Bo zabawa to podstawa – nowy plac zabaw
834
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ochota
Szczęśliwice

Koszt pomysłu
250 000 zł
Kategoria
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Budowa nowoczesnego placu zabaw na terenie obecnie istniejącego placu przy Przedszkolu nr. 176.
Lokalizacja
Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ochota
Obszar objęty pomysłem:
Szczęśliwice
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Trzech Budrysów 24
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren placu zabaw przy Przedszkolu nr 176 w Warszawie
Lokalizacja na mapie:
Dane projektu
Skrócony opis projektu
Budowa nowoczesnego placu zabaw na terenie obecnie istniejącego placu przy Przedszkolu nr. 176.
Opis projektu
Na terenie Przedszkola nr. 176 powstanie nowoczesny plac zabaw przeznaczony zarówno dla przedszkolaków, jak i dla pozostałych maluchów z okolicy. Projekt zakłada budowę nowego placu zabaw na miejscu obecnie funkcjonującego. Plac zabaw powinien być wyposażony w nowoczesne i bezpieczne sprzęty – huśtawki, zjeżdżalnie, ścianki do wspinania, labirynty, piaskownica.
Obecne podłoże ziemne należy zastąpić bezpieczną miękką matą.
Obecne podłoże ziemne należy zastąpić bezpieczną miękką matą.
Uzasadnienie realizacji projektu
Przedszkole 176 dysponuje aktualnie bardzo zaniedbanym terenem, modernizowanym po raz ostatni 55 lat temu. Dzieci bawią się na klepisku, podczas dni suchych w pyle, a po deszczu w bardzo długo utrzymujących się kałużach. Stworzenie nowoczesnego placu zabaw zapewni zarówno dzieciom przedszkolnym, jak i pozostałym maluchom z okolicy zdrową i bezpieczną zabawę – warunek szczęśliwego dzieciństwa.
Charakterystyka
Potencjalni odbiorcy projektu
Kosztorys
Kosztorys realizacji projektu
Budowa nowego placu zabaw o powierzchni ok. 200 m2 – 250 000 zł (zgodnie z cennikiem „Ile kosztuje miasto”)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
250 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE
Modyfikacje
29.04.2016 12:15
Co sądzisz o tym pomyśle?
Dodaj komentarzJeśli na plac zabaw wyjdzie grupa przedszkolna to czy w tym samym czasie będą mogły tam przebywać inne dzieci z okolicy. Jak zapewnione zostanie bezpieczeństwo przedszkolaków skoro teren będzie ogólnie dostępny? Proszę o odpowiedz na moje pytania.
W odpowiedzi na Pani pytania: niestety nie ma możliwości, aby zmienić godziny dostępności, jednak plac może być czynny również w soboty w godzinach 9-16 - tu już bez dodatkowych ograniczeń.
W momencie korzystania z placu grupy przedszkolnej niestety nie będzie możliwości aby przebywały na placu inne dzieci. Wiąże się to właśnie z bezpieczeństwem.
Projekt zakłada stworzenie miejsca ogólnodostępnego, jednak z pewnymi ograniczeniami czasowymi. Chciałabym, aby skorzystały na tym zarówno dzieci przedszkolne (które w ogromnej większości mieszkają w okolicy) jak i pozostałe dzieci z okolicy nie uczęszczające do tego konkretnego przedszkola.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Jagiełło
Trudno mi sobie wyobrazić ogólnodostępność przy tak naprawdę bardzo ograniczonej dostępności dla dzieci z okolicy. Ogólnodostępność jest ograniczona do dwóch godzin, a w praktyce zrobi się z tego jeszcze mniej.
Czy nie można zamontować furtki tak by pozostałe dzieci mogły korzystać z placu zabaw po godzinach pracy przedszkola?
O godzinie 7,00 rano mało prawdopodobne by ktoś korzystał z placyku.
Jako rodzicowi trudno mi sobie wyobrazić że wchodzę na plac zabaw w wyznaczonej porze, moje dziecko świetnie się bawi i nagle z przychodzi jakaś pani i każe nam opuścić posesje. Moje dziecko nie chce iść, widzi że wchodzą dzieci przedszkolne. Moje dziecko płacze, patrzą na to przedszkolaki. Nie wydaje się Pani że sytuacja robi się co najmniej niezręczna. Jak wytłumaczycie Państwo przedszkolakom że moje dziecko nie może bawić się z innymi dziećmi? W praktyce to bardzo złe rozwiązanie. Lepiej byłoby by po zamknięciu przedszkola inne dzieci mogły korzystać z placyku bez ograniczeń. W obecnej formie ogólnodostępność projektu jest pozorna i wymuszona na potrzeby budżetu partycypacyjnego.