Kaczkomaty w Parku Szczęśliwickim

1533
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ochota
Szczęśliwice
Autor pomysłu Grzegorz Walkiewicz
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
30 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • ochrona środowiska
 • inna
 • zwierzęta
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 438 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt zakłada ustawienie kaczkomatów tj. automatów z karmą dostosowaną do potrzeb żywieniowych kaczek. Na kaczkomatach będzie umieszczona szczegółowa informacja na temat kaczek, ich zwyczajów, a także ich preferencji pokarmowych. Kaczkomaty będą miały dzienny limit wydawanych porcji karmy.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
22.11.2017 13:31
W ramach projektu zamontowane zostały dystrybutory karmy dla kaczek. Wykonawca będzie uzupełniał ziarno do połowy grudnia 2017 r.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ochota

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ochota
Obszar objęty pomysłem:
Szczęśliwice
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Szczęśliwicki
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Park Szczęśliwicki
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada ustawienie kaczkomatów tj. automatów z karmą dostosowaną do potrzeb żywieniowych kaczek. Na kaczkomatach będzie umieszczona szczegółowa informacja na temat kaczek, ich zwyczajów, a także ich preferencji pokarmowych. Kaczkomaty będą miały dzienny limit wydawanych porcji karmy.
Opis projektu
Projekt zakłada ustawienie kaczkomatów tj. automatów z karmą dostosowaną do potrzeb żywieniowych kaczek. Na automatach powinna zostać umieszczona czytelna instrukcja dokarmiania kaczek. Mieszkańcy odwiedzający Park Szczęśliwicki lubią dokarmiać żyjące tam kaczki, jednakże niejednokrotnie przynoszony do parku pokarm nie jest odpowiedni dla tych ptaków. Kaczkomaty będą uzupełnianie specjalistycznie przygotowaną karmą tj. mieszanką ziaren oraz otrębów zbóż (np. pszenica paszowa i kukurydza).
Na kaczkomatach będzie umieszczona szczegółowa informacja na temat kaczek, ich zwyczajów, a także ich preferencji pokarmowych. Kaczkomaty będą miały dzienny limit wydawanych porcji karmy. Instalacja kaczkomatów zostanie zwieńczona akcją edukacyjno-promocyjną.
Uzasadnienie realizacji projektu
Mieszkańcy odwiedzający Park Szczęśliwicki lubią dokarmiać żyjące tam kaczki. W dokarmianiu ważna jest jednak zarówno jakość karmy, jak i systematyczność dokarmiania. Na przeciw potrzebom ludzi i kaczek wychodzi projekt zainstalowania w Parku Szczęśliwickim kaczkomatów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt zainstalowania 2 kaczkomatów
Koszt karmy
Koszt obsługi urządzeń
Akcja edukacyjno-promocyjna
Wartość prac polegających na zakupie, montażu oraz obsłudze kaczkomatów oszacowano na podstawie informacji uzyskanych od producenta ww. urządzeń oraz od firm mających doświadczenie w utrzymaniu parków miejskich. Szacując wartość prac polegających na obsłudze kaczkomatów przyjęto działanie polegające na uzupełnianiu karmy codziennie przez okres zimowy (6 miesięcy).
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Obsługa kaczkomatów co najmniej co drugi dzień przez okres zimowy - 6 miesięcy (uzupełnianie karmy, drobne naprawy urządzeń)
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
17 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki

Modyfikacje

11.03.2016 15:23
Autor projektu
15.03.2016 16:14
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
14.04.2016 14:44
Koordynator w dzielnicy Ochota

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (6)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • super!
  Alicja Wydro  16.01.2016 12:26
 • Kaczkomaty mają stanąć na Ochocie w Parku Szczęśliwickim na próbę. Może zobaczmy jak pomysł się przyjmie. Jeśli będzie zainteresowanie miast postawi więcej kaczkomatów. To informacja zasłyszana w radio.
  Mieszkaniec1598  30.01.2016 10:40
  • To prawda, wyraziłem taką nadzieję w rozmowie z dziennikarzem radiowym. Liczę, że jeśli dzięki poparciu mieszkańców, uda się postawić Kaczkomaty w Parku Szczęśliwickim i Ogrodzie Saskim, władze przekonają się do tej idei i już z własnej inicjatywy postawią automaty także w innych parkach.
   Grzegorz Walkiewicz  30.01.2016 15:11 Autor projektu
  • Ops, a wydawało mi się że to niezależne działania władz Ochoty. Tak to jest jak się zaczyna słuchać audycji od środka. Powodzenia w takim razie. Może kaczki przestaną jeść drożdżówki.
   Mieszkaniec1598  30.01.2016 22:25
 • Dzień dobry, planuje zlozyc projekt dot. ustawienia kaczkomatu w Parku Olszyna na Bielanach. Gdzie moge otrzymać szczegolowe informacje dotyczące kosztów inwestycji? Na razie nagralam sie na komorke dostepna na kaczkomacie w Pruszkowie. Czy brano pod uwage prowadzenie monitoring, ze wzgledu na ryzyko aktów wandalizmu? Kiedy planowane jest ustawienie kaczkomatu w Parku Szczęśliwickim? Dziękuję za pomoc.
  Agnieszka Gołębiowska  16.01.2017 09:14
  • Dzień dobry, pełen kosztorys jest opisany w treści projektu. Nie znam bardziej precyzyjnych danych. Niemniej kwoty przywołane w projekcie zostały pozytywnie zweryfikowane przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Ochota.
   Grzegorz Walkiewicz  18.01.2017 08:47 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany