Pracownia ceramiki w Domu Kultury "Rembertów"

2628
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
19 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 239 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt ma na celu stworzenie pracowni ceramiki w Domu Kultury „Rembertów”, w której odbywać się będą zajęcia dla dzieci, młodzieży i seniorów. Zakupiony zostanie piec do wypalania i wyposażenie pracowni ceramicznej. Na pracownie zostanie zaadaptowane pomieszczenie gospodarcze w domu kultury od strony dziedzińca.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
24.11.2017 10:35
W ramach projektu przygotowano pomieszczenie na pracownię ceramiczną i dostarczono wyposażenie. Następnie pracownia została oddana do użytku i odbywają sie w niej zajęcia dla dzieci i seniorów.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Dom Kultury "Rembertów"

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dom Kultury "Rembertów", al. Komandosów 8, Warszawa
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma na celu stworzenie pracowni ceramiki w Domu Kultury „Rembertów”, w której odbywać się będą zajęcia dla dzieci, młodzieży i seniorów. Zakupiony zostanie piec do wypalania i wyposażenie pracowni ceramicznej. Na pracownie zostanie zaadaptowane pomieszczenie gospodarcze w domu kultury od strony dziedzińca.
Opis projektu
Projekt ma na celu stworzenie pracowni ceramiki w Domu Kultury "Rembertów", w której odbywać się będą zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. W tym celu zostanie zakupiony piec do wypalania PRYMUS 70
niemieckiej firmy GAC o pojemności 70 litrów z programatorem, z półkami, słupkami i emulsją ochronną. Piec posiada trzyletnią gwarancję, charakteryzuje się energooszczędnością, niezawodnością oraz atrakcyjną ceną.
Jest lekki, mobilny i funkcjonalny. Programator w polskiej wersji językowej zapewnia 16 programów do wypału ceramiki, m.in. wypalanie na biskwit, szkliwienie, wypalanie farb dekoracyjnych, wypalanie figurek, wypalanie mas lejnych, wypalanie porcelany niskotemperaturowej, topienie metali, stapianie szkła i inne. Nowa pracownia ceramiczna zostanie wyposażona w koła garncarskie RK 55, toczki, glinę 60 kg, szkliwa płynne 10 sztuk w różnych kolorach, narzędzia praktyczne. Na pracownię zostanie zaadaptowane pomieszczenie gospodarcze w domu kultury od strony dziedzińca. Adaptacja obejmie modernizację sieci elektrycznej, oświetlenia, malowanie i wyposażenie pracowni w podstawowe meble. Zajęcia z ceramiki prowadzone będą w ciągu tygodnia, w soboty w ramach "Rodzinnych Spotkań ze Sztuką" i w ramach warsztatów dla seniorów.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ma na celu stworzenie nowych zajęć z ceramiki dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów w placówce. Zajęcia z ceramiki cieszą się ogromną popularnością. Materia, jaką jest glina, pozwala w nieskończony sposób rozwijać wyobraźnię. Dotychczasowe warunki w domu kultury nie dają możliwości na prowadzenie stałych zajęć tego typu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Piec ceramiczny PRYMUS 70 7500 zł
2. Wyposażenie pracowni ceramicznej 5000 zł
3. Adaptacja pomieszczenia gospodarczego na pracownię ceramiki 7000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
19 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Szacunkowa miesięczna wysokość utrzymania pracowni ceramiki wynosi 100 zł. Kwotę tę w kolejnych latach pokrywać będzie Dom Kultury "Rembertów"
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
1 200,00 zł

Dokumenty

Karty oceny

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany