Zamieńmy się - wymiana zabawek dla dzieci

971
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
1 150 zł
Kategoria
 • edukacja
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 1007 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora
Większość dzieci posiada zabawki, których już od dawna nie używa i marzy o innych. Zamiast kupować kolejne rzeczy, które z czasem i tak podzielą los dotychczasowych, warto umożliwić dzieciom ich wymianę. W ramach projektu zostanie przeprowadzona raz na kwartał akcja wymiany zabawek. Będzie to jednocześnie działanie proekologiczne i integrujące społeczność.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
08.09.2017 16:01
Pierwsza wymiana zabawek odbyła się w czerwcu br. w Przedszkolu nr 216. Kolejną zaplanowano na 23 września w godzinach 9:00-13:00 w sali gimnastycznej LO przy ul. Anieli Krzywoń 3. Zachęcamy wszystkie dzieci, aby przyszły ze swoimi zabawkami, którymi już się nie bawią i wymieniły się z innymi na nowe!
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bemowo

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Bemowo: Klub Karuzela, Klub Mam, BCP lub przyjazna dzieciom kawiarnia
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Większość dzieci posiada zabawki, których już od dawna nie używa i marzy o innych. Zamiast kupować kolejne rzeczy, które z czasem i tak podzielą los dotychczasowych, warto umożliwić dzieciom ich wymianę. W ramach projektu zostanie przeprowadzona raz na kwartał akcja wymiany zabawek. Będzie to jednocześnie działanie proekologiczne i integrujące społeczność.
Opis projektu
Większość dzieci posiada zabawki, których już od dawna nie używa i marzy o innych. Zamiast kupować kolejne rzeczy, które z czasem i tak podzielą los dotychczasowych, warto umożliwić dzieciom ich wymianę. W ramach projektu zostanie przeprowadzona raz na kwartał akcja wymiany zabawek dla dzieci. Będzie to jednocześnie działanie proekologiczne i integrujące społeczność lokalną. Dzieci uczą się mniej konsumpcyjnego sposobu pozyskiwania rzeczy, dokonywania wyborów, poznają ideę wymiany oraz rozumieją potrzebę poszanowania zabawek tak, żeby służyły jak najdłużej. Inicjatywa może obejmować większość typów zabawek: gry, układanki, klocki, zabawki edukacyjne, lalki, pluszaki, książki, zabawki grające czy zręcznościowe itp. W ramach projektu zapewnione jest miejsce do wystawiania rzeczy będące przestrzenią bezpieczną dla dzieci oraz mały poczęstunek (woda, kawa, herbata, przekąski). Osoby wymieniające zabawki ustalają między sobą zasady wymiany. Przy sprzyjającej pogodzie akcja może mieć charakter plenerowy. Projekt zakłada wypromowanie inicjatywy poprzez ogłoszenia w lokalnych mediach i mediach społecznościowych oraz za pomocą plakatów.
Uzasadnienie realizacji projektu
Dzieci stanowią liczną grupę mieszkańców Bemowa, a projekt wymiany zabawek odpowiada na ich potrzebę zróżnicowanych form zabawy. Przyczynia się on również do wzrostu świadomości ekologicznej i integracji mieszkańców. Akcje wymiany rzeczy cieszą się coraz większą popularnością, warto więc rozpowszechnić je w naszej dzielnicy, zwłaszcza że Bemowo dysponuje miejscami odpowiednimi do ich przeprowadzania, a projekt nie wymaga większych nakładów finansowych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
(akcja zostanie przeprowadzona bezkosztowo w jednej ze szkół lub przedszkolu w dzielnicy Bemowo),
poczęstunek: 2x 250 zł=500 zł
obsługa wymiany: 2x 200 zł=400 zł
promocja wymiany: 250 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 150,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

08.04.2016 09:41
Wydział Oświaty_Bemowo
13.06.2016 09:22
Wydział Oświaty_Bemowo

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Wow!Ależ świetny projekt!Po co wyrzucać-jak można się zamienić i jeszcze poznać przy kawie.Będę głosować!
  Mieszkanka143  15.01.2016 08:47
 • Też uważam, ze pomysł świetny. Tylko usunąłbym przyjazną dzieciom kawiarnię, bo jeszcze nie daj Boże projekt przez to zostanie zweryfikowany negatywnie. W końcu nie jest to teren gminny, a nie ma zgody właściciela terenu, a raczej lokalu.
  Mieszkaniec879  15.01.2016 09:55
 • Robiliśmy takie coś w szkole - świetna sprawa!!!
  Mieszkaniec798  15.01.2016 11:15
 • Jak już pisałem, pomysł świetny, ale do rozważenia czy koszty nie są trochę wygórowane.
  Mieszkaniec879  15.02.2016 21:02
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany