anamorficzne GRAFFITI 3D - pierwszy projekt z cyklu KREATYWNA FALENICA

2172
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Wawer
Falenica
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
7 549 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • kultura
  • publicity
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 150 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Falenica to nie tylko bazar. Nie chcemy wizerunku miejsca, który zawęża się do handlu ziemniakami, ogórkami i cebulą. Dlatego proponujemy pierwszy z projektów serii KREATYWNA FALENICA, który ma szansę zwrócić uwagę ludzi świata kultury, sztuki, mediów i wszystkich przechodniów.
GRAFFITI 3d - to koncepcja stworzenia zjawiskowej grafiki anamorficznej.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
27.09.2017 11:47
Projekt został zrealizowany.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wawerskie Centrum Kultury

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wawer
Obszar objęty pomysłem:
Falenica
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Elewacja budynku przy placu zabaw, chodnik przy froncie bazaru, parking od strony południowej lub miejsce rekreacji vis a vis Fali.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Ściana budynku przy placu zabaw to raczej nieciekawy widok. Lokalizacja w widocznym miejscu centrum Falenicy zasługuje na coś znacznie lepszego. Zwłaszcza, że właśnie to miejsce gromadzi najwięcej dzieci i młodzieży. Lokalizacje zastępcze - chodniki przy bazarze od frontu, parking od strony południowej lub centralne miejsce rekreacji w Falenicy vis a vis Fali.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Falenica to nie tylko bazar. Nie chcemy wizerunku miejsca, który zawęża się do handlu ziemniakami, ogórkami i cebulą. Dlatego proponujemy pierwszy z projektów serii KREATYWNA FALENICA, który ma szansę zwrócić uwagę ludzi świata kultury, sztuki, mediów i wszystkich przechodniów.
GRAFFITI 3d - to koncepcja stworzenia zjawiskowej grafiki anamorficznej.
Opis projektu
KREATYWNA FALENICA to koncepcja działań, które korzystnie wpłyną na postrzeganie naszego osiedla. Ale to także, a nawet przede wszystkim ukłon w stronę mieszkańców - jeśli artyści stworzą przestrzeń, w której żyjemy - z pewnością będzie to dla nas wielką wartością.
GRAFFITI 3D - to pierwszy krok w ramach działań KREATYWNEJ FALENICY w przyszłości. Dlaczego 3D? Proponujemy stworzenie tzw. grafiki anamorficznej. Obiekt dwuwymiarowy pod pewnym katem obserwacji nabiera cech obiektu trójwymiarowego. W tej chwili takie prace ciągle są jeszcze unikalne - tym większa jest to więc dla Falenicy szansa stworzenia czegoś wyjątkowego, czegoś co będzie powielane w mediach społecznościowych (viral), czegoś, przy czym warto będzie sobie zrobić selfie i puścić je w świat. To także twórczy impuls dla młodzieży - jeśli zrobimy coś z wyobraźnią, dołożymy cząstkę do kształtowania nowego pokolenia. Sprawimy, że o Falenicy będzie się mówić z dumą. Jest tylko jeden ważny warunek - o wyborze artysty i samego projektu muszą decydować wyłącznie ludzie związani zawodowo z kreacją. Wszelkie ograniczenia twórcze (wyłączając dobre obyczaje), myślenie w oparciu o schematy, czy nawet "lokalna demokracja" - osłabiają projekt. Proces rozpocznie się od dedykowanej strony na facebooku, gdzie będą nadsyłane propozycje grafiki. Będzie można komentować prace, ale głos decydujący będą miały kompetentne osoby wskazane wcześniej przez Radę Osiedla. PRZYKŁADY GRAFIKI ANAMORFICZNEJ ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAŁĄCZNIKACH. http://gle24.pl/Troacutejwymiarowe-malowidla-w-Lebie,1727.html
Uzasadnienie realizacji projektu
Walory artystyczne, kształtowanie korzystnego wizerunku osiedla, impuls twórczy dla młodzieży.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt uzależniony od techniki, artysty i wielkości. Przyjmujemy założenie wstępne na poziomie 7549 złotych. Jeśli z przyznanej kwoty pozostaną oszczędności - zostaną one przekazane na stworzenie dodatkowej grafiki, np. na chodniku lub parkingu.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
7 549,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

11.03.2016 23:28
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • LOKALIZACJA NA BUDYNKU PRZY PLACU ZABAW - obiekt jest własnością ZGM/Trakt Lubelski.
    Mieszkaniec1684  02.05.2016 15:09 Autor projektu
  • Polecam stronę projektu na facebooku: https://www.facebook.com/Anamorficzne-Graffiti-3d-Kreatywna-Falenica-1707942129478686/?fref=ts
    Mieszkaniec1684  23.05.2016 12:02 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany