KLUB MALUCHA SZANSĄ DLA RODZICÓW I DZIECI

2095
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Białołęka
Choszczówka, Dąbrówka Szlachecka, Białołęka Dworska, Henryków, Szamocin
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
36 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • pomoc społeczna
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zapewnia opiekę dla maluchów w klubie malucha przez dodatkowe 4 godziny, w czasie 12.30-16.30. Dotąd Klub malucha zapewnia opiekę jedynie w godzinach od 7.30 do 12.30.
Opcja odpowiada na potrzeby społeczności i jest zdecydowanie tańsza w realizacji niż tradycyjne przedszkole.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Choszczówka, Dąbrówka Szlachecka, Białołęka Dworska, Henryków, Szamocin
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Marywilska 56 A.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci znajduje się w miejscowości Warszawa pod adresem Marywilska 56 A. Przedszkole działa na obszarze gminy Warszawa Białołęka.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zapewnia opiekę dla maluchów w klubie malucha przez dodatkowe 4 godziny, w czasie 12.30-16.30. Dotąd Klub malucha zapewnia opiekę jedynie w godzinach od 7.30 do 12.30.
Opcja odpowiada na potrzeby społeczności i jest zdecydowanie tańsza w realizacji niż tradycyjne przedszkole.
Opis projektu
Projekt może wykorzystać doświadczenie i potencjał kadrowy Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w zakresie wydłużenia opieki nad dziećmi o cztery godziny zegarowe.

Projekt może zapewnić opiekę 15-tce dzieci w wieku od lat 3 do 6 dzięki czemu dzielnica może bez ponoszenia bardzo wysokich kosztów „tradycyjnej” placówki zapewnić najmłodszym mieszkańcom opiekę, na którą często nie stać młodych rodziców.

Rodzice dzieci nie będą ponosić żadnych kosztów, które zgodnie z art. 59 ust. 2 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. Nr 45, 235), która weszła w życie 4 kwietnia 2011 r. przeniesie na siebie dzielnica. Osoba sprawująca opiekę będzie wyłoniona zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Umowa między opiekunami a urzędem dzielnicy będzie uregulowana na podstawie umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego stosuje się przepisy dotyczące zlecenia.

W umowie zostaną określone wszystkie warunki związane z zatrudnieniem dziennego opiekuna, między innymi takie jak: strony umowy, cel i przedmiot umowy, czas i miejsce sprawowania opieki, liczbę dzieci powierzonych opiece, obowiązki dziennego opiekuna, wysokość wynagrodzenia oraz sposób i termin jego wypłaty czas, na jaki umowa została zawarta, warunki i sposób zmiany, a także rozwiązania umowy.
Uzasadnienie realizacji projektu
Pomoc jakiej udzielimy pozwoli młodym rodzicom na powrót do pracy co polepszy ich sytuację finansową ponieważ na terenie dużej dzielnicy Białołęka nie ma szerokiej oferty przedszkoli publicznych ani prywatnych. Koszt przedszkola wynosi między 1.000 zł -1 300.00 zł, które to wynagrodzenie jest istotną barierą dla dużej części osób zamieszkujących dzielnicę. Uzyskana z w.w programu pomóc w opiece zapewniło by jej niezbędne wsparcie finansowe i umożliwiło powrót do pracy zawodowej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wynagrodzenie – maksymalnie przy założeniu 10 mcy: 4 godziny zegarowe x 2 liczba opiekunów x 30 zł stawka godzinowa wynagrodzenia x 10 mcy = 36 000 zł / na dziesięć miesięcy z wyłączeniem lipca i sierpnia

Kwota może ulec proporcjonalnemu zmniejszaniu o około równowartość dwóch miesięcy, tj. okres formalności przy wdrażania projektu.

Projekt zakłada zatrudnienie 2 opiekunów
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
36 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

22.04.2016 08:05
Wydział Oświaty i Wychowania_Bia
27.04.2016 13:38
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany