Przygodowy plac zabaw

1302
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Agnieszka Majcher-Teleon
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
23 050 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 2190 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Zajęcia w otwartym terenie z animatorami, polegające na własnoręcznej budowie przez starsze dzieci i młodzież tymczasowych konstrukcji i sprzętów służących zabawie i rekreacji wg własnych pomysłów i koncepcji.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
22.01.2018 23:07
Procedura wyboru wykonawcy placu była przeprowadzana kilka razy, jednak nie udało się jej rozstrzygnąć. Z autorką pomysłu została ustalona zmiana zakresu projektu. W ramach projektu zostały przeprowadzone warsztaty dla dzieci i młodzieży od 8 do 15 r.ż. Odbywały się w soboty w Natolińskim Ośrodku Kultury, przy ul. Na Uboczu 3, w godz. 11.00–14.00. Szczegóły na plakacie poniżej.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ursynów

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Preferowana lokalizacja róg Al. KEN/ I.Gandhi
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Tereny otwarte należące do miasta, najchętniej zielony teren za Urzędem Dzielnicy.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zajęcia w otwartym terenie z animatorami, polegające na własnoręcznej budowie przez starsze dzieci i młodzież tymczasowych konstrukcji i sprzętów służących zabawie i rekreacji wg własnych pomysłów i koncepcji.
Opis projektu
Przygodowy plac zabaw to zajęcia w otwartym terenie z animatorami, polegające na własnoręcznej budowie przez starsze dzieci i młodzież tymczasowych konstrukcji służących zabawie i rekreacji, wg własnych pomysłów i koncepcji (vide załączone zdjęcia z podobnych placów zabaw na świecie).
Projekt trwałby przez kilka tygodni w sezonie wiosenno-letnim, podczas których przez w wybrane popołudnia w dni powszednie oraz w weekendy na miejscu "placu zabaw" dyżurowaliby animatorzy (wspierani przez ewentualnych wolontariuszy), a do dyspozycji dzieci byłyby materiały i narzędzia do budowy różnych konstrukcji (np. płyty budowlane MFP, kantówki, europalety, deski, młotki, gwoździe, farby, pędzle itd.). Część materiałów może pochodzić z recyclingu. Animatorzy przede wszystkim czuwaliby nad bezpieczeństwem dzieci i wydawaniem/ zdawaniem narzędzi i materiałów. Wszystkie konstrukcje miałyby charakter tymczasowy i po upływie pewnego okresu czasu zostałyby zdemontowane, a teren uprzątnięty. Zajęcia przewidziane są dla starszych dzieci (od lat 8 do 15).
Zakładamy, że jednorazowo na przygodowym placu zabaw może przebywać ok. 15-30 dzieci. W przypadku dużego zainteresowania można wprowadzić zapisy.
Uzasadnienie realizacji projektu
Zajęcia są nietypową propozycją spędzenia czasu na świeżym powietrzu w sposób pozwalający na ekspresję i trening kreatywności, opanowanie umiejętności majsterkowania, sprawdzenie się, integrację.
Więcej na temat plusów tworzenia przygodowych placów zabaw tutaj: http://dziecisawazne.pl/przygodowe-place-zabaw-co-dzieci-potrzebuja-do-tworczej-zabawy/
Lokalizacja za Urzędem Dzielnicy jest preferowana, z uwagi na swoje centralne położenie, dobre skomunikowanie z resztą dzielnicy oraz faktem, iż niedługo i tak zostanie placem budowy (domu kultury), do którego może świetnie nawiązywać.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Animatorzy – 3 osoby = 13 200 zł
Materiały – 8 450 zł
Posprzątanie terenu – 1 000 zł
Razem – 23 050 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
23 050,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

06.05.2016 13:36
Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany