Szafki na podręczniki szkolne w Ursusie/sp4/Ursus Południowy

2039
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursus
Ursus Południowy
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
18 692 zł
Kategoria
  • edukacja
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 823 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Wyposażenie szkoły podstawowej nr 4 przy ul. Walerego Sławka 9, zlokalizowanej na obszarze terytorialnym Ursus Południowy, w szafki do przechowywania podręczników i przyborów szkolnych w klasach 4-6.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
21.07.2017 13:27
Szafki zostały zakupione i zamontowane w czerwcu-lipcu 2017 r.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ursus

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursus
Obszar objęty pomysłem:
Ursus Południowy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Walerego Sławka 9
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wyposażenie szkoły podstawowej nr 4 przy ul. Walerego Sławka 9, zlokalizowanej na obszarze terytorialnym Ursus Południowy, w szafki do przechowywania podręczników i przyborów szkolnych w klasach 4-6.
Opis projektu
Projekt zakłada sfinansowanie nabycia i wyposażenie szkoły podstawowej nr 4 w Warszawie w szafki przeznaczone na podręczniki i przybory szkolne dla uczniów klas 4-6 (w młodszych klasach warunki lokalowe i program zajęć pozwalają na pozostawianie większości podręczników w salach).
Cel projektu jest systemowy i długoterminowy. Dzięki wyposażeniu szkoły w szafki, uczniowie klas 4-6 otrzymają możliwość pozostawienia w szkole części podręczników i przyborów szkolnych, do czego szkoła jest zobowiązana na gruncie obowiązujących przepisów (par. 4a Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31.12.2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003 r. Nr 6, poz.69, z późn. zm.). W dłuższym horyzoncie, szafki tworzą też warunki do trwałej zmiany organizacji korzystania z ciężkich (z reguły) podręczników, w taki sposób, aby nie było konieczności codziennego ich noszenia przez uczniów w plecaku. Aby to się udało, potrzebne są warunki programowe i narzędzia wspomagające (np. e-podręczniki w ramach programu MEN-u "Cyfrowa Szkoła"), ale wstępnym warunkiem jest wyposażenie szkoły w szafki.
Szafki powinny być metalowe, z możliwością mocowania do ściany i posiadać certyfikaty zgodności z właściwymi normami, dzięki czemu będą służyć wielu rocznikom uczniów. Usytuowane byłyby na korytarzach szkolnych lub w innych w miejscach w szkole, zapewniających uczniom bezpieczny i wygodny dostęp. Projekt szafek powinien uwzględniać warunki techniczne w szkole, przy czym, aby zmniejszyć zajmowaną przestrzeń, rekomendowane jest przeznaczenie jednej skrytki dla 2 uczniów.

Uzasadnienie realizacji projektu
Celem podstawowym projektu jest umożliwienie szkole, dzięki wyposażeniu w szafki, podjęcia szybkich działań w celu zapewnienia uczniom klas 4-6 możliwości pozostawienia w szkole części podręczników i przyborów szkolnych, do czego szkołę zobowiązują stosowne przepisy (par. 4a Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31.12.2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003 r. Nr 6, poz.69, z późn. zm.). W efekcie braku szafek, uczniowie noszą przeciążone plecaki, co istotnie zwiększa ryzyko powstawania wad postawy, stanowiących poważny problem zdrowotny i społeczny.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wstępny kosztorys przygotowany został na podstawie podobnego projektu zrealizowanego w 2015 roku w szkole podstawowej nr 2 przy ul. Orłów Piastowskich 47 w Warszawie, oraz informacji uzyskanych z Urzędu Dzielnicy Ursus (Wydział Oświaty i Wychowania) ws obecnej ilości uczniów w klasach 4-6 szkoły podstawowej nr 4.

Założenia: (ceny brutto)

1. Szafka metalowa wentylowana, 12 skrytkowa, 1 punktowe ryglowanie, 2 kluczyki do zamka w systemie master - system jednego klucza, miejsce na identyfikator.
2. wymiary (mm) jednej szafki: 1600x1185x400 (wysokość x szerokość x głębokość).
3. przybliżone wymiary (mm) zewnętrzne jednej skrytki: 400x400x400 (wysokość x szerokość x głębokość).
4. ilość uczniów klas 4-6 – 504, przy czym jedna skrytka przeznaczona dla 2 uczniów.
5. ilość szafek - 21 (504 uczniów/24 miejsca w jednej szafce)
6. cena 1 szafki – 860 zł
7. cena 1 breloka do kluczyków z numerem skrytki - 2,50 zł
8. klucz master - 1,50 zł
9. numeracja naklejana i dostawa (przy założeniu dostawy jednorazowej) - gratis

Wstępny kosztorys:
1. ilość szafek - 21 x 860 zł = 18060 zł
2. klucz master - 1,50 zł
3. brelok do kluczyków z numerem skrytki – 252 (ilość skrytek: 21x12)) x 2,50 zł = 630 zł

Razem 1-3: 18691,50 zł

Całkowity koszt projektu: 18 691,50 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
18 691,50 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany