Bieg Batoraka "Alek, Zośka, Rudy"

1699
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Śródmieście
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
199 200 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Bieg na 7 km odbędzie się w niedzielę 26 marca, w dniu rocznicy Akcji pod Arsenałem. Dodatkową atrakcją będzie rekonstrukcja historyczna na trasie przebiegu i oddanie hołdu Alkowi, Zośce i Rudemu, heroicznym uczniom Batorego.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Śródmieście
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
rejon ulic:
Myśliwiecka, Piękna, Aleje Ujazdowskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Podwale, Długa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Bieg rozpocznie sie przy ul. Długiej, a zakończy na terenie szkoły, przy ul. Myśliwieckiej 6.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Bieg na 7 km odbędzie się w niedzielę 26 marca, w dniu rocznicy Akcji pod Arsenałem. Dodatkową atrakcją będzie rekonstrukcja historyczna na trasie przebiegu i oddanie hołdu Alkowi, Zośce i Rudemu, heroicznym uczniom Batorego.
Opis projektu
Ideą biegu jest integracja w duchu zdrowego, aktywnego spędzania czasu wolnego, w połączeniu z edukacją historyczną. Trasa biegu wiedzie wzdłuż najważniejszych punktów związanych z Akcją pod Arsenałem: od ulicy Długiej, po okolice Al. Ujazdowskich. Biegowi towarzyszyć będą rekonstrukcje historyczne, prezentujące akcję zbrojną Szarych Szeregów, o kryptonimie "Meksyk II".
Uzasadnienie realizacji projektu
Jubileusz powołania Gimnazjum im. Stefana Batorego, ktory przypada w roku 2018 to jedno z najważniejszych wydarzeń Warszawy. Obchody zainicjowane Biegiem Batoraka "Alek, Zośka, Rudy" w roku 2017 pozwoliłyby zwrócić uwagę wielu mieszkańców na to ważne wydarzenie. Młodzi bohaterowie "Kamieni na szaniec" byli uczniami Batorego. W czasie II wojny światowej bronili ojczyzny do ostatniej kropli krwi. Gimnazjum im. St. Batorego, od początku istnienia stało na straży naczelnych wartości: prawdy, dobra, piękna. Wśród absolwentów szkoły jest wiele wybitnych postaci: poetów, intelektualistów, kompozytorów, reżyserów, oddanych ponadczasowym wartościom, które należy krzewić.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Realny koszt zorganizowania biegu dla ok. 1000 osób ( w tym. Przygotowanie zmiany organizacji ruchu, wyłączenie pasa drogowego dla 7 ulic, zabezpieczenie medyczne, zabezpieczenie techniczne, sanitariaty, obsługa, ochrona pakiety startowe, barierki, ubezpieczenie, zapory, znaki, strona www – zgłoszenia online biegaczy) wynosi 100.000,00zł.
Realny koszt zorganizowania rekonstrukcji historycznych, powiązanych z piknikiem, występami artystycznymi, wyżywieniem, promocją i materiałami reklamowymi wynosi 20.000,00 zł.
Łączny realny koszt projektu wynosi 120.000,00 zł.
Zmiana kosztorysu została zaakceptowana przez Wnioskodawcę.


199 200,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
199 200,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Karty oceny

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany