Warsztaty Modelarskie Made in Warsaw

2050
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
50 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Bezpłatne zajęcia i porady w formie Warsztatów Modelarskich dla dorosłych i młodzieży są doskonałym sposobem na ciekawe i przyjemne spędzenie wolnego czasu. W ich trakcie można nauczyć się wykonywania modeli, poznać czołowych modelarzy. Poprzez zabawę poznajemy i uczymy się również historii.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dom Kultury "Stokłosy" przy ul. Lachmana 5
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Warsztaty Modelarskie powinny mieć charakter imprezy otwartej, w których będą mogły uczestniczyć również dzieci od lat 10 wraz z opiekunami. Każde dziecko musi mieć swojego opiekuna przez cały czas trwania warsztatów. Za bezpieczeństwo dzieci podczas imprezy odpowiadają opiekunowie. Warsztaty powinny odbywać się raz w miesiącu w grupach do 12 osób. Tak by uczestnik mógł wziąć udział w 10-częściowym cyklu warsztatów lub tylko w wybranym.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Bezpłatne zajęcia i porady w formie Warsztatów Modelarskich dla dorosłych i młodzieży są doskonałym sposobem na ciekawe i przyjemne spędzenie wolnego czasu. W ich trakcie można nauczyć się wykonywania modeli, poznać czołowych modelarzy. Poprzez zabawę poznajemy i uczymy się również historii.
Opis projektu
Warsztaty powinny odbywać się tak, aby każdy mógł przyjść na nie"z ulicy". Miejsce powinno zapewniać wszystkie niezbędne narzędzia, farby, aerografy, oraz miejsce do fotografowania wykonywanych modeli.
Cały cykl warsztatów powinien być podzielony na 10 spotkań, na każdym powinien być poruszany inny temat związany z modelarstwem. Warsztaty modelarskie powinny być prowadzone przez doświadczonego
modelarza w taki sposób, aby zapewnić każdemu sporo zabawy. Cykle tematyczne powinny obejmować takie temat jak: budowa i malowanie pojazdów i samolotów; budowa dioram (scenek rodzajowych) i podstawek; rzeźbienie i malowanie figurek; zaawansowana budowa modeli w oparciu o dodatkowe zestawy; fotografowanie modeli, obróbka zdjęć oraz budowa własnej galerii internetowej; posługiwanie się aerografem; podstawowe i zaawansowane techniki malowania modeli;
Podczas imprezy uczestnicy samodzielnie pod nadzorem prowadzącego warsztaty będą brali udział w konstruowaniu modeli na specjalnie do tego przygotowanych indywidualnych stanowiskach. Warsztaty będą odbywać się w wybraną sobotę w każdym miesiącu. Czas warsztatów nie dłuższy niż 5-6 godzin z przerwą na posiłek. Uczestniczy na zakończenie otrzymają pamiątkowe certyfikaty ukończenia jednego etapu warsztatów.
Uzasadnienie realizacji projektu
Głównym celem projektu jest zachęcenie mieszkańców dzielnicy Ursynów do spędzenia wolnego czasu w ciekawy ale zarazem oryginalny sposób. Nasze działanie jest odpowiedzią na aktualną modę na modelarstwo, a także ogromne zainteresowanie młodzieży tego rodzaju warsztatami. Chcemy zachęcić lokalną społeczność do tego rodzaju aktywności.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Sala wynajem 1500 PLN x 10 miesięcy
Instruktorzy 1500 PLN
Materiały modelarskie 12000 PLN
Promocja projektu (plakaty, ulotki, jednorazowa informacja w mediach) 800 PLN
Budżet na obiad (12x60złx10) 7200 PLN
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
50 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

31.05.2016 11:28
Koordynator w dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany