Białołęcki Festiwal Książki Dziecięcej i Młodzieżowej "Pozytywne strony" - III edycja

1289
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Białołęka
Choszczówka, Dąbrówka Szlachecka, Białołęka Dworska, Henryków, Szamocin
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
9 800 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 264 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
III edycja całodniowej imprezy dla dzieci, młodzieży i rodziców, mającej na celu promocję czytelnictwa i prezentację najbardziej wartościowych książek dla dzieci i młodzieży. Festiwal Książki to wielu wystawców, setki książek, możliwość udziału w warsztatach i konkursach literackich oraz okazja do zdobycia autografu, to kulturalna propozycja spędzenia czasu dla całej rodziny.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
20.07.2017 09:51
Partycypacyjny Białołęcki Festiwal Książki Dziecięcej i Młodzieżowej odbył się 8 kwietnia 2017 r. w godzinach 10:00–17:00 w szkole Podstawowej i Gimnazjum Mentis przy ul. Piwniowej 18. Atrakcjami były: • spotkania autorskie • warsztaty dla rodziców • warsztaty czerpania papieru, pisania gęsim piórem, recyklingu książkowego • warsztaty literackie • warsztaty ilustratorskie • stoiska wydawnictw i księgarń; • cała moc książkowych atrakcji i niespodzianek… Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/events/1764441030552007/
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Kultury dla Dzielnicy Białołęka

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Choszczówka, Dąbrówka Szlachecka, Białołęka Dworska, Henryków, Szamocin
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Piwoniowa 18, 03-074 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Budynek szkoły podstawowej i gimnazjum przy ul. Piwniowej 18
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
III edycja całodniowej imprezy dla dzieci, młodzieży i rodziców, mającej na celu promocję czytelnictwa i prezentację najbardziej wartościowych książek dla dzieci i młodzieży. Festiwal Książki to wielu wystawców, setki książek, możliwość udziału w warsztatach i konkursach literackich oraz okazja do zdobycia autografu, to kulturalna propozycja spędzenia czasu dla całej rodziny.
Opis projektu
III edycja Białołęckiego Festiwalu Książki Dziecięcej i Młodzieżowej "Pozytywne strony" za nami, a II przed nami... Zachęcona zainteresowaniem, z jakim wśród mieszkańców Białołęki spotkało się to wydarzenie oraz wieloma ciepłymi słowami na temat organizacji Festiwalu, chciałabym zgłosić projekt - zorganizowanie III edycji tej imprezy. Będzie to prawdziwe białołęckie święto książki, wydarzenie dla dzieci, młodzieży i rodziców zorganizowane w sobotę w kwietniu, czyli miesiącu w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci, w godzinach 10.00-16.00 na terenie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przy ul. Piwoniowej 18. Celem projektu jest promocja czytelnictwa i prezentacja najbardziej wartościowych książek dla dzieci i młodzieży. Białołęcki Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży "Pozytywne strony" to m.in.: wielu wystawców, setki książek, kilka godzin obcowania z literaturą, udział w ciekawych spotkaniach, warsztatach i konkursach literackich oraz okazja do zdobycia autografu, to kulturalna propozycja spędzenia czasu z książką w ręku dla całej rodziny.

W ciągu całego dnia zaproszeni wydawcy i księgarnie będą prezentować najnowsze i najlepsze tytuły ze swojej oferty, będzie istniała możliwość zakupu książek w cenach rabatowych.

W ciągu całego dnia, w poszczególnych salach, zgodnie z harmonogramem odbywać się będą:
-spotkania z autorami i ilustratorami;
-prelekcje o literaturze i twórcach z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego i edukacyjnych programów multimedialnych;
-wspólne, głośne czytanie;
-gry i zabawy literackie dla młodszych dzieci;
-warsztaty literackie dla starszych dzieci;
-warsztaty czerpania papieru;
-plebiscyt na najlepszą książkę;
-konkursy z nagrodami książkowymi;
-wystawa prac dzieci - ilustracji do ulubionych książek;
-akcja zbierania książek już przeczytanych w celu przekazania ich dzieciom, które mają ograniczony do nich dostęp, tym przebywającym np.: w hospicjach, szpitalach, domach dziecka.

Zapraszamy Państwa do polubienia już dzisiaj Festiwalu Książki na FB, gdzie piszemy o książkach i wydarzeniach literackich. Spotkajmy się i wspólnie poczytajmy na kolejnym Białołęckim Festiwalu Książki :)
Uzasadnienie realizacji projektu
Jako mama i mieszkanka Białołęki pragnęłabym, aby w naszej dzielnicy wydarzeń kulturalnych, zwłaszcza skierowanych do rodzin z dziećmi i młodzieży, z każdym rokiem było coraz więcej. Rozwijanie wyobraźni i kreatywności, rozbudzania ciekawości, wspieranie rozwoju intelektualnego i emocjonalnego, budowanie kompetencji językowych to niektóre z korzyści czytania książek dzieciom i samodzielnego czytania książek przez dzieci od najmłodszych lat. Dlatego warto najmłodszych zarażać pasją czytania. Impreza pomoże zbliżyć do świata książki i wzbudzić pozytywną motywację do czytania. Zaprezentowanie się w trakcie imprezy białołęckich bibliotek jako miejsc przyjaznych i otwartych, zachęci do wybrania się tam po książkę. Mając na uwadze strukturę wiekową mieszkańców naszej dzielnicy, uważam że wydarzeń kulturalnych oraz propozycji aktywnych i twórczych form spędzania czasu skierowanych do rodzin z dziećmi i młodzieży powinno być jak najwięcej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Zaproszenie autorów oraz ilustratorów - 3600 PLN
2. Prelekcje o literaturze i twórcach z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego i edukacyjnych programów multimedialnych - 400 PLN
3. Wynagrodzenie dla animatorów prowadzących: gry i zabawy literackie dla młodszych dzieci, organizujących konkursy, plebiscyt na najlepszą książkę oraz wystawę prac dzieci 1600 PLN
4. Warsztaty literackie dla starszych dzieci - 500 PLN
5 Warsztaty czerpania papieru - 1200 PLN
6. Nagrody - 800 PLN
7. Uporządkowanie budynku i terenu po imprezie - 500 PLN
8. Działanie mające na celu promocję imprezy - 1200 PLN
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
9 800,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

15.03.2016 09:02
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany