Bo zabawa to podstawa – nowy plac zabaw

834
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ochota
Szczęśliwice
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
250 000 zł
Kategoria
 • sport
 • inna
 • rekreacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Budowa nowoczesnego placu zabaw na terenie obecnie istniejącego placu przy Przedszkolu nr. 176.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ochota
Obszar objęty pomysłem:
Szczęśliwice
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Trzech Budrysów 24
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren placu zabaw przy Przedszkolu nr 176 w Warszawie
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Budowa nowoczesnego placu zabaw na terenie obecnie istniejącego placu przy Przedszkolu nr. 176.
Opis projektu
Na terenie Przedszkola nr. 176 powstanie nowoczesny plac zabaw przeznaczony zarówno dla przedszkolaków, jak i dla pozostałych maluchów z okolicy. Projekt zakłada budowę nowego placu zabaw na miejscu obecnie funkcjonującego. Plac zabaw powinien być wyposażony w nowoczesne i bezpieczne sprzęty – huśtawki, zjeżdżalnie, ścianki do wspinania, labirynty, piaskownica.
Obecne podłoże ziemne należy zastąpić bezpieczną miękką matą.
Uzasadnienie realizacji projektu
Przedszkole 176 dysponuje aktualnie bardzo zaniedbanym terenem, modernizowanym po raz ostatni 55 lat temu. Dzieci bawią się na klepisku, podczas dni suchych w pyle, a po deszczu w bardzo długo utrzymujących się kałużach. Stworzenie nowoczesnego placu zabaw zapewni zarówno dzieciom przedszkolnym, jak i pozostałym maluchom z okolicy zdrową i bezpieczną zabawę – warunek szczęśliwego dzieciństwa.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Budowa nowego placu zabaw o powierzchni ok. 200 m2 – 250 000 zł (zgodnie z cennikiem „Ile kosztuje miasto”)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
250 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

29.04.2016 12:15
Koordynator w dzielnicy Ochota

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Dzieci z okolicy potrzebują przede wszystkim placu zabaw w godzinach kiedy ich rodzice wracają z pracy i w weekendy. Czy jeśli dostępność placu zabaw nie przewiduje możliwości z korzystania z terenu poza godzinami wyznaczonymi w projekcie to nadal mamy do czynienia z ogólnodostępnością? Czy nie można dostępności zmienić?
  Jeśli na plac zabaw wyjdzie grupa przedszkolna to czy w tym samym czasie będą mogły tam przebywać inne dzieci z okolicy. Jak zapewnione zostanie bezpieczeństwo przedszkolaków skoro teren będzie ogólnie dostępny? Proszę o odpowiedz na moje pytania.
  Mieszkaniec1598  25.01.2016 19:34
 • Dzień dobry,

  W odpowiedzi na Pani pytania: niestety nie ma możliwości, aby zmienić godziny dostępności, jednak plac może być czynny również w soboty w godzinach 9-16 - tu już bez dodatkowych ograniczeń.
  W momencie korzystania z placu grupy przedszkolnej niestety nie będzie możliwości aby przebywały na placu inne dzieci. Wiąże się to właśnie z bezpieczeństwem.
  Projekt zakłada stworzenie miejsca ogólnodostępnego, jednak z pewnymi ograniczeniami czasowymi. Chciałabym, aby skorzystały na tym zarówno dzieci przedszkolne (które w ogromnej większości mieszkają w okolicy) jak i pozostałe dzieci z okolicy nie uczęszczające do tego konkretnego przedszkola.

  Pozdrawiam serdecznie
  Justyna Jagiełło
  Mieszkaniec1623  27.01.2016 20:44 Autor projektu
 • Dziękuję za wyjaśnienia, ale czy w takim razie projekt ma charakter ogólno-dostępności i czy naprawdę nie można tego zmienić?
  Trudno mi sobie wyobrazić ogólnodostępność przy tak naprawdę bardzo ograniczonej dostępności dla dzieci z okolicy. Ogólnodostępność jest ograniczona do dwóch godzin, a w praktyce zrobi się z tego jeszcze mniej.
  Czy nie można zamontować furtki tak by pozostałe dzieci mogły korzystać z placu zabaw po godzinach pracy przedszkola?
  O godzinie 7,00 rano mało prawdopodobne by ktoś korzystał z placyku.
  Jako rodzicowi trudno mi sobie wyobrazić że wchodzę na plac zabaw w wyznaczonej porze, moje dziecko świetnie się bawi i nagle z przychodzi jakaś pani i każe nam opuścić posesje. Moje dziecko nie chce iść, widzi że wchodzą dzieci przedszkolne. Moje dziecko płacze, patrzą na to przedszkolaki. Nie wydaje się Pani że sytuacja robi się co najmniej niezręczna. Jak wytłumaczycie Państwo przedszkolakom że moje dziecko nie może bawić się z innymi dziećmi? W praktyce to bardzo złe rozwiązanie. Lepiej byłoby by po zamknięciu przedszkola inne dzieci mogły korzystać z placyku bez ograniczeń. W obecnej formie ogólnodostępność projektu jest pozorna i wymuszona na potrzeby budżetu partycypacyjnego.
  Mieszkaniec1598  30.01.2016 14:38
 • W okresie wiosenno-letnim, oraz jesiennym dzieci przedszkolne są na placu zabaw czesto praktycznie do ostatniego przedszkolaka, czyli moze to być do ok 17. W tym przypadku żaden nauczyciel nie wpuści "obcych dzieci" mając pod opieką kilkoro przedszkolaków, właśnie ze względów bezpieczeństwa. Druga sprawa, zeby plac zabaw był czynny dłużej - musi być osoba "odpowiedzialna za plac" w tym przypadku pan woźny, który jest odpowiedzialny za utrzymanie czystości, przykrycie na koniec dnia piaskownicy itp. A to generuje dodatkowe koszty. Mimo że brakuje w tej okolicy placu zabaw, to po prostu nie widzę tego(nie to bym była na nie, tylko myślę racjonalnie z prespektywy przedszkolanki, osób zarządzających przedszkolem itp) Plac zabaw, by był funkcjonalny dla dzieci spoza przedszkola powinien być czynny do 18, a w okresie maj-czerwiec to nawet do 20 spokojnie. I właśnie, co z okresem letnio-wakacyjnym? Przedszkola mają dyżury 2 tygodniowe, i to nie w każdym roku chyba.
  Mieszkaniec2947  22.02.2016 12:11
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany