Rozwijamy informatycznie mieszkańców Stegien i Sadyby

1390
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon D
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
323 503 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Zagłosuj na przyszłość. Celem projektu jest zorganizowanie serii informatycznych szkoleń dla mieszkańców Mokotowa (młodych i seniorów). Przewidziane kursy:dla najmłodszych nauka podstaw programowania przez zabawę, dla nastolatków nauka programowania na urządzenia mobilne - pisanie własnych gier na smartfony, dla dzieci i seniorów nauka podstawowych programów (Word, Excel, poczta, PowerPoint) .

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon D
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Czarnomorska 3
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Kursy odbywały będą się w budynku przy sp 212. Budynek została wyremontowany i przystosowany do prowadzenia szkoleń (jest podjazd dla wózków inwalidzkich posiada własne wejście) w ramach wcześniejszej edycji budżetu partycypacyjnego. Sala multimedialna posiada 20 stanowisk komputerowych.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zagłosuj na przyszłość. Celem projektu jest zorganizowanie serii informatycznych szkoleń dla mieszkańców Mokotowa (młodych i seniorów). Przewidziane kursy:dla najmłodszych nauka podstaw programowania przez zabawę, dla nastolatków nauka programowania na urządzenia mobilne - pisanie własnych gier na smartfony, dla dzieci i seniorów nauka podstawowych programów (Word, Excel, poczta, PowerPoint) .
Opis projektu
Na projekt składa się zestaw kursów dla różnych grup wiekowych.

Zabawa w programowanie, zajęcia dla najmłodszych od lat 6 (z udziałem rodziców) - Seria jednogodzinnych spotkań. Nauka programowania robotów bez komputera i robota. Programowanie wizualne z wykorzystaniem narzędzi przystosowanych dla najmłodszych.

Podstawy programowania dla dzieci od lat 7 - Seria jednogodzinnych spotkań. Nauka programowania wizualnego z wykorzystaniem programu Scratch

Wprowadzenie do darmowej platformy KHANAcademy - Seria spotkań dla rodziców, dzieci, nauczycieli i dorosłych tłumaczących jak korzystać z bogatych zasobów edukacyjnych oferowanych przez KHANAcademy

Robotyka. Budowa i programowanie robotów - Cykl kursów budowy i programowania robotów dla dzieci od 8 do 14 lat

Programowania na urządzenia mobilne dla dzieci i młodzieży - 24 godzinne kursy programowania na urządzenia mobilne. Każdy kurs składa się z 8 spotkań po 3 godziny. Dzieci od lat 11. Pierwszy program działający na urządzeniu mobilnym już po 15 minutach zajęć

Tworzenie stron internetowych - Seria spotkań dla dzieci od lat 12, w trakcie których dzieci nauczą się tworzenia prostych stron internetowych

Tworzenie zaawansowanych stron internetowych - Seria spotkań w dla młodzieży, w trakcie których uczestnicy nauczą się tworzenia blogów, stron projektowych, prostych stron komercyjnych.

Nauka programowania dla młodzieży .Net - Semestralne kursy programowania w C# dla młodzieży.

Kurs programowania w Logo Kurs programowania w logo. Kurs przygotowujący do kuratoryjnego konkursu MiniLogia.

Bankowość elektroniczna dla seniorów - Seria spotkań wprowadzających seniorów w tajniki obsługi bankowości elektronicznej. Pomoc w okiełznaniu elektronicznego konta bankowego i przelewów.

Obsługa komputerów dla dorosłych i seniorów - Dla dorosłych i seniorów szkolenia z obsługi podstawowego oprogramowania (WORD, Excel, PowerPoint, przeglądarka, poczta).

W ramach budżetu zostanie zakupionych 12 zestawów do budowania i programowania robotów - Lego Mindstorms
Uzasadnienie realizacji projektu
Chcemy poszerzyć ofertę edukacyjną z zakresu szeroko pojętych technologii multimedialnych dla wszystkich grup wiekowych mieszkańców Mokotowa. Chcemy aby dzieci bawiły się ucząc programowania, aby nauczyły się panować nad komputerami. Pragniemy aby osoby starsze mogły oswoić się z nowoczesnymi technologiami.
Szkolenia to nie tylko możliwość zdobywania wiedzy ale również możliwość integracji z mieszkańcami Mokotowa.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Szczegółowy kosztorys w załączniku.

Koszt godziny prowadzącego 65 zł
Koszt godziny sali 150 zł
Liczba godzin szkoleniowych 1404
Koszt 12 zestawów na potrzeby zajęć z budowy i programowania robotów 21 603 zł

Doliczono koszt oznakowania graficznego – 40,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
323 503,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

11.05.2016 16:43
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany