Dziecięce Lato na Bemowie

1452
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
4 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 1189 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt Dziecięce Lato na Bemowie skierowany jest do dzieci i rodzin spędzających czas na Bemowie w okresie letnim ( lipiec, sierpień 2017). Jest to cykl bezpłatnych zajęć i spotkań tematycznych organizowanych od poniedziałku do piątku, popołudniami w godzinach 16.30-18.30 dla dzieci wraz z opiekunami).

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
21.11.2017 18:42
W ramach projektu na skwerze sportów miejskich przy ul. Pełczyńskiego 22G odbywały się zajęcia taneczno-muzyczne, plastyczno-techniczne oraz sportowo-rekreacyjne dla różnych grup wiekowych,
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bemowo

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skwer Sportów Miejskich przy ul. Pełczyńskiego . Zajęcia w plenerze.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Przy sprzyjającej pogodzie większość zajęć odbywa się w plenerze.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt Dziecięce Lato na Bemowie skierowany jest do dzieci i rodzin spędzających czas na Bemowie w okresie letnim ( lipiec, sierpień 2017). Jest to cykl bezpłatnych zajęć i spotkań tematycznych organizowanych od poniedziałku do piątku, popołudniami w godzinach 16.30-18.30 dla dzieci wraz z opiekunami).
Opis projektu
Projekt Dziecięce Lato na Bemowie skierowany jest do dzieci i rodzin spędzających czas na Bemowie w okresie letnim ( lipiec, sierpień 2017). Jest to cykl bezpłatnych zajęć i spotkań tematycznych organizowanych od poniedziałku do piątku .
popołudnie w godzinach 16.30-18.30 dla dzieci wraz z opiekunami (wiek dzieci do decyzji opiekunów, oferta rekomendowana dla dzieci w wieku 3-8 lat).
Ramowy program:
1. Plastyczne poniedziałki : zajęcia plastyczne w tym malowanie, rysowanie, wyszywanie, decoupage, modelina , filcowanie i wprowadzeniem elementów wiedzy z zakresu sztuki(dostosowane rodzaju zajęć do wieku uczestników)
2. Sportowe wtorki: rekreacja w plenerze-gimnastyka, taniec, nauka prostego układu choreograficznego, gry zespołowe i zręcznościowe, mini-zawody sportowe (zgodnie z harmonogramem zajęć)
2. Muzyczne środy: zapoznanie dzieci z kanonem muzyki klasycznej, z polską muzyką ludową oraz muzyką etniczną, prezentacja instrumentów mniej znanych, nauka piosenek, wspólne słuchanie, śpiewanie i granie na instrumentach (dostosowane do umiejętności uczestników), przygotowanie mini-recitalu.
Intencją projektu jest wykorzystanie potencjału poznawczego dzieci i zetkniecie ich z różnymi dziedzinami szeroko pojętej kultury i sztuki oraz wspieranie rozwoju zainteresowań. Edukacja ta odbywa się w formie swobodnych zajęć z dużą dozą zabawy, a stopień trudności jest dostosowany do możliwości uczestników. Wyróżnikiem projektu jest prowadzenie wielu zajęć w plenerze, co pozwoli dzieciom na przyswajanie treści w sposób naturalny. Udział w zajęciach sportowych pozwoli dzieciom w sposób aktywny spędzać czas wolny .
Uzasadnienie realizacji projektu
W wakacje w zajęciach wezmą udział dzieci, które niekoniecznie biorą w zajęciach organizowanych w placówkach edukacyjnych w ramach programu "Lato w mieście" a warto wykorzystać ich potencjał poznawczy w warunkach plenerowych. Projekt odpowiada potrzebie uatrakcyjnienia im czasu wakacji poprzez różnorodne formy aktywności i zabawy. To również częściowe wsparcie w opiece nad dziećmi i pomoc w organizacji różnych zajęć. Projekt wychodzi także naprzeciw potrzebie atrakcyjnego spędzenia czasu wspólnie z rodzicem/opiekunem, tak żeby najpełniej wykorzystać w plenerze letnie popołudnia. Uzupełnia też ofertę placówek oświaty w zakresie edukacji muzycznej i plastycznej, które mogą wykorzystać treści wybranych zajęć w czasie roku szkolnego.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zajęcia plastyczne = 120zł/1,5 h zajęć
zajęcia muzyczne = 110 zł /1.5 zajęć
zajęcia sportowe = 110 zł/1,5 zajęć
koszty obejmują zapewnienie przez Wykonawcę materiałów niezbędnych do przeprowadzenia zajęć
Koszty całkowite poszczególnych elementów :
Zajęcia plastyczne 8 tygodni x 120 zł =960 zł
zajęcia muzyczne 8 tygodni x 110 zł = 880 zł
zajęcia sportowe 8 tygodni x 110 zł = 880 zł
nagrody za udział dzieci w zajęciach : smyczki, balony, dyplomy, drobne upominki 1 280 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
4 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

20.04.2016 13:20
Koordynator w dzielnicy Bemowo
20.04.2016 13:24
Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bemowo
20.04.2016 13:26
Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bemowo

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Zastanawiam się czy to nie dubluje się z akcją Lato w mieście
  Mieszkaniec879  15.01.2016 20:51
 • Dublowanie się to chyba nie jest problem przy piętnaściorgu dzieci na zajęciach. Ja mam tylko wątpliwość, na jakiej zasadzie wybrane zostaną dzieci, które wezmą w nich udział.
  Mieszkaniec6447  21.06.2016 22:21
 • Dziękuję za komentarz. Myślę, że dostępność będzie wystarczająca przy takiej częstotliwości zajęć i okresie wakacyjnym. Patrząc na frekwencje na różnych warsztatach i zajęciach grupowych organizowanych do tej pory, nie powinno być problemów z zapisem.
  Mieszkaniec  22.06.2016 00:34 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany