Renowacja fortepianu w Ośrodku Kultury Arsus w Ursusie

1238
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursus
Ursus Północny
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
40 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Ośrodek Kultury Arsus posiada fortepian najbardziej znanej marki na świecie: Stainway. Kondycja instrumentu jest fatalna. Jest zniszczony zewnętrznie i wewnętrznie. Z drugiej strony instrument ma ogromny potencjał, który można odzyskać. Z instrumentu korzystają dzieci, nauczyciele przedszkoli i szkół dzielnicy, instruktorzy muzyki z organizacji działających na rzecz seniorów, artyści.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursus
Obszar objęty pomysłem:
Ursus Północny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ośrodek Kultury Arsus.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dzielnica Ursus
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Ośrodek Kultury Arsus posiada fortepian najbardziej znanej marki na świecie: Stainway. Kondycja instrumentu jest fatalna. Jest zniszczony zewnętrznie i wewnętrznie. Z drugiej strony instrument ma ogromny potencjał, który można odzyskać. Z instrumentu korzystają dzieci, nauczyciele przedszkoli i szkół dzielnicy, instruktorzy muzyki z organizacji działających na rzecz seniorów, artyści.
Opis projektu
Arsus posiada fortepian znakomitej marki Steinway. Na fortepianie tej firmy ostatnio grał zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W Arsusie są organizowane festiwale, konkursy muzyczne, konkursy wokalne, występy dzieci i dla dzieci, czy też koncerty pieśni patriotycznych etc. Tylko główny instrument na scenie nie pasuje do organizowanych tam uroczystości. Instrument należy odrestaurować zarówno w jego meblowej części (uzupełnienie ubytków, odnowienie lakieru etc.) jak i należy przeprowadzić gruntowny remont jego elementów mechanicznych, oraz nastroić. Jest co najmniej kilka renomowanych firm zajmujących się restaurowaniem instrumentów tej klasy w Polsce. Udało nam się pozyskać ofertę jednej z nich w celu oszacowania kosztów remontu. Szacunkowa oferta jest w załączeniu.
Uzasadnienie realizacji projektu
Instrument jest wykorzystywany przez większość uroczystości na których potrzebna jest muzyka na żywo. Arsus to największa sala widowiskowa dzielnicy Ursus. Powinniśmy mieć w niej jeden fortepian, którego nie będziemy się wstydzić. W tym wypadku wystarczy jego remont. Dzięki niemu będziemy posiadać jeden z najlepszych instrumentów w Warszawie, który z całą pewnością skłoni wielu znanych artystów do występu u nas, a z drugiej strony pozwoli nam cieszyć się dźwiękami dotychczas zarezerwowanymi dla najlepszych sal koncertów muzyki poważnej w Warszawie. Dajmy szansę dzieciom i dorosłym obcować z muzyką na najwyższym poziomie!

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
całkowity koszt projektu 40 000 zł. W tym:
Odnowienie części meblowej około 15 000 zł
Remont części akustrycznej około 8500 zł
Naprawa mechanizmu młotkowego i tłumikowego około 11 500 zł
Renowacja klawiatury 2000 zł
transport w obie strony 3000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
40 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
strojenie
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
300,00 zł

Modyfikacje

14.03.2016 14:43
ijablonowska

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • To chyba niezgodne z zasadami, żeby załączać oferty konkretnych firm??
  Mieszkaniec428  15.01.2016 13:14
  • Oferta jest tylko po to, żeby uwiarygodnić wycenę. Bez niej nie byłem wstanie oszacować kosztów remontu. Tak jak napisałem jest ona wyłącznie poglądowa. Nie jest moją intencją wskazywanie wykonawcy. Rozumiem, że wybór wykonawcy jest zgodny z zasadami postępowań przetargowych dla m.st. Warszawy.
   Mieszkaniec139  15.01.2016 13:20 Autor projektu
 • W bieżącym roku zakupili Państwo fortepian za 40000zł. Po upływie kilku miesięcy, jak Pan pisze: "Kondycja instrumentu jest fatalna. Jest zniszczony zewnętrznie i wewnętrznie." Parę miesięcy po zakupie instrumentu wnioskuje Pan o kolejne środki na renowację fortepianu w kwocie 40000zł. Świadczy to o braku poszanowania środków publicznych oraz niewłaściwym dbaniu o pozyskany instrument.
  Mieszkaniec3789  07.06.2016 23:06
  • Fortepian Yamaha kupił ośrodek DK kolorowa który jest po drugiej stronie Ursusa i dysponuje salą na 80 osób. Fortepian w Arsusie jest rocznik 1920 i raczej nigdy nie był remontowany.
   Pozdrawiam,
   Adam Grabowski
   Mieszkaniec139  08.06.2016 21:00 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany