Artystyczne Biedronki - Odważnie w świat!

2073
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Targówek
Bródno
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
35 400 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt obejmuje prowadzenie klubu dla dzieci i ich opiekunów, babci, dziadków, ojców i mam. W ramach działania proponujemy prowadzenie zajęć wspierających wszechstronny rozwój dzieci w wieku 1,5-3 lat. Zajęcia będą kolażem aktywności artystycznych, edukacyjnych, tanecznych i muzycznych połączonych z wdrażaniem dzieci w tradycje i kulturę Bródna .

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Targówek
Obszar objęty pomysłem:
Bródno
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dom Kultury Świt
ul. Wysockiego 11 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
DK Świt, ul. Wysockiego 11 Warszawa, miejsce jest doskonale przystosowane do wdrążania dzieci w świat sztuki i kultury, umożliwia również korzystanie z profesjonalnej sceny widowiskowej, urządzenia wystawy, miejsce generuje niskie koszty wynajmu sali oraz możliwość korzystania z sceny widowiskowej.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt obejmuje prowadzenie klubu dla dzieci i ich opiekunów, babci, dziadków, ojców i mam. W ramach działania proponujemy prowadzenie zajęć wspierających wszechstronny rozwój dzieci w wieku 1,5-3 lat. Zajęcia będą kolażem aktywności artystycznych, edukacyjnych, tanecznych i muzycznych połączonych z wdrażaniem dzieci w tradycje i kulturę Bródna .
Opis projektu
Projekt obejmuje prowadzenie klubu dla dzieci i ich opiekunów, babci, dziadków, ojców i mam. W ramach działania proponujemy prowadzenie zajęć wspierających wszechstronny rozwój dzieci w wieku 1,5-3 lat. Zajęcia będą kolażem aktywności artystycznych, edukacyjnych, tanecznych i muzycznych. Będzie to przestrzeń gdzie w grupie rówieśniczej, w bezpiecznych ramionach opiekunów będziemy poznawać świat muzyki klasycznej, muzyki dziecięcej, świat wielkich artystów jak i własnych możliwości artystycznych. Dzieci będą miały okazję uczestniczyć w ogólnodostępnych koncertach i przedstawieniach dla dzieci organizowanych w Domu Kultury "Świt". Zajęcia wszechstronnie wpłyną na rozwój dzieci: społeczny, emocjonalny, ruchowy, intelektualny a także kulturowy. Szczególna uwagę zwrócimy na tożsamość społeczną dzieci, przybliżając im w formie: zabaw, tańców, gier np. memory i innych aktywności tradycje i historie Bródna.
Odczuwamy również potrzebę by stworzyć przestrzeń służącą wymianie doświadczeń opiekunów uczestników zajęć, przestrzeń, która będzie inspirować dorosłych do kreatywnego spędzania czasu wraz z dziećmi. W czasie spotkań będziemy przekazywać najistotniejsze prawidłowości i ciekawostki dotyczące rozwoju dzieci, a także podpowiadać rozwiązywanie problemów dnia codziennego. Spotkania będą odbywały się w wynajętych salach Domu Kultury "Świt", dwa razy w tygodniu ( z wyłączeniem okresu wakacyjnego i świąt ustawowo wolnych od pracy). Będzie to cykl 84 godzin spotkań w tym: raz w miesiącu spotkania z udziałem zaproszonych gości, 4 wydarzenia specjalne oraz 4 wydarzenia ogólnodostępne.

(dokładny opis w zał. nr 1)
Uzasadnienie realizacji projektu
Bródno to prężnie rozwijająca się część targówka, w której zamieszkuje wiele rodzin z małymi dziećmi. Brakuje bezpłatnego dla uczestników miejsca sprzyjającego spotkaniom i aktywizacji opiekunów pozostających w domach z dziećmi.
Uważam, że realizacja proponowanego projektu będzie odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i ubogaci ofertę kulturalno- edukacyjną skierowaną do tej grupy odbiorców.
Dla opiekunów miejscem kreatywnych inspiracji kulturalnych, wymianą doświadczeń i ciekawym urozmaiceniem dnia codziennego. Natomiast dzieciom nieuczęszczającym do żadnej placówki edukacyjnej umożliwi wszechstronny rozwój i wyrównanie kompetencji społecznych, emocjonalnych i intelektualnych, podczas ciekawych zajęć o tak rozbudowanej tematyce. Projekt idealnie wpisuje się w zadania własne realizowane przez dzielnicę.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
kosztorys propozycji projektu „Artystyczne Biedronki - odważnie w świat!"

1. Wynagrodzenie za prowadzenie warsztatów tematycznych w Projekcie Artystyczne Biedronki wraz z materiałami Koszt jednostkowy: 200zł
Koszt całościowy: 76 godzin x 200zł = 15 200zł

2. Wynajem Sali w DK Świt na zajęcia tematyczne oraz wydarzenia specjalne wraz ze sprzątaniem. Koszt jednostkowy: 80zł/1h brutto
Koszt całościowy: 80 godzin x 80zł = 6400zł
(76godzin warsztatów + 4 wydarzenia specjalne)

3. Wynagrodzenie dla Koordynatora (zapisy, promocja projektu, koordynacja spotkania z gośćmi, dokumentacja, zapisy) Koszt miesięczny: 400zł, koszt całościowy: 10 miesięcy x 400zł = 4000zł

4. Koszt upominków dla gości i podziękowań Koszt miesięczny: 30zł
Koszt całościowy: 10 miesięcy x 30zł koszt jednego dyplomu z drobnym upominkiem =300zł

5. Materiały programowe – zapewnienie uczestnikom zdrowych przekąsek i napojów
Koszt miesięczny: 350zł
Koszt całościowy:10 miesięcy x 350zł miesiąc = 3500zł

6. Wydarzenia specjalne: warsztaty bożonarodzeniowe, wielkanocne, występy na scenie w teatrzyku muzycznym wiosennym, jesiennym wykonanym przez dzieci, koszty strojów i materiałów plastycznych nie wliczone w ptk1. Koszt jednostkowy 400zł
koszt całościowy: 4 x 400zł jedno wydarzenie = 1600zł

7. Udział dzieci w ogólnodostępnych koncertach i przedstawieniach dla dzieci organizowanych w Domu Kultury "Świt": 400 x 10zł =4000zł

8. Koszty druku ulotek, plakatu i baneru 400zł

(Kosztorys w załączniku nr.2)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
35 400,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

19.04.2016 16:08
Dom Kultury Świt_Targówek

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany