Budowa dodatkowego miejsca parkingowego przy SP 173 ul. Trakt Brzeski

1464
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Wesoła
Stara Miłosna
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
5 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 170 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
W okolicach szkoły brakuje miejsc parkingowych, proponuję aby trawniczek obok parkingu zamienić na dodatkowe miejsce parkingowe.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
23.11.2017 22:51
Projekt został zrealizowany.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Wesoła

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wesoła
Obszar objęty pomysłem:
Stara Miłosna
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Trakt Brzeski 18 Warszawa - Wesoła
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Parking w pobliżu SP 173 ul. Trakt Brzeski 18
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
W okolicach szkoły brakuje miejsc parkingowych, proponuję aby trawniczek obok parkingu zamienić na dodatkowe miejsce parkingowe.
Opis projektu
Codziennie rano lub w dniach, kiedy odbywają się wywiadówki lub uroczystości szkolne okolica szkoły aż po horyzont zastawiona jest samochodami. Rodzice często w drodze do pracy przywożą przy okazji swoje dzieci do szkoły. Problem zbyt małej ilości miejsc parkingowych doskwiera rodzicom każdego niemal dnia. W okolicach szkoły, tuż obok zatoczki parkingowej znajduje się zaniedbany trawniczek , który spokojnie można zagospodarować na dodatkowe miejsce parkingowe. Te dodatkowe miejsce parkingowe przyda się zwłaszcza kierowcom autobusów wycieczkowych, którzy dotychczas nie mając innej możliwości zajmowali cały pas ulicy Borkowskiej utrudniając ruch w okolicach szkoły. Każde dodatkowe miejsce do zaparkowania będzie dla rodziców na wagę złota.
Uzasadnienie realizacji projektu
Pomoc dla spieszących się rano rodziców w zaparkowaniu w pobliżu szkoły.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Budowa miejsca parkingowego 3000 zł
projekt 1500 zł
uprzątnięcie terenu 500 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
5 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Załączniki

Modyfikacje

13.03.2016 19:53
Autor projektu
13.04.2016 12:33
apylak

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (6)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Niby brak miejsc, a zdjęcie pokazuje, że akurat jest ich bardzo dużo. Dodatkowo oranie trawnika.

  Przykro mi, jestem na nie.
  Mieszkaniec1015  16.01.2016 21:22
  • Codzinnie rano w tym miejscu jest armagedon, każde miejsce jest na wagę złota. Ludzie zatrzymują się nawet na bocznych uliczkach często z naruszeniem prawa drogowego. Może być Pan na nie i głosować za obsadzeniem SM krzakami za 40 tysięcy Pana głos i Pana wybór
   Mieszkaniec141  17.01.2016 21:30 Autor projektu
 • Ta szkoła to specyficzny przypadek miejsca, w którym dodanie miejsc postojowych może zmniejszyć korki na dojazdach. Im więcej rodziców pojedzie na parking zamiast zatrzymywać się "na chwilę" pod furtką szkoły, tym lepiej.

  Wydaje się jednak, że w tym miejscu nie zmieści się ani jeden autokar.

  Z drugiej strony, dawniej się mówiło, że tam powinien być ruch jednokierunkowy. No ale wjazd (albo wyjazd) musiałby być między domami jednorodzinnymi a zabytkowym kościółkiem. Trochę nie pasuje. Osobiście miałem nadzieję, że otwarcie drugiej szkoły na osiedlu rozwiąże problem. Już nikt nie musi podwozić dzieci z daleka. Widać nie pomogło.
  Mieszkaniec750  17.01.2016 19:36
  • Panie Tomaszu

   obok tego trawnika, są już zrobione miejsca parkingowe i tam autokar się zmieści. Obok szkoły jest niezagospodarowana przestrzeń. Dodatkowo szkoła ma się rozbudowywać kosztem wewnętrznego parkingu więc miejsc wkrótce będzie jeszcze mniej.
   Mieszkaniec141  18.01.2016 08:51 Autor projektu
  • Niestety, w naszej dzielnicy wszystkie niezagospodarowane działki są prywatne. Nie tylko lasy i nieużytki; nawet odcinek ulicy Gościniec jest prywatny (Nr obrębu 80709; nr działki 69/1). Te dwa miejsca to zawsze o 2 więcej, ale traktuję to raczej jako sposób na rozpoczęcie oficjalnej dyskusji na ten temat a nie docelowe rozwiązanie problemu. Za to trzeba wziąć się od podstaw, tj. od uspokojenia ruchu w okolicy. Dzieci chodzące pieszo muszą czuć się bezpiecznie. Tylko wtedy będzie ich przybywać - a samochodów nie. To znaczy ja nie widzę innego sposobu. Budowę gigantycznego parkingu - nawet gdyby była realna, nawet gdyby miał on pomieścić wszystkie auta wszystkich rodziców udających się na wywiadówkę - pierwszy oprotestuję!
   Mieszkaniec750  18.01.2016 17:19
  • Panie Tomaszu, zaproponowałam ten projekt ponieważ prosili o niego rodzice dzieci uczęszczających do SP 173. Te dwa dodatkowe miejsca pozwolą w połączeniu z resztą parkingu na odsuniecie autokarów wycieczkowych z wjazdu na Borkowską przy szkole gdzie notorycznie blokują ruch. Nikt nie będzie budował ( nie wiem tez gdzie ) jakiegoś gigantycznego parkingu, bo 2 miejsca dodatkowe nie spowodują, ze parking stanie się gigantyczny. Parking zostanie i tak zmniejszony bo rozbudowie szkoły. Poza tym nie bardzo rozumiem co znaczy uspokojenie ruchu w SM? Zabroni Pan odwozić dzieci samochodem do szkoły, skoro rodzice i tak podrzucają je w drodze do pracy? Proszę zaproponować te uspokojenie bo jeżeli rodzice mieliby je przyprowadzać piechotą a potem wracać po samochód i jechać do pracy to o której miałyby te dzieciaczki wstawać i od której miałyby być czynne świetlice szkolne. Uspokojenie ruchu byłoby wtedy gdyby w końcu ( tak jak obiecali burmistrzowie) zostałby zbudowany wyjazd z Fabrycznej (przy stacji BP) w lewo wtedy nie byłoby kumulacji całego ruchu przy rondzie koło Lidla.
   Mieszkaniec141  19.01.2016 09:44 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany