Wymiana nawierzchni ulicy Godebskiego

2561
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon D
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
1 148 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Wymiana nawierzchni ulicy Godebskiego na całej długości (od ulicy św. Bonifacego do ul. Zielonej) obejmująca również remont chodników.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon D
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Godebskiego
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Ulica Godebskiego
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wymiana nawierzchni ulicy Godebskiego na całej długości (od ulicy św. Bonifacego do ul. Zielonej) obejmująca również remont chodników.
Opis projektu
Zabudowę ulicy Godebskiego stanowią domy wielorodzinne, jak i jednorodzinne. Projekt zakłada sfrezowanie starej, 40 - letniej nawierzchni asfaltowej, pokrytej głębokimi dziurami na odcinku 400 metrów (od ul. św. Bonifacego do. ul. Zielonej) wraz z wymianą zniszczonych, połamanych płyt chodnikowych. Ulica Godebskiego znajduje się na trasie dojazdowej do Kościoła św. Tadeusza (na rogu ul Godebskiego i ul. Goraszewskiej ) Szkoły Podstawowej nr 103 na Sadybie oraz Przedszkola nr 151 na ul. Zacisznej. Kilkakrotnie w ciągu każdego roku po tej ulicy (C. Godebskiego ) przemieszczają się procesje kościelne.
Uzasadnienie realizacji projektu
Stan nawierzchni ul. Godebskiego stanowi poważne zagrożenie dla jej mieszkańców oraz innych osób z niej korzystających. Istnieje bezpośrednie ryzyko skręcenia nogi bądź innego uszczerbku na zdrowiu (np. upadku czy rozbicia głowy). Dodatkowo po opadach deszczu na ulicy tworzą się gigantyczne kałuże. Często woda z jezdni przelewa się (po deszczu) do garaży okolicznych mieszkańców. Nawierzchnia ulicy jest w tak złym stanie technicznym (liczne pęknięcia, dziury, krzywo położone łaty asfaltu), że woda deszczowa z ulicy, na skutek złego wyprofilowania, nie wpływa do studzienek kanalizacyjnych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Na ulicy Godebskiego wymagany jest całościowy remont nawierzchni, łącznie z wymianą podbudowy, krawężników, chodników oraz wjazdów. Łączna wartość kosztorysu
wynosi 1 148 000,00 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 148 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Karty oceny

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany