Plac zabaw "Na czterech łapach" - Żoliborskie wybiegi dla psów

1672
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Żoliborz
Sady Żoliborskie-Zatrasie
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
23 370 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 362 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Nawet niewielki fragment ogrodzonego terenu często jest jedyną szansą, aby pies pod nadzorem właściciela mógł swobodnie pobiegać nie narażając innych osób np. na stres. Ogrodzony teren pozwala na taką formę spaceru - nie kolidującą z obowiązującymi przepisami. Wzbogacony o kilka elementów może służyć do szkolenia, socjalizacji oraz zabawy z psem.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
05.01.2018 15:16
W ramach projektu, na tyłach budynku przy ulicy Elbląskiej 47, w rejonie ulic Elbląskiej, Jasnodworskiej i Saperskiej powstał ogrodzony park dla psów. Na wybiegu znajdują się m.in. płotki do przeskoków, równoważnia czy słupku do slalomu.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Żoliborz

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Żoliborz
Obszar objęty pomysłem:
Sady Żoliborskie-Zatrasie
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
1) Tył budynku Elbląska 47
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
1) rejon ulic: Elbląska, Jasnodworska, Saperska, obręb nr: 70209, działka nr: 7
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Nawet niewielki fragment ogrodzonego terenu często jest jedyną szansą, aby pies pod nadzorem właściciela mógł swobodnie pobiegać nie narażając innych osób np. na stres. Ogrodzony teren pozwala na taką formę spaceru - nie kolidującą z obowiązującymi przepisami. Wzbogacony o kilka elementów może służyć do szkolenia, socjalizacji oraz zabawy z psem.
Opis projektu
Wybiegi dla psów, choć niewielkie i często bez żadnych atrakcji są dla właścicieli jedyną szansą, by zwierzę mogło swobodnie pobiegać. Zgodnie z obowiązującym prawem, na ternie Warszawy wszystkie psy powinny być wyprowadzane na smyczy, a agresywne także w kagańcu. dajmy trochę wolności czterem łapom i pozwólmy im szkolić się oraz bawić z właścicielem w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach. Wybiegi dla psów godzą przynajmniej częściowo interesy właścicieli psów z osobami które boją się lub nie lubią zwierząt. Wybieg wyposażony w kilka elementów pozwoli na aktywne spędzanie czasu z ulubieńcem właścicielowi a psu nie pozwoli się nudzić na spacerze.
Uzasadnienie realizacji projektu
1. Pogodzenie interesu właścicieli psów i osób im niechętnych
2. Aktywne spędzenie czasu
3. Szkolenie psów
4. Socjalizacja zwierząt trudnych
5. Przysposobienie psów ze schronisk oraz przygarniętych
6. Nawiązanie do programu "Psie sprawy Warszawy" (utrzymanie czystości po psach)

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Ogrodzenie placu:
- furtki - 2 szt.
- panele ogrodzeniowe z podmurówką - około 72 mb
cena 12 500 zł netto
2. Ławka parkowa - 1 szt. - cena 1 100 zł netto
3. Kosze na śmieci - 1 szt - cena 600 zł netto
4. Wyposażenie do szkolenia psów:
- kładka
- elementy do przeskoków
cena 2 300 zł netto
5.wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej 2 500 zł netto
SUMA 19 000 zł netto 23 370 zł brutto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
23 370,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszt obsługi - 5 400 zł brutto rocznie
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
5 400,00 zł

Modyfikacje

15.04.2016 12:15
Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Żoliborz

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (14)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Mam porównanie między takim właśnie prostszym wybiegiem z okolic ul. Perzyńskiego i bardziej zaawansowanym z ul Andersa (koło Metra Ratusz). Każdy wybieg przyjmę oczywiście z radością, ale altanka dla właścicieli psów na wypadek deszczu i podwójne bramki ("śluzy") bardzo podnoszą komfort korzystania z takich wybiegów.
  Mieszkaniec2882  19.02.2016 19:24
  • Bardzo dziękuję za konstruktywną podpowiedź, mam nadzieję że w trakcie dyskusji i późniejszej, ewentualnej realizacji będą możliwe takie właśnie kosmetyczne poprawki. Dzięki.
   Mieszkaniec1972  21.02.2016 14:48 Autor projektu
 • Komentarz został usunięty przez autora

  Mieszkaniec1972  21.02.2016 14:46 Autor projektu
 • Panie Marku, świetny projekt. Przyłączam się do poprzednich sugestii - ws. śluz i altanki. Jak również chciałam wspomnieć, iż bardzo istotna jest wysokość ogrodzenia - stanowi ono problem placu przy metrze Ratusz Arsenał - gdzie jest zwyczajnie zbyt niskie i psy przez nie przeskakują.
  Mieszkaniec3302  22.03.2016 11:01
 • Wspaniały pomysł! :) Będę głosować na ten wybieg. Przyłączam się do prośby z poprzednich komentarzy: podwójne bramki i wysokie ogrodzenie. Altanka też jest dobrym udogodnieniem.
  Mieszkaniec4532  14.06.2016 10:15
  • Zdaję sobie sprawę z takich potrzeb jak altanka oraz śluzy, ale w tym roku pomimo zubożenia projektu o latarnie (teren jest już oświetlony), ławkę (obok placu są dwie) oraz jeden z koszy na psie odchody (placyk jest mniejszy) z jakichś przyczyn rosną koszty. Chciałbym żeby powstał chociaż taki, wszedł z miejsca nawet trzeciego czy czwartego jeśli pozostanie budżet. Kilka projektów jest mocno lobbowanych więc nie liczę specjalnie na sukces tego pomysłu, choć uważam że jest potrzebny. Dziękuję za ciepły odbiór projektu.
   Mieszkaniec1972  14.06.2016 11:50 Autor projektu
 • Komentarz został usunięty przez autora

  Mieszkaniec3302  15.06.2016 19:33
 • Świetny pomysł. Głosuję! :)
  Mieszkaniec5735  18.06.2016 14:05
  • Cieszę się, choć administracja wywiesza kartki, oczywiście bezimienne żeby nie głosować na ten projekt.
   Mieszkaniec1972  19.06.2016 20:54 Autor projektu
  • Jeśli to miałoby być pocieszeniem dla Pana, to na Targówku w obszarach Bródno i Bródno-Podgrodzie Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno, choć nie prowadzi kampanii negatywnej na taką skalę, ale też uniemożliwia jakąkolwiek agitację psich wybiegów. Ponadto Urząd Dzielnicy wspiera swoje projekty. Jak widać psy zawadzają:) Miejmy nadzieję, że mieszkańcy głosując kierowali się rozumem. W tej postaci uważam, że należałoby w ogóle zlikwidować budżet partycypacyjny, on nie jest dla mieszkańców. Zwyczajna kpina
   Mieszkaniec821  25.06.2016 22:22
  • Jak Pani słusznie zauważyła, ja również zauważyłem podobne "układy wsparcia" dla niektórych projektów, ale jestem zdania że budżet powinien istnieć, bo mimo wszystko zmienia się dużo wokół nas. Natomiast dziwi mnie że jest taka niechęć do powstania miejsc dla zwierzaków, choć duży nacisk kładzie się na sprzątanie i utrzymanie czystości po psach. Do tego psy hasałyby luzem w wydzielonym miejscu nie niepokojąc dzieci, ich rodziców oraz wszystkich osób im niechętnych. Pozdrawiam.
   Mieszkaniec1972  26.06.2016 11:42 Autor projektu
 • Gratuluję! Pomimo przeciwności udało się! Mój Psi Park na Bródnie-Podgrodziu też przeszedł. Hura! Psy górą! U nas Spółdzielnia Mieszkaniowa też sobie nieźle poczynała, choć Waszej jednak nie dorównywała. Największą satysfakcję mam z tego, że żaden ICH projekt u nas nie przeszedł:)
  Mieszkaniec821  12.07.2016 22:39
  • Też się cieszymy, że takich miejsc powstaje coraz więcej, może dzięki temu zwiększy się świadomość ludzi, że nie powstają "kible" (jak to niektórzy opisują), tylko miejsca przyjazne wszystkim. Mam nadzieję, że w takich miejscach będzie utrzymywana czystość na wysokim poziomie i sami właściciele zwierzów wytrącą wszystkie negatywne argumenty z rąk przeciwników. Pozdrawiam gorąco i życzę powodzenia z realizacją projektu.
   Mieszkaniec1972  13.07.2016 13:04 Autor projektu
  • Wierzę w to, że tak będzie jak Pan pisze:) Nasze społeczeństwo jeszcze nie dorosło do psich wybiegów ale na szczęście to powoli się zmienia. Kolejne powstające wybiegi na osiedlach pozwolą się przyjrzeć sceptykom, że nie taki pies straszny jak go malują:). Trzymam kciuki za realizację. Czuję się zaproszona z psiakami na testowanie:). I oczywiście Psi Park też serdecznie zaprasza. Jakby miał Pan jakieś wątpliwości przy realizacji, to śmiało proszę się radzić. Natomiast jakby coś ciekawego, godnego polecenia się Panu udało, to proszę podpowiedzieć:) Najważniejsze są psiaki, nieważne kto realizuje projekt.
   Mieszkaniec821  13.07.2016 15:09
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany