WYPOSAŻENIE PLACU ZABAW W PRZEDSZKOLU NR 138

2000
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon C
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
58 000 zł
Kategoria
 • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt dotyczy wyposażenia przedszkolnego placu zabaw w Publicznym Przedszkolu nr 138 w Warszawie w nowy, wielofunkcyjny zestaw zabawowy. Obejmuje on zakup oraz montaż atestowanego zestawu. Dzięki temu obecny plac zabaw stanie się bezpiecznym, funkcjonalnym oraz przyjaznym miejscem zabaw ruchowych, które będzie służyło dzieciom oraz społeczności lokalnej.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon C
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Karwińska 17

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt dotyczy wyposażenia przedszkolnego placu zabaw w Publicznym Przedszkolu nr 138 w Warszawie w nowy, wielofunkcyjny zestaw zabawowy. Obejmuje on zakup oraz montaż atestowanego zestawu. Dzięki temu obecny plac zabaw stanie się bezpiecznym, funkcjonalnym oraz przyjaznym miejscem zabaw ruchowych, które będzie służyło dzieciom oraz społeczności lokalnej.
Opis projektu
Projekt przewiduje zakup i montaż średniego zestawu zabawowego trwale związanego z gruntem. Jest to zestaw drewniany. Obejmuje on następujące elementy: wieżę z dachem dwuspadowym, dwie platformy kwadratowe oraz podest, jeden pomost tunelowy, zjeżdżalnię, cztery stopnie i drabinkę do wspinania. Umożliwia zabawę jednocześnie 14 dzieciom. Zestaw wspiera rozwój takich fizycznych umiejętności jak wspinanie, zawisanie, pełzanie oraz ześlizgiwanie się, tym samym umożliwia doskonalenie sprawności ruchowej, co jest szczególnie ważne w pierwszych latach życia dziecka.
Uzasadnienie realizacji projektu
Wyposażenie ogrodu w nowy zestaw zabawowy sprawi, że stanie się on atrakcyjnym oraz bezpiecznym miejscem zabaw dzieci.
Wielofunkcyjny charakter zestawu posłuży rozwojowi ruchowemu dzieci, a przecież troska o zdrowie i sprawność fizyczną to bardzo ważny cel zawarty w podstawie programowej.

Miejsce będzie służyło również integracji okolicznych mieszkańców dzięki licznym wydarzeniom, takim jak coroczny Piknik Rodzinny.
W przedszkolu mile widziane są również dzieci, które uczęszczały wcześniej do placówki, a teraz przychodzą w odwiedziny i z chęcią korzystają z placu zabaw tak latem, jak i zimą.
Nie zapomnijmy, że z placu zabaw skorzysta co najmniej kilkanaście kolejnych roczników przedszkolaków-dzieci dorosłych okolicznych mieszkańców.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Jest to kosztorys orientacyjny ustalony na podstawie folderów firm oferujących atestowane zestawy zabawowe.

Przewidywany koszt zestawu zawierającego wieżę z dachem dwuspadowym, dwie platformy kwadratowe oraz podest, jeden pomost tunelowy, zjeżdżalnię, cztery stopnie i drabinkę do wspinania
wynosi 58.000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
58 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Projekt nie jest zgodny z założeniami regulaminu i budżetu partycypacyjnego. Nie jest ogólnodostępny.
  Mieszkaniec2105  16.01.2016 12:52
  • projekt rzeczywiście nie jest ogólnodostępny, ale słuzy lokalnej społeczności i to najważniejszej: NASZYM dzieciom. z placu zabawa będzie korzystało wiele pokoleń dzieci. Zarowno nawierzchnia placu zabaw, ajk i zestaw zabawowy sa elementami trawałymi. W przeciwieństwie do ogólnodostepnych placów zabaw, plac zabaw w Przedszkolu będzie bardzo pielęgnowany i zadbany.Wszyscy powinniśmy zapewnić dzieciom prawidłowy rozwój fizyczny. Dzieci spędzają więcej czasu w przedszkolu, aniżeli w domu, zatem ten plac przedszkolny wydaje się bardzo ważnym miejscem zabaw.
   Mieszkaniec  23.02.2016 10:59 Autor projektu
 • Ogólnodostępność nie polega na zorganizowaniu pikniku raz w roku! Wg założeń BP:"– teren, na którym zlokalizowany jest projekt, powinien być ogólnodostępny, aby z efektu ewentualnej realizacji mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Warszawy".
  Skoro Pani sama przyznaje, że projekt NIE JEST ogólnodostępny, to jednocześnie przyznaje Pani, że nie spełnia on warunków, jakie stawiane są projektom BP. Czyli z premedytacją planuje Pani WYŁUDZIĆ pieniądze z BP :-)
  Mieszkaniec2995  24.02.2016 11:57
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany