Rozgłośnia radiowa Radio Ursynów, z działającym telefonem zaufania jako miejsce pracy dla osób niepełnosprawnych.

2338
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
163 700 zł
Kategoria
 • kultura
 • pomoc społeczna
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Uruchomienie rozgłośni radiowej, prowadzonej przez osoby niepełnosprawne z terenu Dzielnicy Ursynowa. W programie m.in. informacje o Ursynowie, o projektach społecznych, audycje adresowane do osób niepełnosprawnych i ich rodzin itd. Dodatkowo uruchomienie działającego przy fundacji telefonu zaufania dla rodzin w trudnych sytuacjach życiowych, z problemami niepełnosprawności, z problemami alkoholizmu w rodzinie.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. F. Płaskowickiej 46 lok. U5, 02-778 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Lokal, ze względu na charakter prowadzonej działalności, musi być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych z różnymi rodzajami niepełnosprawności (w tym niepełnosprawności ruchowe, osoby niewidome).
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Uruchomienie rozgłośni radiowej, prowadzonej przez osoby niepełnosprawne z terenu Dzielnicy Ursynowa. W programie m.in. informacje o Ursynowie, o projektach społecznych, audycje adresowane do osób niepełnosprawnych i ich rodzin itd. Dodatkowo uruchomienie działającego przy fundacji telefonu zaufania dla rodzin w trudnych sytuacjach życiowych, z problemami niepełnosprawności, z problemami alkoholizmu w rodzinie.
Opis projektu
Projekt RadioUrsynów jest założeniem internetowej stacji radiowej mającej za zadanie min promowanie Ursynowa nie tylko w Warszawie, ale także w całej Polsce. Wierzymy, że RadioUrsynów to marka, która zawsze będzie kojarzona z walorami naszej dzielnicy, stanowiąc jej doskonałą reklamę. Poprzez dostęp do Internetu będziemy mogli posłuchać wszelkich informacji i dobrej muzyki niezależnie od miejsca pobytu. Chcemy by RadioUrsynów otwarte i dostosowane było na każdego słuchacza, założeniem stacji jest przekazywanie wszelkich informacji o tym co dzieje się w dzielnicy Ursynów. Nadawanie audycji na żywo z różnych miejsc dzielnicy na pewno przyczyni się do promocji danego miejsca na antenie radia. Również oddanie czasu antenowego przechodniom dało by swobodną formę wypowiedzi o tym jak żyje się w dzielnicy. Nasi słuchacze, niezależnie gdzie się znajdują, mogą w każdej chwili wysłuchać informacji i wiadomości z naszego miasta i regionu, przeplatanych dobrą muzyka oraz publicystyką.
Radio to także doskonała forma pracy dla osób niepełnosprawnych, to w wielu przypadkach umożliwienie tymże osobom wyjścia z domu, poczucia się docenionymi i wartościowymi ludźmi. Dodatkową działalnością będzie telefon zaufania w którym wykwalifikowani psycholodzy udzielać będą pomocy telefonicznej osobom niepełnosprawnym, rodzinom i osobom wykluczonym społecznie, rodzinom dotkniętym problemami alkoholizmu czy też przemocy domowej.
Uzasadnienie realizacji projektu
Uruchomienie RadiaUrsynów stanowiłoby znakomitą okazję, aby aktywizować osoby niepełnosprawne z terenu Dzielnicy Ursynów. Zaangażowanie w projekt pozwoliłoby na wzrost poczucia własnej wartości. Osoby niepełnosprawne i ich rodziny słuchające audycji otrzymają dostęp do wartościowych treści, rzadko prezentowanych przez rozgłośnie komercyjne. Osoby niepełnosprawne mogły by także znaleźć zatrudnienie poprzez prowadzenie audycji tematycznych, muzycznych oraz aktualizowanie strony internetowej. Dodatkowym atutem projektu byłaby także integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskami lokalnymi - ukazanie ich możliwości i potencjału innym mieszkańcom. Działający przy fundacji telefon zaufania prowadzony przez psychologów stanowił by doskonałą formę pomocy dla rodzin borykających się z problemami, niepełnosprawności, samotności, alkoholizmu i przemocy w rodzinie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Uwaga! W trakcie weryfikacji projektu kosztorys zostanie uzupełniony o koszty wykonania oznakowania graficznego.
- koszt wynajmu lokalu 25 zł/m tj 43m = 1075 x 12 = 12.900
- koszt adaptacji i wyposażenia = 35.000
- koordynacja = 5.000
- koszty zatrudnionych osób: obsługa techniczna, prowadzenie audycji, przygotowanie treści = 35.000
- koszt prowadzenia porad psychologicznych w ramach telefonu zaufania = 19.500
- koszt serwera nadającego sygnał radiowy = 1500zł / rok
- koszt serwerów do utrzymania stron internetowych, systemów pocztowych = 1800 zł / rok
- koszt zakupu oprogramowania radiowego = 7.000 zł jednorazowo
- koszt zakupu sprzętu radiowego (mikrofon, konsola mikserska, itd...) = 40.000 zł
- koszt wypromowania stacji radiowej = 6.000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
163 700,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

18.01.2016 14:36
Koordynator w dzielnicy Ursynów
18.01.2016 14:38
Koordynator w dzielnicy Ursynów
25.01.2016 12:37
Koordynator w dzielnicy Ursynów
25.01.2016 12:38
Koordynator w dzielnicy Ursynów
09.05.2016 15:36
Wydział Spraw Społecznych i Świadczeń dla Dzielnicy Ursynów
09.05.2016 15:37
Wydział Spraw Społecznych i Świadczeń dla Dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (8)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Proszę wybaczyć mój sceptycyzm, ale... kto będzie tego słuchał? W podanych godzinach większość mieszkańców jest w pracy. Ci, którzy nie pracują są w szkole lub na emeryturze. Emeryci zaś nie są raczej naturalną grupą docelową dla radia internetowego.

  Tak naprawdę, w wypadku tego projektu koszt mnie powalił. "Osoby niepełnosprawne i ich rodziny", mogą skorzystać z dostępnych, tańszych rozwiązań - http://panelradiowy.pl/. I naprawdę nie widzę uzasadnienia dla zakupu konsoli za 40 tysięcy. Na konsoli za tyle pieniędzy to gra DJ Premier, a nie (z całym szacunkiem) osiedlowy diskdżokej przedstawiający pogodę dla Ursynowa i dokonania Kempy, którego odbiorcami są głównie rodzice. Może łatwiej byłoby dogadać się w tej kwestii z Radiem Kampus?

  Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  Mieszkaniec176  24.01.2016 19:57
  • witam Pana, myślę że nie jest to sceptycyzm ile brak wiedzy - projekt zakłada stworzenie radia jako pracy dla osób niepełnosprawnych. Panel radiowy o którym pisze Pan daje możliwość jedynie do wykupienia serwera cast i nic więcej - dalsza praca należy do człowieka! dostajemy tylko narzędzie a nie miejsce pracy. Konsola rzeczywiście jest droga droga bo przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych niestety takie mamy realia w kraju - Pan pójdzie do sklepu i da 150zł za całkiem dobrą drukarkę - osoba np niewidoma musi dać 9000zł by móc przeczytać co wydrukowała, podobnie jest z telefonami, zegarkami..... i konsolami, - to musi być przystosowane po prostu. W projekcie nie ma mowy o konsoli dla DJ bo ta jest zupełnie inna i innym celom służy i zapewniam Pana że nie ma to się nijak do obecnie panującej władzy. Czy wspomniane przez Pana Radio Kampus da zatrudnienie osobom niepełnosprawnym? wątpię. Co do godzin nadawania radia myślę że można to pogodzić, audycje.
   Pozdrawiam
   Mieszkaniec2506  25.01.2016 12:35
 • Komentarz został usunięty przez autora

  Mieszkaniec2506  25.01.2016 09:37
 • No cóż, projekt sam w sobie nie jest zły, stworzenie miejsc pracy dla ludzi niepełnosprawnych, to szacowny cel, szczególnie w naszym polskim "piekiełku" , w którym każdy , no prawie każdy, narzeka na brak pracy. Podobnie jak w poprzednim wpisie, zastanawiał mnie fakt tak drogiego urządzenia studio radiowego, ale zostało to dobrze wytłumaczone w odpowiedzi. Mam kilka pytan, co do tego projektu. Czy odbiorcami maja byc, jak pan wspomniał, ludzie niepełnosprawni z róznymi problemami, czy będzie to otwarte dla każdego? Nastepne pytanie. Mimo, ze internet jest juz upowszechniony, wiele osób nie ma do niego dostępu, lub nie potrafi z niego korzystać (szczególnie starsze osoby) więc, czy nie byłoby bardziej zasadne utworzenie radio nie internetowego, ale "normalnego" w eterze?, Na pewno zwiekszyła by si e liczba słuchaczy o te właśnie grupę. Nastepna kwestia, co w tym radio by sie miało dziac, po za dyskusjami i poradami psychologicznymi? Czy byłaby jakas muzyka? jeżeli tak to jaka? Jakie jeszcze audycje były by prowadzone? Bo same porady psychoogiczne, były by, jak napisał poprzedni komentator, po prostu nudne dla innych. Po za tymi watpliwościami projekt uważam za niezły i warty realizacji. Pozdrawiam
  Mieszkaniec2665  24.02.2016 11:39
  • Witam,
   Ad 1. Odbiorcami radia mają być wszyscy a nie tylko osoby niepełnosprawne, pisząc projekt zakładaliśmy i dalej się tego trzymamy, że radio ma być dla WSZYSTKICH, chcemy by każdy w radio mógł znaleźć coś dla siebie np. muzykę, publicystykę, ekonomie, zapowiedzi ursynowskich wydarzeń oraz wszystko to co dzieje się na Ursynowie. Chcemy także mieć swój aktywny udział w ursynowskich imprezach i nadawać je na żywo np. z pleneru.
   Ad 2 RadioUrsynów jest tworem działającym już kilka lat, obecnie tworzą je 3 osoby które w wolnej chwili poświęcają swój czas, złożony projekt zakłada rozbudowę radia. Oczywiście wyjście w eter byłoby cudowną sprawą i bardzo pożądaną gdyż informacji z regionu moglibyśmy słuchać choćby w samochodzie. Sama koncesja nie jest strasznie drogą sprawą jest to koszt 20.000 zł na okres 10 lat co jest zupełnie przyzwoitą ceną, jednakże starania o koncesje i sprawa ew przyznania trwa od 3 do 5 lat, trzeba także czekać na ogłoszenie przetargu na częstotliwość w danym regionie w ‘Monitorze Polskim’ co niekiedy jest długim procesem a ubiegających się o koncesję w danym regionie może być kilku co jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Na koniec wypowiedzi dodam iż złożyliśmy odpowiednie aplikacje do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji już w lipcu 2014 roku – wniosek jest ważny czeka w kolejce.
   Ad. 3 Co miało dziać by się w radio? Tu pozwolę sobie wrócić do odpowiedzi z pkt 1 i raz jeszcze podkreślić że chcemy zrobić radio dla wszystkich, dla tych których interesuje ekonomia,. Dla tych którzy zainteresowani są kulturą, sportem, muzyką – na Ursynowie naprawdę wiele ciekawych rzeczy się dzieje i warto jest o tym opowiadać, warto to wszystko relacjonować. To samo tyczy się z doborem muzyki, nie chcemy się ograniczać do jednego lub kilku gatunków muzycznych – radio ma być dla Wszystkich tak by każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie.
   Pozdrawiam
   Mieszkaniec2506  24.02.2016 19:59
 • a co z ewentualnymi najmłodszymi słuchaczami? W obecnie działajacych rozgłosniach brakuje audycji dla maluchów, z muzyka dziecieca i bajkami.
  Mieszkaniec2665  24.02.2016 20:26
  • mamy, bajki, piosenki dla dzieci, chcemy stworzyć cały blok dla najmłodszych :) - pozdrawiam
   Mieszkaniec2506  24.02.2016 20:32
 • Proponuję wejść w porozumienie z Radiem AK nadającym z koncesją z bloku przy Dereniowej. Podawanie natomiast informacji, że projekt nie generuje kosztów w przyszłości jest absolutnym nieporozumieniem. Zakładałem Radio Kampus, budowałem Radio Dla Ciebie, Informacyjną Agencję Radiową w Polskim Radiu i szereg innych projektów. Każde stanowisko pracy generuje koszty, nie wspominając o stałej konieczności inwestowania, by projekt nie umarł choćby z powodu zużycia sprzętu, infrastruktury itp.
  Mieszkaniec6363  21.06.2016 15:32
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany