Dorośli i dzieci zakręceni w sieci

1116
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursynów
Ursynów Wysoki Południowy
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
288 653 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt ma na celu umożliwienie korzystania z bezpłatnych szkoleń dla dzieci, dorosłych i seniorów z dziedziny informatyki.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursynów
Obszar objęty pomysłem:
Ursynów Wysoki Południowy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Małcużyńskiego 4, 02-793 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Szkoła Podstawowa Nr 336 im. Janka Bytnara „Rudego”

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma na celu umożliwienie korzystania z bezpłatnych szkoleń dla dzieci, dorosłych i seniorów z dziedziny informatyki.
Opis projektu
Celem projektu jest wyposażenie pracowni komputerowych w nowoczesny sprzęt, który posłuży kilka kolejnych lat i sprzętowo będzie mógł obsłużyć nowoczesne programy oraz umożliwi udział w różnego rodzaju projektach realizowanych przez szkołę, do których wykorzystywane są nowoczesne multimedia takie jak projektory oraz tablice interaktywne. Obecny sprzęt jest przestarzały i wymaga wymiany by sprostać oczekiwaniom użytkowników. Obecna sytuacja finansowa nie pozwala na wymianę starego i ciągle psującego się sprzętu komputerowego. Ilość zestawów komputerowych i biurek musi być dostosowana do ilości osób w klasie. Komputery powinny posiadać oprogramowanie spełniające dzisiejsze standardy (Windows 7 i wyżej + pakiet Office). Pracownia powinna być wyposażona w serwer i switch w celu kontroli i obsługi stanowisk komputerowych. Do podłączenia pracowni potrzebne jest wykonanie okablowania prądowego i internetowego. Do drukowania pomocy dydaktycznych i materiałów pracownia musi posiadać sieciową drukarkę laserową.
Uzasadnienie realizacji projektu
Pragniemy poszerzyć ofertę edukacyjną z zakresu szeroko pojętych technologii informatycznych zarówno dla uczniów szkoły, jak również pozostałych mieszkańców Ursynowa bez względu na wiek. Chcemy, aby dzieci poprzez zabawę zgłębiały tajniki wiedzy informatycznej, natomiast osoby starsze mogły oswoić się z nowoczesnymi technologiami. Szkolenia stworzą warunki do korzystania z różnorodnych źródeł informacji, a także będą sprzyjać rozwojowi kreatywności, innowacyjności oraz pracy zespołowej. Zajęcia dodatkowe pomogą w wyrównaniu szans dla dzieci z uboższych rodzin licznie zamieszkujących naszą dzielnicę. Osoby dorosłe i starsi na zajęciach prowadzonych w weekendy w godzinach przedpołudniowych będą mogli skorzystać ze szkoleń prowadzonych przez nauczycieli informatyki.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- 50 sztuk zestawów komputerowych wraz z Windows, oprogramowaniem MS Office, oprogramowaniem antywirusowym – 146.000,00 zł
- 2 sztuki drukarek sieciowych – 3.000,00 zł
- instalacja okablowania elektrycznego i strukturalnego dla stanowisk komputerowych – 51.980,00 zł
- instalacja okablowania teleinformatycznego – 39.673,00 zł
- koszty zajęć komputerowych prowadzonych w weekendy dla dzieci, dorosłych i seniorów prowadzonych przez wykwalifikowanych informatyków – 48.000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
288 653,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Łączny koszt - ok. 10 tys. zł, w tym: administrowanie siecią, aktualizacje oprogramowania, energia elektryczna, sprzątanie, ubezpieczenie.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
10 000,00 zł

Modyfikacje

25.05.2016 15:49
Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany