PARK DLA PSÓW NA TARCHOMINIE

2416
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Białołęka
Tarchomin, Nowodwory, Piekiełko
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
108 477 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Park dla psów na Tarchominie oraz ich właścicieli będzie miejscem integracji społecznej i wymiany doświadczeń związanych z posiadaniem psa. Będzie to obiekt rekreacyjny do ćwiczeń z psami.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
Tarchomin, Nowodwory, Piekiełko
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Przy ul. Łączącej
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Numer obrębu: 40123 Numer działki: 1/7
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Park dla psów na Tarchominie oraz ich właścicieli będzie miejscem integracji społecznej i wymiany doświadczeń związanych z posiadaniem psa. Będzie to obiekt rekreacyjny do ćwiczeń z psami.
Opis projektu
Opis w załączniku.
Uzasadnienie realizacji projektu
Uzasadnienie w załączniku

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Szczegółowy kosztorys w załączniku
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
108 477,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
koszty eksploatacji w załączniku
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
4 800,00 zł

Modyfikacje

25.04.2016 09:21
Wydział Konserwacji i Środowiska_Bia
27.04.2016 13:47
Koordynator w dzielnicy Białołęka
10.06.2016 14:41
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (8)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Popieram inicjatywę stworzenia psiego parku. Sama złożyłam projekt na psi park na Bródnie-Podgrodziu. Widzę konieczność powstawania tego typu miejsc.
  Mam jednak pytanie do Projektodawcy: jak sobie wyobraża podział 900 m2 na dwie części. Jestem wielką zwolenniczką podziału na część dla małych i część dla dużych psów (inne gabaryty). Nie mniej jednak wydaje mi się to zbyt mała powierzchnia do podziału, biorąc pod uwagę bogate wyposażenie torów przeszkód. Zastanawiam się czy przy tak niewielkiej powierzchni uda się ustawić aż tyle sprzętów aby zabawa na nich była bezpieczna dla psiaków.
  Projektodawca psiego wybiegu na Bródnie na powierzchni ok. 1000m2 nie przewiduje podziału terenu a ilość zabawek na tor przeszkód ogranicza do minimum ze względu na niewielką powierzchnię.
  Bardzo zależy mi aby kolejny psi park powstał, bo taka jest potrzeba. Proponuję Projektodawcy jeszcze raz przemyślenie własnej koncepcji. Być może się mylę i chętnie zapoznam się z argumentacją (co tu ukrywać może sama coś wykorzystam w swoim projekcie).
  Zależy mi na tym aby powstające psie parki były jak najlepiej dostosowane do psich potrzeb. Psy będą nam za to wdzięczne.
  Razem walczmy o psie parki, przekonujmy do konieczności ich powstawania
  Mieszkaniec821  27.01.2016 11:15
 • Takie parki są bardzo potrzebne.
  Mieszkaniec2593  28.01.2016 19:19
 • W tym miejscu jest już duże nagromadzenie pomysłów. Lepszą lokalizacją jest np. Ulica Mehoffera/ Światowida/ Strumykowa, Nr działek: 47/6, 47/7, 49/7, 49/8 obręb 40122, własność m.st. Warszawy - wzięta z pomysłu dla przyjezdnych, by wybudować im parking P&R
  Mieszkaniec2016  29.01.2016 01:23
  • O ile proponowany przez Pana teren jest większy, apeluję do Projektodawcy aby zmienił lokalizację
   Mieszkaniec821  29.01.2016 10:18
 • Szanowni Państwo, serdecznie dziękuję za komentarze. Cieszę się, że takie inicjatywy mają swoich aktywnych zwolenników. Zgłoszona przeze mnie lokalizacja, cieszyła się największą popularnością wśród popierających tą inicjatywę. Lokalizacja jest umiejscowiona blisko Wału Wiślanego, gdzie wiele osób spaceruje z psami. Inną rozważaną przeze mnie lokalizacją, z równie atrakcyjnym umiejscowieniem była do tej pory działka o numerze 25/2 nr obrębu 40308. Oczywiście sprawdzimy sugerowane przez Państwa alternatywne działki. Wielkość parku 900 m2 jest przystosowana do wymogów zabawy z psem. Nie jest to klasyczny wybieg dla psów, a raczej do ćwiczeń agility. Podobnej wielkości park mieści się przy miasteczku Wilanów, gdzie w jednym czasie swobodnie bawi się ok 5 dużych psów i ok. 3 małe. W lutym zamieszczę wizualizacje zaprojektowanego parku, aktualnie w załącznikach mogą Państwo przejrzeć listę urządzeń, które proponuję zainstalować.
  Mieszkaniec2600  29.01.2016 11:50
  • OK. W Wilanowie byłam dawno i o ile pamiętam, to tam jest teren piaszczysty. Byliśmy w dniu deszczowym - i my i psiaki utytłani strasznie. Dobrze, że planuje Pani głównie powierzchnię trawiastą (chociaż piach jest korzystniejszy dla stawów i kręgosłupa). Moje dwa "białe" nie pobawiły się na przeszkodach, bo urządzenia metalowe (pewnie z powłoką antypoślizgową) były śliskie. Tylko trochę łapki się zaczęły rozjeżdżać i koniec. Zmuszać ich nie chciałam. Poszalały natomiast w piasku. Nie wyobrażam sobie już obecności trzeciego. Ćwiczenia z psiakiem wymagają od niego koncentracji na właścicielu a przy większej ilości psów na niewielkiej powierzchni może następować rozproszenie uwagi. Nie zmienia to faktu, że zarówno wybiegi dla psiaków, jak i tory przeszkód są bardzo potrzebne. Chodzi mi jednak o to aby na niewielkiej powierzchni nie znalazło się zbyt wiele sprzętu (choć ładnie wygląda), bo zwyczajnie zagraża to bezpieczeństwu zwierząt. No i w przypadku deszczu (przynajmniej dla moich) metal się nie sprawdził. Trzymam kciuki za realizację projektu. Będziemy mieli gdzie przyjeżdżać:)
   Mieszkaniec821  30.01.2016 13:12
  • Bywam w okolicach psiego parku w Wilanowie (jeżdżę do dr Marcińskiego na USG) i zazwyczaj tam jest pusto. Dzieciaki bawią się na pobliskim placu zabaw a psów nie widziałam. Może źle trafiam. Nam jednak tam się nie podobało zbytnio. Może dla innych psów tam również nie jest zbyt ciekawie:)
   Mieszkaniec821  30.01.2016 13:19
  • Szanowna Pani, zapraszam do kontaktu bezpośrednio przez agnieszka.aussie@gmail.com. Możemy się umówić na wspólne testowanie okolicznych psich parków.
   Mieszkaniec2600  30.01.2016 22:06
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany