Każdy język łączy pokolenia

1465
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Śródmieście
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
105 900 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • pomoc społeczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Projekt zakłada uruchomienie multimedialnej pracowni do nauki języków obcych, w której będą odbywały się zajęcia skierowane do mieszkańców dzielnicy Śródmieście, w szczególności do osób starszych oraz dzieci. Odpowiada on na potrzebę stworzenia miejsca ogólnodostępnego, bezpłatnego, w którym dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii nauka języków będzie ciekawa i bardziej efektywna.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Śródmieście
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Świętojerska 12a, Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zajęcia będą odbywały się w pomieszczeniu Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego – Dział Wsparcia Społecznego, przy ul. Świętojerskiej 12a.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada uruchomienie multimedialnej pracowni do nauki języków obcych, w której będą odbywały się zajęcia skierowane do mieszkańców dzielnicy Śródmieście, w szczególności do osób starszych oraz dzieci. Odpowiada on na potrzebę stworzenia miejsca ogólnodostępnego, bezpłatnego, w którym dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii nauka języków będzie ciekawa i bardziej efektywna.
Opis projektu
Projekt zakłada uruchomienie multimedialnej sali do nauki języków obcych, w której będą odbywały się ogólnodostępne, bezpłatne zajęcia językowe. Zajęcia skierowane będą do mieszkańców dzielnicy Śródmieście, w szczególności do osób 60+ oraz do dzieci w wieku szkoły podstawowej.
Zajęcia prowadzone będą przez lektorów języków obcych (angielskiego oraz niemieckiego) – 8 grupy po 2 godziny w tygodniu. Pracownia wyposażona zostanie w nowoczesny system multimedialny, dzięki któremu nauka języków stanie się łatwa i ciekawa. Stworzonych zostanie 6 stanowisk do nauki oraz stanowisko dla lektora. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, będą obowiązywały zapisy na konkretne zajęcia. Dodatkowo będzie możliwość samodzielnego skorzystania z pracowni.
Zastosowanie tego typu technologii pozwala na dostosowanie programu do uczestników i ich poziomu wiedzy oraz umożliwia indywidualną pracą na różnych poziomach nauczania. Dzięki temu, nie będzie konieczne tworzenie zamkniętych grup (w takim przypadku niezbędne jest, aby wszyscy uczestnicy posiadali podobny poziom znajomości języka). Osoby zainteresowane będą mogły zapisywać się na konkretne zajęcia (pojedyncze, kilka z rzędu lub co jakiś czas), przez co z pracowni będzie mogła korzystać większa liczby uczestników. Dodatkowo pracownia będzie udostępniana także do użytku samodzielnego przy wsparciu osoby obsługującej sprzęt, taką możliwość przewidziano codziennie (poniedziałek - piątek) po 2 godziny zegarowe.
Oprogramowanie multimedialne do nauki języków umożliwia zastosowanie różnorodnych metod nauczania, takich jak ćwiczenia słuchowe, konwersacje w grupach i parach, indywidualne rozwiązywanie zadań, nauka poprawnej wymowy. Rozwiązania tego typu są atrakcyjne dla różnych grup wiekowych – zarówno dla dzieci jak dla seniorów. Dzięki multimedialnej formie, dzieci będą mogły zobaczyć, w jaki sposób można wykorzystywać nowoczesne technologie w sposób konstruktywny - do nauki, rozwijania umiejętności i poszerzania wiedzy. Dla seniorów natomiast jest to dodatkowa szansa na oswajanie nowoczesnych technologii i naukę korzystania z nich. Możliwe jest także zastosowanie udogodnienia dla osób słabosłyszących.
Informacje o projekcie będą rozpowszechniane poprzez Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście, Urząd Dzielnicy, domy kultury, śródmiejskie szkoły i organizacje pozarządowe. Promocja będzie odbywała się za pomocą materiałów drukowanych (plakaty, ulotki), mediów tradycyjnych (prasa lokalna) oraz kanałów internetowych (portale społecznościowe, portale informacyjne, strony internetowe instytucji i organizacji).
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ten odpowiada na potrzebę stworzenia miejsca ogólnodostępnego, bezpłatnego, w którym dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii nauka języków będzie ciekawa, bardziej efektywna i dostępna dla różnych odbiorców. Dzieci będą miały możliwość przećwiczenia materiału ze szkoły, nadrobienia ewentualnych zaległości. Ponieważ będą to zajęcia nieodpłatne, będą mogły w nich uczestniczyć także dzieci, którym rodzice ze względów materialnych nie mogą zapewnić dodatkowych zajęć językowych. Dla seniorów zajęcia tego typu to możliwość wykorzystania czasu wolnego do nabywania nowych umiejętności, doświadczeń, ćwiczenia pamięci. Osoby starsze w większości nie miały możliwości uczenia się języków na etapie edukacji. W taki sposób zapobiegamy wykluczeniu społecznemu i cyfrowemu osób starszych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Koszt wyposażenia pracowni wraz z instalacją, uruchomieniem systemu i przeszkoleniem obsługi = 37500,00 zł
Niezbędne elementy:
- jednostka centralna ze zintegrowanym wzmacniaczem stereo,
- moduł cyfrowej regulacji siły głosu,
- moduł DSP,
- program Mentor PC2 do sterowania z komputera,
- Recorder – oprogramowanie magnetofonu cyfrowego z Trenerem Wymowy,
- słuchawki z mikrofonem BL-888,
- dwa głośniki,
- 7 notebooków.
2. Zakup programów interaktywnych, edukacyjnych na różnym poziomie nauczania do języka angielskiego i niemieckiego oraz słowników = 2000,00 zł
3. Wynagrodzenie dla lektorów: 31 tygodni x 16h x 100 zł = 49600,00 zł
4. Wynagrodzenie opiekuna pracowni 31 tygodni x 10h = 15500,00zł
5. Promocja projektu: zaprojektowanie i druk plakatów, ulotek informacyjnych, wydruk tablic informacyjnych o źródle finansowania projektu (2 sztuki x 150zł) = 1300,00 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
105 900,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty eksploatacyjne pomieszczenia w którym znajdować się będzie pracownia – ok. 400 zł miesięcznie
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
4 800,00 zł

Dokumenty

Załączniki
Karty oceny

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany