Kreatywne warsztaty dla dzieci (architektura/sztuka) prowadzone w językach obcych - angielskim i hiszpańskim

1200
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Śródmieście
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
206 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Zajecia edukacyjno-twórcze dla dzieci mające na celu rozwijanie wyobraźni przestrzennej, kreatywności i zmysłu estetycznego, a przy okazji osłuchanie się z językiem obcym (angielskim/hiszpańskim).

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Śródmieście
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
pl. Konstytucji 4
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt będzie realizowany w zasobach Miasta takich jak centra edukacji np. Warsztat warszawski czy Dom Kultury i Centra Kultury.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zajecia edukacyjno-twórcze dla dzieci mające na celu rozwijanie wyobraźni przestrzennej, kreatywności i zmysłu estetycznego, a przy okazji osłuchanie się z językiem obcym (angielskim/hiszpańskim).
Opis projektu
Zajęcia/warsztaty edukacyjno-twórcze dla dzieci majace na celu rozwijanie wyobraźni przestrzennej, kreatywności, zmysłu estetycznego, a przy okazji aktywne uczestniczenie i kontakt z językiem obcym(angielski/hiszpański). warsztaty sa podzielone na dwa cykle - architektura i sztuka. Kazdy z nich prowadzony po angielsku/dla osobnej grupy po hiszpańsku. Zajęcia składać się będą z części teoretycznej (wykład, prezentacja, pogadanka), a potem z części praktycznej - twórczej, która nawiązuje i wykorzystuje elementy i i wiadomości z części teoretycznej. Dzieci będa mieć okazję, żeby dowiedzieć się ciekawych rzeczy na tematy architektoniczne i dot. sztuk pięknych. Stworzyc swoje własne dzieła, a także ośmielić się poprzez swobodny kontakt z językiem obcym.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt odpowiada na potrzeby na potrzeby związane z edukacją kulturalno-artystyczną dzieci , równocześnie zawierając w sobie kwestie społeczne takie jak wielokulturowość i wielojęzyczność. Dzieci polskie mają okazję do rozwinięcia swoich umiejętności językowych poprzez udzial w ciekawych, kreatywnych zajęciach. Dzieci niepolskojęzyczne mogą wreszcie nie być wykluczane z interesujacych, twórczych warsztatów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1) koszt 1 zajęć 1,5 h (2 osoby prowadzące - profesjonaliści - architekci lub artyści, native speakers lub płynnie mówiące po angielsku lub hiszpańsku(oraz materiały do zajęć - 1.000 zł.
2x zajęcie w soboty i 2 x zajęcia w niedzielę = 4.000 z (weekend) (4x15h)
2) koszt za miesiac - 4 weekendy = 16.000 zł lub 5 weekendów 20.000 zł
3) koszt roczny (2017 r) - cały rok = 8 x16.000 + 3x20.000+1x18.000= 2016 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
206 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

18.01.2016 15:53
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bardzo fajny projekt. Uczestniczyliśmy w warsztatach tego typu. Po 4 zajęciach nasze dzieci (8 i 5 lat) zaczęły zwracać uwagę na otaczającą ich architekturę. Zajęcia rozbudziły wyobraźnię przestrzenną i zmysł estetyczny. Polecam wszystkim, dla których kreatywność dziecka jest ważnym elementem rozwoju.
  Monika
  Mieszkaniec3132  14.03.2016 20:47
 • Znam bardzo dobrą szkołę językową, która przeprowadzi takie warsztaty, a studenci architektury lub innej uczelni np. ASP mogą przeprowadzić zajęcia plastyczne.
  Mieszkaniec3550  20.05.2016 11:11
 • Moja córka jest zachwycona warsztatami. Bardzo innowacyjny pomysł na praktyczne i kreatywne spędzanie czasu . Rozwija wyobrażnię, bawi i sprawia duzo radości
  Mieszkaniec7401  24.06.2016 10:05
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany