Grill w Parku Górczewska

2097
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Bemowo
Chrzanów, Jelonki Północne, Jelonki Południowe
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
32 429 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • zdrowie
 • inna
 • rekreacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt ma na celu zainstalowanie w Parku Górczewska 2 niezależnych stanowisk do grillowania. Przy stanowiskach znajdować się będą stoliki piknikowe, niewielkie zadaszenia oraz zamykane kosze na odpady, co umożliwi zorganizowanie atrakcyjnego spędzenia czasu w towarzystwie rodziny bądź znajomych. Stanowiska grillowe miały by konstrukcje betonową co uniemożliwili ich zniszczenie lub kradzież.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Bemowo
Obszar objęty pomysłem:
Chrzanów, Jelonki Północne, Jelonki Południowe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Górczewska
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Działka 7/48 z obrębu 61110 Proponuje się zainstalowanie stanowisk w niedalekiej od siebie odległości tak jak punkt zaznaczony na mapie. W pobliżu tej lokalizacji znajdować się będą bezpłatne leżaki dla mieszkańców. Niedaleka odległość od amfiteatru wpływa na bezpieczeństwo (obiekt monitorowany) a także daje możliwość ew. schowania grillów na okres zimowy.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma na celu zainstalowanie w Parku Górczewska 2 niezależnych stanowisk do grillowania. Przy stanowiskach znajdować się będą stoliki piknikowe, niewielkie zadaszenia oraz zamykane kosze na odpady, co umożliwi zorganizowanie atrakcyjnego spędzenia czasu w towarzystwie rodziny bądź znajomych. Stanowiska grillowe miały by konstrukcje betonową co uniemożliwili ich zniszczenie lub kradzież.
Opis projektu
Projekt polega na posadowieniu na terenie parku Górczewska 2 niezależnych stanowisk do grillowania, wraz ze stolikami betonowymi umożliwiającymi spożycie przygotowanych dań wraz z zadaszeniem stolików (mając na celu zabezpieczenie użytkowników inwestycji w przypadku opadów bądź silnego nasłonecznienia). Urządzenia wykorzystane w projekcie posiadać powinny certyfikaty umożliwiające ich zainstalowanie w obszarze użyteczności publicznej. Z urządzeń korzystać będą mogli wszyscy zainteresowani spacerowicze (spodziewać się można zainteresowania zwłaszcza ze strony rodzin z dziećmi a także młodzieży). Umożliwienie realizacji projektu wpłynie pozytywnie na możliwość zainteresowania ogółu społeczeństwa zdrowym i aktywnym spędzaniem czasu poza domem – na świeżym powietrzu, co w obecnych czasach wszechogarniającej komputeryzacji jest bezcennym działaniem, wartością dodaną do inwestycji będzie również możliwość zintegrowania się społeczeństwa i nawiązania nowych znajomości (w ramach wspólnego grillowania). Należy zauważyć iż już obecnie w okresie letnim obserwuje się osoby „na dziko grilujące”, umożliwienie „zalegalizowania” przygotowywania grillowanych potraw będzie z pewnością korzystne dla osób chętnie spędzających czas na świeżym powietrzu, a nie posiadających innej alternatywy, jak zorganizowanie tego w miejscu publicznym. Inwestycja wpłynie również na bezpieczeństwo (zapewnienie odpowiedniej odległości inwestycji od zadrzewień) oraz walory estetyczne parku (proponuje się aby w ramach projektu zainstalować betonowe grille posiadały regulowane ruszty przeznaczone do zastosowania na wolnym powietrzu, konstrukcja ich wykonana z betonu klasy B30, malowana farbą do podłoży betonowych, palenisko wykonane jest z betonu odpornego na wysokie temperatury, ruszt wykonany ze stali nierdzewnej. Grill ze względu na swoją wagę, jest stabilny i nie wymaga kotwiczenia w gruncie. Ze stanowisk mogą korzystać wszyscy zainteresowani spacerowicze. W celu uniknięcia zanieczyszczenia terenu inwestycji proponuje się zainstalowanie również w bezpośrednim sąsiedztwie urządzeń – zamykanych koszy na odpady, a w okresie sprzyjającemu grillowaniu zapewniona zostanie obsługa raz w tygodniu (bądź częściej w przypadku stwierdzenia zanieczyszczenia otoczenia) np. w poniedziałek firmy oczyszczającej.
Uzasadnienie realizacji projektu
Park Górczewska jest atrakcyjnym terenem dla spacerowiczów, posadowienie 2 stanowisk będzie z pewnością korzystne dla osób korzystających z udogodnienia. Obecnie istnieje jedynie możliwość zakupu jedzenia w mobilnym ogródku gastronomicznym (co jest kosztowne w porównaniu z możliwością samodzielnego przygotowania posiłku), alternatywą jest dzikie grillowanie – co jednakże wiązać się może z mandatem lub uwagami nieprzychylnych (bądź głodnych) spacerowiczów. Realizacja projektu uzupełni infrastrukturę parku w zakresie gastronomicznego zaplecza.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kosztorys inwestorski (Brutto zł)
Zagospodarowanie terenu i budowa obiektów pomocniczych 29574,12 zł
Prace przygotowawcze, projektowe obsługa inwestorska 2855,22 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
32 429,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
W celu zapewnienia porządku w obszarze inwestycji proponuje się zapewnienie w okresie wiosenno-letnio-jesiennym raz w tygodniu sprzątania otoczenia przez firmę zewnętrzną.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
6 000,00 zł

Dokumenty

Modyfikacje

13.03.2016 19:06
Autor projektu
06.04.2016 16:10
Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Bemowo
12.04.2016 08:26
Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Bemowo
28.04.2016 00:49
Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Bemowo
13.06.2016 10:13
Koordynator w dzielnicy Bemowo

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Moim zdaniem to nie jest najlepszy pomysł. Knajpki z jedzeniem i stolikami są obok Amfiteatru, wystarczająco z tamtego grilowania śmierdzi. Myślę że to będzie fajne dla niezbyt kulturalnej młodzieży która będzie mieć miejsce do libacji, a reszta mieszkańców będzie oglądać bałagan po imprezach:(
  Mieszkaniec2269  18.01.2016 21:46
 • Trzeba sprawdzić czy regulamin parku na to pozwala.
  Mieszkaniec879  15.02.2016 20:56
 • świetny pomysł, w podanej lokalizacji jest duża przestrzeń, więc okolicznym mieszkańcom dym nie powinien przeszkadzać, a jak komuś ze spacerujących nie pasują zapachy może spacerować nieco dalej - bez przesady! Gdzie ludzie mają wypoczywać przy grillu jeśli nie w Parku Górczewska? W USA to normalny sposób spędzania czasu z rodziną i nikt się nie dziwi, że takie miejsca znajdują się w środku Nowego Jorku chociażby...
  Mieszkaniec3173  11.03.2016 16:24
 • Dziękuję wszystkim za konstruktywne (w większości) uwagi. Projekt zmieniłam zgodnie z sugestiami - również tymi przekazywanymi podczas dyskusji. Oczywiście wszystkim niestety nie jestem w stanie dogodzić, ale wszystkim życzę miłego czasu spędzanego w Parku wśród zieleni, ciszy i w towarzystwie wesoły i radosnych spacerowiczów :)
  Mieszkaniec  13.03.2016 19:34 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany