszłych talentów sportowych, krzewienie właściwych postaw społecznych i ograniczenie ryzyka tworzenia się grup wykluczenia wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Zajęcia prowadzone będą przy zastosowaniu oficjalnych regulaminów gry przez licencjonowanych instruktorów oraz trenera. Przewiduje się realizację zadania przez 2 osoby szkolące w grupach dzieci młodzieży i ew. seniorów oraz jedną w grupach dorosłych. Umożliwi to bardziej bezpośrednie przekazywanie wiedzy i podnoszenie umiejętności szkolonych. Na czas zajęć uczestnicy zostaną wyposażeni w sprzęt sportowy niezbędny do realizacji zadań , a jedynym wymaganiem będzie posiadanie stroju i obuwia sportowego. Informacje o naborze upublicznione zostaną w formie plakatów i ogłoszenia na stronie internetowej.


Uzasadnienie realizacji projektu
Sport dla wszystkich - 200 godzin z rakietą w dłoni – poznaj tajemnice tenisa ziemnego.” realizowany będzie w ramach współpracy społeczności lokalnej, wykwalifikowanych instruktorów i trenerów tenisa ziemnego. Celem nadrzędnym Projektu jest integracja społeczności lokalnej poprzez edukację sportową dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Celami pośrednimi Projektu są krzewienie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Niemniej ważnym aspektem planowanych działań jest upowszechnienie dostępności bezpłatnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzież szkolnej oraz seniorów poprzez promocję tenisa ziemnego jako sportu powszechnego.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
„200 godzin z rakietą w dłoni – poznaj tajemnice tenisa ziemnego.” Szczegółowy Kosztorys do Projektu zawarty jest w Załączniku nr 1. Obejmuje on takie elementy jak:
1. Opłaty za wynajem kortu
2. Opłaty za trenera/ instruktorów.
3. Zakupy materiałów.
4. Koszty administracyjne
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
41 600,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Załączniki
Karty oceny

Modyfikacje

06.04.2016 11:21
Koordynator w dzielnicy Praga-Południe
12.04.2016 14:00
Koordynator w dzielnicy Praga-Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Mam kilka pytań do autora:
  1. Dlaczego wybrał Pan tak elitarny sport, jakim jest tenis?! Jest przecież mnóstwo innych ogólnorozwojowych dyscyplin sportowych, gier zespołowych (może wtedy skorzystać dużo więcej dzieci), a tak liczbę beneficjentów ogranicza Pan do garstki osób, co jest w sprzeczności z założeniami BP.
  2. Skąd tak wysokie koszty trenera i wynajęcia kortów?! Znam na terenie Warszawy o połowę taniej!
  3. Dużo sensowniejszy, dostępny wydał się projekt kometki ujęty przez Pana w kolejnej zakładce przedstawionego kosztorysu, ale jednak nie zgłoszony.
  4. Dlaczego, jeśli jak przypuszczam jest Pan miłośnikiem tenisa i ze środowiska tenisowego (a ja jestem) tak mocno nie doszacował Pan kosztów rakiet?! Tak tanie i toporne rakiety skutecznie zniechęcą do gry, osoby które zaczynają i nie mają tenisowego doświadczenia, a doświadczeni tak topornych rakiet nie dotkną.
  5. Chyba nie uwzględnił Pan kosztów eksploatacji rakiet, co przy dzieciakach należało zrobić.
  Pozdrawiam,
  Wojciech
  Mieszkaniec822  28.02.2016 16:34
 • Są to typowo złośliwe pytania i Pan Panie Wojciechu Dobrze wie dla czego!
  odp. 1 Tenis dla tego , ze jest to piękny sport i wszyscy nawet niezamozni powinni grać, tak jak mówiłem na prezentacji nie tylko bardzo bogaci.
  odp 2 Koszty trenera są jedne z najniższych i korty również. proszę porównac sobie z innymi kortami.
  Cena kortu jest uśredniona z lata i zimy gdy koszty sa sporo droższe.
  Opd. 3, Nie rozumiem pytania
  Odp.4 widać , że się Pan nie zna na tym sporcie. w tej cenie kupuje się dobre amatorskie rakiety dobrych producentów.
  Odp 5 Te rakiety sa niezawodne a ewentualny koszt naciagu jest juz wliczony w cenę rakiety/
  Pozdrawiam
  Mieszkaniec1620  28.02.2016 17:05
 • Pozwolę sobie na polemikę, przy czym nie mam zwyczaju odpowiadać po raz drugi, zatem jest to moja ostatnia wypowiedź w tym temacie, bez względu na to co Pan, czy inni forumowicze odpiszą.
  Absolutnie nie mam złych intencji, ani rewanżyzmu, o co w pierwszym zdaniu chyba Pan mnie podejrzewa.
  ad 1. Nie odpowiedział Pan w kwestii ograniczonej liczby beneficjentów, a pojęcie piękna jest zbyt subiektywne, aby dodawać je do dyskusji.
  ad 2, 4 i 5. Mam kilku znajomych, którzy z pasją grają w tenisa i to z nimi Pana projekt skonsultowałem; razem poczytaliśmy i od nich uzyskałem informacje, że Pana propozycja jest - zacytuję: "trefna, droga, byle jaka". Osoby te są ze środowiska tenisowego z kortów przy ul. Solec - może zna Pan ten ośrodek, tenisistów?
  ad 3. Proszę dokładnie przejrzeć zakładki ze swojego kosztorysu (są wybieralne na dole w arkuszu xlsx) i sensowniej kosztorysuje Pan tam projekt badmintona. To miałem na myśli, szczególnie w aspekcie egalitaryzmu kometki, czy dostępności dla większej liczby chętnych i.t.d. Projektu dot. badmintona Pan już nie złożył, a szkoda.
  Mam nadzieję, że czytelnie wszystko wyjaśniłem. Jeśli nie to trudno, przykro mi, nie potrafię jaśniej.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Wojciech
  Mieszkaniec822  28.02.2016 19:07
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany