Ogród przedszkolny ze sprzętem do Integracji Sensorycznej

2582
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon A
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
347 120 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 487 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Plac zabaw ze sprzętem do SI usytuowany na terenie ogrodu przedszkolnego podzielony będzie na strefę zabawy z piaskownicami i sprzętem zabaw ruchowych oraz na strefę sprawnościową z zestawem do zabawy i ćwiczeń wspinaczkowych, równoważnią i zygzakiem oraz trawiastym terenem do zabaw swobodnych.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
24.09.2018 09:44

W ramach projektu zagospodarowano teren ogrodu Przedszkola nr 80 o powierzchni 606 m². Wykonano bezpieczną nawierzchnię poliuretanową (206 m²), wykonano ciągi piesze, ścieżki oraz pochylnie. Zamontowano 10 kompletów zestawów zabawowych: „Piaskownica z zacienieniem”, „Zestaw domek”, „Zestaw 3 wieże”, „Bujak jeep”, „Huśtawka „Ważka”, „Bujak jednoosobowy”, „Tor przeszkód 1”, „Tor przeszkód 2”, „Tor przeszkód 3”, „Mostek linowy”.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Inwestycji i Infrastruktury dla Dzielnicy Mokotów

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon A
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Łukowa 4
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Plac zabaw należy do Przedszkola nr 80 "Słoneczna Dolinka" do którego uczęszczają dzieci z pobliskiego osiedla "Służew nad Dolinką". Teren placu jest duży, pięknie zadrzewiony, zlokalizowany w zacisznym, bezpiecznym miejscu oddalonym od tras komunikacyjnych, jednocześnie dobrze skomunikowanym z wieloma rejonami Warszawy.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Plac zabaw ze sprzętem do SI usytuowany na terenie ogrodu przedszkolnego podzielony będzie na strefę zabawy z piaskownicami i sprzętem zabaw ruchowych oraz na strefę sprawnościową z zestawem do zabawy i ćwiczeń wspinaczkowych, równoważnią i zygzakiem oraz trawiastym terenem do zabaw swobodnych.
Opis projektu
Z istniejącego placu zabaw zostaną zdemontowane wszystkie dotychczasowe urządzenia. Teren zostanie zniwelowany i przygotowany pod powierzchnie piaszczyste lub w miarę możliwości finansowych tartanowe, pod wybranymi urządzeniami. Cały teren zostanie zrekultywowany i obsiany trawą. Plac zabaw zostanie podzielony na dwie części. Część zabawową wyposażoną w sprzęt do zabaw ruchowych tj. huśtawka 4-osobowa, karuzela, bujaki, zestawy zabawowe wyposażone w tunele i zjeżdżalnie dla małych i dla starszych dzieci oraz dwie piaskownice. Druga część placu zabaw będzie miała charakter sportowy i będzie zawierała zestaw sprawnościowy, równoważnię i zygzak przeznaczony do zabaw skocznych i równoważnych oraz miejsce do swobodnych zabaw ruchowych dzieci.
Uzasadnienie realizacji projektu
Przedszkole nr 80 "Słoneczna Dolinka" posiada bardzo duży, pięknie zadrzewiony ogród. Z uwagi na brak środków plac zabaw dla dzieci jest skrajnie zniszczony i nie spełnia swojej roli. Do przedszkola uczęszcza około setki dzieci, z których zdecydowana większość jest mieszkańcami osiedla, na którego terenie usytuowany jest ogród. Plac zabaw zaopatrzony w sprzęt sportowy stymulujący rozwój dziecka stanowi świetną okazję do fizycznej aktywności w formie zabawy.Wpływa korzystnie na prawidłowy rozwój kształtujących się układów mięśniowego i kostnego małego dziecka. Bawiąc się na placu zabaw dziecko dziecko dostarcza sobie w sposób naturalny bodźców stymulujących układ nerwowy . Zabawa korzystnie wpływa również na zmysł: wzroku, słuchu, równowagi a przede wszystkim na zmysł dotyku. Dobrze zorganizowany i zaopatrzony w odpowiedni sprzęt plac zabaw pełni rolę profilaktyczną, a w przypadku dzieci z zaburzeniami SI rolę leczniczą i terapeutyczną. Coraz więcej dzieci ma zaburzenia Integracji Sensorycznej, wynikające w dużej mierze z niewłaściwego bądź niewystarczającego stymulacji układu nerwowego przejawiające się m.in. wzmożoną lub obniżoną wrażliwością na bodźce, obniżonym poziomem koordynacji ruchowej, nieprawidłowym poziomem aktywności ruchowej.
Stworzenie na terenie ogrodu przedszkolnego placu zabaw zaopatrzonego w sprzęt ogrodowo-sportowy będzie inwestycją w zdrowie najmłodszego pokolenia, zarówno przedszkolaków, jak i dzieci mieszkających w najbliżej okolicy przedszkola. Ponadto wspólne spotkania rodziców z dziećmi na placu zabaw będą integrowały społeczność przedszkolną i lokalną.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zgodnie z załącznikiem nr 1 przedmiar - wstępna wycena
koszt karuzeli 3500 złotych
koszt furtki wraz z montażem 1000 złotych
projekt budowlany 12 000 złotych
wykonanie trawnika 12 000 złotych
wykonanie nawierzchni tartanowej 300 metrów 120 000 zł
RAZEM 347 120,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
347 120,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Przedszkole we własnym zakresie zabezpieczy również środki na ubezpieczenie obiektu oraz na monitoring.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
0,00 zł

Dokumenty

Załączniki
Karty oceny

Modyfikacje

15.03.2016 10:24
Koordynator w Dzielnicy Mokotów
12.05.2016 09:09
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany