Życzliwość wobec kobiet w ciąży dla mieszkanek Bielan

Realizacja pomysłu
Projekt zrealizowany. W ramach projektu, we wrześniu i październiku 2017 r. zostały przeprowadzone spotkania warsztatowe adresowane do urzędników, kobiet w ciąży i osób im towarzyszących. Warsztaty dotyczyły kształtowania postaw życzliwości wobec przyszłych mam w przestrzeni publicznej m.in. w komunikacji miejskiej, w oczekiwaniu na załatwienie spraw w urzędzie, w kolejce w sklepie. W trakcie spotkań przyszłe mamy dowiedziały się jak dbać o prawidłowe odżywianie, odbyły się także warsztaty kulinarne. Projekt został podsumowany podczas konferencji pt. „Jestem w drodze - sytuacja kobiet w ciąży”, której celem było przedstawienie w formie paneli dyskusyjnych sytuacji kobiet w ciąży w aspektach: prawnym, zdrowotnym oraz funkcjonowania w przestrzeni publicznej.
Lokalizacja
Szpital Bielański im. Ks. Jerzego Popiełuszki Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Cegłowska 80, 01-809 Warszawa
Dane projektu
Celem projektu jest organizacja akcji społecznej na terenie Urzędu oraz placówek podległych Dzielnicy, mającej na celu popularyzację pozytywnych postaw wobec ciężarnych (także we wczesnej ciąży), wśród pracowników oraz klientów urzędu i placówek, jak również nawiązywanie wspólnych relacji wśród kobiet w ciąży mieszkających w obrębie jednej Dzielnicy.
Realizacja projektu zakłada następujące działania:
- ustalenie w harmonogramie urzędu oraz jednostek podległych Dnia życzliwości dla kobiet w ciąży (I kw. 2017 r.)
- wprowadzenie w urzędzie dzielnicy dobrych praktyk, które pozwolą na lepszą obsługę interesantek, które są w ciąży lub audyt istniejących regulaminów pod kątem obsługi kobiet w ciąży
Przeprowadzenie akcji społecznej na terenie Urzędu oraz placówek podlegających Dzielnicy poprzez:
- umieszczenie czytelnej informacji przy stanowiskach o pierwszeństwie osób uprzywilejowanych w postaci naklejek informacyjnych oraz stworzenie „okienka” lub „stanowiska” pierwszeństwa.
- efektywną akcję plakatowo-informacyjną na terenie urzędów dzielnic oraz jednostek, propagującą pozytywne postawy społeczne. Sugerowany typ przekazu to: „Klienci tego urzędu ustępują miejsca w kolejce kobietom w ciąży”. Key visual powinien nieść czytelną informację, jak poznać, że kobieta jest w ciąży (nawet tej wczesnej) i potrzebuje pomocy.
- dystrybucję 500 znaczków akcji społecznej JESTEM W DRODZE © wśród uprzywilejowanych klientek urzędu lub jednostek podległych, jako elementu właściwej identyfikacji, czy osoba spodziewa się dziecka. Znaczki dystrybuowane przez pracowników placówek, dostarczone przez fundację "Jestem w drodze" lub na drodze udzielenia licencji przez fundację.
- poinformowania lokalnych mediów o zaangażowaniu dzielnicy w działania na rzecz kobiet w ciąży i prowadzonych działań.
Projekt to okazja, aby ciężarne mieszkające w obrębie jednej Dzielnicy mogły nawiązać kontakt, wymienić się doświadczeniami i zbudować długotrwałe relacje interpersonalne.
Wymienione w ramach proponowanego projektu procedury oraz wsparcie, jakie urzędy dzielnicy mogą zaproponować kobietom w ciąży ograniczy liczbę potencjalnych konfliktów wśród klientów na terenie urzędu dzielnicy oraz pozytywnie wpłynie organizację obsługi petentów. Ułatwi załatwianie spraw urzędowych osobom uprzywilejowanym.
Charakterystyka
Kosztorys
- Audyt istniejącego regulaminu lub stworzenie regulaminu obsługi mieszkańców – 0 zł
- Szkolenie wewnętrzne pracowników WOM w zgodzie z zapisami regulaminu – 0 zł
Akcja informacyjno-promocyjna:
- Akcja plakatowa - 800 zł
- Oznakowanie „okienek” lub stanowisk – 300 zł
- Dystrybucja znaczków akcji społecznej JESTEM W DRODZE © - 2000 zł
- poinformowanie mediów – 0 zł
Analogiczny wniosek został złożony w pozostałych 17 dzielnicach. Współdziałanie w ramach tego projektu może ograniczyć znacznie koszty przeprowadzenia akcji (np. koszty graficzne lub produkcyjne oraz osobo-godziny).
Co sądzisz o tym pomyśle?
Dodaj komentarzmożemy podjąć wspólną akcję.
Proszę o kontakt przez mamczas.wordpress.com