Wymiana nawierzchni placów zabaw pomiędzy ulicami Gagarina, Czerską i Iwicką z piaskowej na granulat EPDM.

2129
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon F
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
150 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • edukacja
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada wymianę nawierzchni na dwóch placach zabaw, usunięcie piasku, wykonanie podbudowy betonowej z betonu klasy B20 o grubości 10 cm oraz ułożenie bezpiecznej nawierzchni z wierzchnią warstwą wykonaną z granulatu EPDM w kolorze czerwonym. Plac zabaw zostanie również doposażony w dwa panele i wymienione zostaną siedziska dwóch huśtawek.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon F
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dwa place zabaw - jeden pomiędzy blokami Gagarina 7, Czerska 15 i Czerska 17, drugi pomiędzy blokami Gagarina 11 i Iwicka 24 i Iwicka 26.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Nr obrębu 10306, nr działki 4/55
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada wymianę nawierzchni na dwóch placach zabaw, usunięcie piasku, wykonanie podbudowy betonowej z betonu klasy B20 o grubości 10 cm oraz ułożenie bezpiecznej nawierzchni z wierzchnią warstwą wykonaną z granulatu EPDM w kolorze czerwonym. Plac zabaw zostanie również doposażony w dwa panele i wymienione zostaną siedziska dwóch huśtawek.
Opis projektu
W ramach projektu z dwóch placów zabaw pomiędzy ulicami Gagarina, Iwicką i Czerską zostanie usunięta obecna piaskowa nawierzchnia. Po usunięciu piachu wykonawca wykona podbudowę betonową z betonu B20 o grubości 10 cm. Następnie place zabaw zostaną pokryte bezpiecznym i trwałym, odpornym na uszkodzenia granulatem EPDM. Produkt posiada 3 letnią gwarancję. Granulat jest wygodniejszy w użytkowaniu w zmieniających się warunkach atmosferycznych - po deszczu szybko wysycha, nie trzyma wilgoci jak piach, w słoneczną pogodę niemal się nie nagrzewa. Taka nawierzchnia pozwoli dzieciom w różnym wieku na swobodniejszą zabawę - po gładkiej nawierzchni łatwiej jest pchać i ciągnąć zabawki, grać w piłkę. Plac stanie się dostępniejszy dla małych dzieci do 5 lat.
Wielu rodziców z tej części osiedla chodzi z dziećmi na plac przy ulicy Czerniakowskiej właśnie ze względu na nawierzchnię placu. Wymiana nawierzchni na pewno przyczyni się do zwiększenia liczby użytkowników placów zabaw przy ulicy Gagarina, Czerskiej i Iwickiej. Wybór placu bliżej domu zamiast spaceru na drugą stronę ulicy Czerniakowskiej przyczyni się do pogłębiania relacji sąsiedzkich.
Urządzenia na placach zabaw są w dobrym stanie. Jednak piaskowa nawierzchnia placów sprawia, że wydają się zaniedbane i zniszczone. Wymiana nawierzchni uporządkuje wizualnie przestrzeń polepszając samopoczucie małych i dużych użytkowników.
W razie potrzeby znajdujące się na placach zabaw urządzenia zostaną zdemontowane na czas remontu i ponownie zamontowane po jego zakończeniu, ale prace te mieszczą się w kosztorysie. W projekcie jest uwzględniona wymiana siedzisk dwóch huśtawek na koszyczek dla małych dzieci. Wprawdzie jest tam jeden koszyczek, ale jest zepsuty i niebezpieczny.
Projekt zakłada również doposażenie dużego placu zabaw w tablicę edukacyjną i panel.
Plac zabaw znajdujący się w rejonie ulic Gagarina i Iwickiej jest przestronny. Jest to największy plac zabaw w tej części dzielnicy pomiędzy ulicą Belwederską a Czerniakowską. Będą z niego na pewno chętnie korzystać również rodzice i dzieci mieszkający po drugiej stronie ulicy Gagarina.
Uzasadnienie realizacji projektu
Rodzice mieszkający w pobliżu Gagarina, Czerskiej i Iwickiej niechętnie korzystają z tych placów zabaw z powodu piaskowej nawierzchni, na której małym dzieciom ciężko się poruszać i swobodnie bawić. Piasek jest podatny na warunki atmosferyczne, nagrzewa się lub długo trzyma wilgoć. Łatwo w nim ukryć drobne śmieci, niedopałki papierosów, kawałki szkła. Po piasku ciężko przejechać wózkiem, jeździkami i zabawkami. Rodzice zostawiają je na zewnątrz, co jest niewygodne i niebezpieczne. Place są w doskonałej lokalizacji, jeden jest ocieniony co jest jego wielkim atutem w słoneczne dni. Jednak piach zniechęca do korzystania z nich. Rodzice wolą chodzić na plac przy ulicy Czerniakowskiej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kosztorys obejmuje:
- wykonanie bezpiecznej nawierzchni na małym placu: przestawienie urządzeń (w przypadku kolizji stref bezpieczeństwa), usunięcie podłoża piaskowego, wykonanie podbudowy betonowej z betonu klasy B20 o grubości ok. 10cm, dostawę i montaż bezpiecznej nawierzchni z wierzchnią warstwą wykonaną z granulatu EPDM w kolorze czerwonym. Wartość prac: 98m2 x 285zł/m2 = 27.930,00zł netto/34.353,90zł brutto
- wymianę siedziska huśtawki na koszyczek - 500 zł netto/ 615 zł brutto
- wymianę zepsutego koszyczka huśtawki - 500 zł netto/ 615 zł brutto
- wykonanie bezpiecznej nawierzchni na dużym placu: usunięcie części podłoża piaskowego, wykonanie podbudowy betonowej z betonu klasy B20 o grubości ok. 10cm, dostawa i montaż bezpiecznej nawierzchni z wierzchnią warstwą wykonaną z granulatu EPDM w kolorze czerwonym.
Wartość prac: (350 zł x 398m2 ) -139 300,00 zł brutto
Ponadto większy plac można doposażyć w panel i tablicę edukacyjną. Przykładowe urządzenie to gąsienica łamigłówka, której koszt to 3075 zł brutto. W ramach projektu zakupione zostaną dwa różne urządzenia.
W kosztorysie zostały uwzględnione koszty dostawy, robocizny, nadzoru oraz koszty wymienionych w ofercie materiałów i urządzeń.
Gąsienica – 4 000,00
Projekt – 5 500,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
150 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty sprzątania, bieżących remontów i konserwacji urządzeń
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
2 000,00 zł

Dokumenty

Karty oceny

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany