Przejście dla pieszych przy przystanku Barszczewska

726
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Żoliborz
obszar 3 - Marymont-Potok - Żoliborz Dziennikarski
Autor pomysłu Mieszkaniec6611
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
50 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Wyznaczenie przejścia dla pieszych przy północnym krańcu zatoki przystankowej Barszczewska 02 wraz z dojściem z obu stron (od przystanku i od parkingu)

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Żoliborz
Obszar objęty pomysłem:
obszar 3 - Marymont-Potok - Żoliborz Dziennikarski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Gwiaździsta rejon skrzyżowania z ul. Barszczewską
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Pas drogi w zarządzie ZDM oraz mały kawałek chodnika obok parkingu na działce 4/22 którego właścicielem jest m. st. Warszawa

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wyznaczenie przejścia dla pieszych przy północnym krańcu zatoki przystankowej Barszczewska 02 wraz z dojściem z obu stron (od przystanku i od parkingu)
Opis projektu
Projekt polega na wyznaczeniu przejścia dla pieszych przy północnym krańcu przystanku Barszczewska 02 wraz z dojściem z obu stron (od przystanku i od parkingu). Obecnie jedyne przejście dla pieszych między przystankiem a źródłem/celem podróży na osiedlu Potok znajduje się na północnym wylocie ronda Turowicza. Dla wysiadających z autobusu na przystanku Barszczewska 02 oznacza to konieczność pokonania dodatkowych 100 m, więc praktycznie wszyscy przechodzą przez jezdnię ul. Gwiaździstej w obrębie przystanku, na przedłużeniu ul. Barszczewskiej w kierunku pobliskich bloków. Jest to szczególnie niebezpieczne ze względu na poruszające się z dość dużą prędkością samochody i ograniczoną widoczność (zakręt i wzniesienie). Przejście dla pieszych pozwoli na bezpieczne i bezpośrednie przejście ul. Gwiaździstej bez konieczności nadkładania drogi. Dodatkowo, w ramach projektu proponuje się budowę chodnika od zatoki przystankowej do przejścia (po stronie wschodniej) oraz na przedłużeniu przejścia do chodnika koło parkingu w kierunku domów Gwiaździsta 13 i Potocka 4 (śladem istniejącego przedeptu).
Przejście dla pieszych znajduje się pomiędzy północnym krańcem zatoki przystankowej Barszczewska 02 oraz chodnikiem na zach. stronie ul. Gwiaździstej w odległości ok. 10 m od wylotu ul. Barszczewskiej.
Uzasadnienie realizacji projektu
Zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego - zapobieganie niebezpiecznemu przechodzeniu przez ulicę za tyłem autobusu bez wyznaczonego przejścia dla pieszych. Szczególnie dotyczy to dzieci w wieku szkolnym (wracających autobusem ze szkół), które też przechodzą obecnie przez ulicę w obrębie zatoki przystankowej.
Uspokojenie ruchu - metodami inżynierii ruchu drogowego
Zwiększenie komfortu mieszkańców - poprzez umożliwienie dogodnego przejścia przez ulicę na bezpośredniej trasie w kierunku do/z domów: Gwiaździsta 13, 15, 15A, Tylżycka 1, 7, Potocka 4 i Barszczewska 6 (razem ok. 1000 mieszkań, 3000 mieszkańców).

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Projekt i wykonanie przejścia dla pieszych oraz dobudowa chodnika po stronie kanału - 50.000,00zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
50 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Ryczałtowy koszt utrzymania chodnika ZDM: 70 m2 x 3 zł = 210 zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
210,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany