MUZYCZNY ZAKĄTEK - PARK PICASSA

2249
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Białołęka
Tarchomin, Nowodwory, Piekiełko
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
69 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • inna
  • zabawa
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Dzieci uwielbiają muzykę. Dlaczego?

Bo dźwięki towarzyszą im od pierwszych chwil życia. Proponowany pomysł Muzycznego Zakątka umożliwi im bez żadnych ograniczeń interpretowanie muzyki tak jak czują. Do dyspozycji będą miały 4 bezpiecznie umocowane instrumenty. Stylistyka i jakość dźwięku przyciągnie za każdym razem, angażując inne dzieci do zabawy i prawidłowego rozwoju.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Tarchomin, Nowodwory, Piekiełko
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Białołeka- Park Picassa

FACEBOOK: MUZYCZNY ZAKĄTEK
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Instrumenty muzyczne będą zainstalowane w przestrzeni parkowej, jako poszerzenie dotychczasowych atrakcji parku. Jest to miejsce ogólnie dostępne, przyciągające do wypoczynku zarówno pobliskich mieszkańców jak i dużą grupę osób przyjezdnych. Wykorzystywane jest także przez szkoły i przedszkola jak uzupełniające miejsce edukacyji.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Dzieci uwielbiają muzykę. Dlaczego?

Bo dźwięki towarzyszą im od pierwszych chwil życia. Proponowany pomysł Muzycznego Zakątka umożliwi im bez żadnych ograniczeń interpretowanie muzyki tak jak czują. Do dyspozycji będą miały 4 bezpiecznie umocowane instrumenty. Stylistyka i jakość dźwięku przyciągnie za każdym razem, angażując inne dzieci do zabawy i prawidłowego rozwoju.
Opis projektu
W ostaniem okresie, wykonano wiele takich projektów na świecie a także kilka ciekawych w Polsce, cieszących się wielkim entuzjazmem dzieci. Do muzyki nie trzeba chyba nikogo namawiać. Dzieci bardzo szybko weryfikują czy pomysł jest dobry czy zły. W tym przypadku wzbudza zachwyt od pierwszej chwili.

Przedstawione instrumenty, wymyślone są w taki sposób aby wydobyć z nich piękny dźwięk oraz odpowiednio wyciszone, żeby nie przeszkadzały w życiu pobliskim mieszkańcom. Zaprojektowane są z myślą o trwałości, z zachowaniem aktualnych i surowych norm bezpieczeństwa, a także z dostosowaniem funkcji zabawowych.

Z dużej ofert instrumentów proponuję:

1. BABEL DRUM to okrągły bęben wykonany ze stali nierdzewnej zawierający 6 języków, który wydają różne dźwięki. Instrument jest przeznaczony do stałego montażu na zewnątrz. Bęben nie wymaga doświadczenia w perkusji. Zarówno dzieci jak i dorośli mogą się świetnie bawić i wytwarzać hipnotyzujące dźwięki. Gra się na nim rękami a najlepiej palcami.

2. RAINBOW SAMBAS to zestaw pięciu bębnów tworzących przyjemny i przyjazny klimat, które są zabawne i łatwe do gry bez względu na wiek. Bębny są odpowiednio zaprojektowane do zajęć muzycznych, plenerowych spektakli, perkusji i sesji muzykoterapii. Montowane do gruntu lub powierzchni mocowania. Idealne, żeby nadać niepowtarzalny ton na placu zabaw.

3. DUO to wyjątkowe cymbały o ergonomicznym zakrzywionym kształcie, dostępne z obu stron. Ten budzący zachwyt instrument może cieszyć maksymalnie czterech graczy. Gdy się na nim gra to aluminium wytwarza jasny i wyraźny dźwięk a polietylen silny, głęboki i donośny.

4. TUBULAR BELLS królują na placu. To zestaw 7 wysokich dzwonów rurowych, które nie tylko pięknie się prezentują lecz także przyciągają dzieci mitycznym dźwiękiem. Uderzając w dowolne miejsce na ich powierzchni oddają głęboką i mocną barwę. Im mocniejsze uderzenia, tym większa wibracja i głośniejszy dźwięk przenoszony do otoczenia. To niesamowite doświadczenie i odczucie jakby grający był skąpany w dźwięku.

Wspólna zabawa dla całej rodziny !
Uzasadnienie realizacji projektu
Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że szczęśliwe i radosne dzieciństwo jest warunkiem i podstawą dalszego zrównoważonego rozwoju człowieka.
Dlatego, ważne jest by nasze dzieci miały zarówno możliwość jak i powód by wyjść na dwór i korzystać z przestrzeni i atrakcji jakie My im zaoferujemy. Jako alternatywę spędzanego czasu w domu przed telewizorem i komputerem. Projekt Muzycznego Zakątka to wybór instrumentów cieszących się największym uznaniem dzieci w dotychczas zrealizowanych podobnych projektach na całym świecie. Spełniają one walory edukacyjne jednocząc całe rodziny i mieszkańców do wspólnego kreatywnego działania. Muzyczny Zakątek to sposób na zachęcenie dzieci do przebywania na dworze i wspólnej zabawy!

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Mapa do celów projektowych - 3 000 zł brutto
Projekt - 4 000 zł brutto
Instrumenty:
1. Babel Drum - 9 840 zł brutto
2. Rainbow Sambas - 9 840 zł brutto
3. Duo - 16 600 zł brutto
4. Tubular Bells - 17 220 zł brutto
Dostaw i montaż - 9 000 zł brutto
Razem: 69 500 zł brutto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
69 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
konserwacja 2 000 zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
2 000,00 zł

Modyfikacje

16.02.2016 17:37
Autor projektu
16.02.2016 18:24
Autor projektu
16.03.2016 11:09
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany