Modernizacja boiska piłkarskiego w Gimnazjum nr 46 przy ulicy Kasprzaka 1/3 w Warszawie

224
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mieszkaniec6627
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
1 300 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • sport
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Jestem nauczycielem wychowania fizycznego, pracującym w Gimnazjum Publicznym nr 46 w Warszawie. Codziennie widzę młodzież i dorosłych, którzy przychodzą,aby zagrać w piłkę nożną na ogólnodostępnym szkolnym boisku. Niestety bardzo często rezygnują z aktywności fizycznej z powodu złego stanu murawy. Chcę to zmienić.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Kasprzaka 1/3
01-211 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Obiekt zlokalizowany jest na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Karolkowej. Obok pływalni Delfin. Doskonale skomunikowany z dzielnicami Wola, Śródmieście. Dzięki wybudowanej II linii metra stacja Rondo Daszyńskiego, obiekt może być dostępny w kilkanaście minut także dla mieszkańców innych, prawobrzeżnych dzielnic Warszawy.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Jestem nauczycielem wychowania fizycznego, pracującym w Gimnazjum Publicznym nr 46 w Warszawie. Codziennie widzę młodzież i dorosłych, którzy przychodzą,aby zagrać w piłkę nożną na ogólnodostępnym szkolnym boisku. Niestety bardzo często rezygnują z aktywności fizycznej z powodu złego stanu murawy. Chcę to zmienić.
Opis projektu
Jestem nauczycielem wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 46. Od wielu lat staramy się zachęcić młodzież i osoby dorosłe do aktywnego stylu życia. Mimo ciężkiej pracy, pomysłowości i kreatywności, nie możemy w pełni wykorzystać powierzchni boiska znajdującego się na terenie naszej szkoły, gdyż stan murawy zagraża bezpieczeństwu uczniów. Jesteśmy wtenczas zmuszeni zaniechać aktywności na obszarze boiska. Zgłaszają się do szkoły także mieszkańcy, pragnący ciekawie spędzać czas wolny na świeżym powietrzu, z zapytaniem kiedy boisko będzie nadawało się do bezpiecznego uprawiania sportu.
Chciałbym, aby zmodernizowane boisko piłkarskie o wymiarach 62 x 34 metry było miejscem sportowej rywalizacji, w zgodzie z zasadami fair-play, terenem bezpiecznym i konkurencją dla internetowych gier komputerowych. Sportowa rywalizacja różnych grup wiekowych i społecznych to szansa na promocję zdrowego stylu życia. Projekt zakłada wykonanie podłoża, ułożenie nowej wieloletniej nawierzchni. Montaż siatek ochronnych, tak aby piłki nie opuszczały terenu boisk sportowych. Projekt przewiduje budowę oświetlenia co umożliwi korzystanie z boiska w późniejszych godzinach. W projekcie przewidziane zostały także umiejscowione w pobliżu boiska piłkarskiego dwa kontenery w pełni przygotowane do pełnienia roli szatni sportowych - wyposażone w węzeł sanitarny. Dzięki temu stworzone zostaną warunki do korzystania z obiektu także małym dzieciom poprzez zapewnienie higieny i komfortu zmiany stroju.
Uzasadnienie realizacji projektu
Obecna nawierzchnia boiska nie spełnia norm bezpieczeństwa. Młodzież i dorośli mimo to przychodzą na boisko. Z miłości do sportu i potrzeby aktywności fizycznej często ryzykują odniesieniem urazu korzystając z obecnego stanu murawy boiska. Modernizacja nawierzchni przyczyniła by się do pełnego i bezpiecznego korzystania z obiektu sportowego.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wykonanie podbudowy z kruszywa - 213 380,40 zł
Dostawa i montaż nawierzchni z trawy syntetycznej piłkarskiej do piłki nożnej o długości 60mm - 311 140,80 zł
Bramka 5x2 aluminiowa owlana z tulejami 2 sztuki - 4674,00 zł
Siatka do bramki 2 sztuki - 307,50 zł
Montaż bramek 2 sztuki - 984,00 zł
Chorągiewki boiskowe uchylne z flagą 4 sztuki
Piłkochwyt wys 6m siatka polietylenowa oczko 10x10 sznurek 3mm z montażem 200 mb ze słupami fi76 cynkowanymi ogniowo rozstaw co 4,5 metra
Dostawa i montaż ławek boiskowych bez oparcia 6 sztuk
Furtka wejściowa 2x1m sztuk 1
Brama wjazdowa 2x3 metry sztuk 1
Dostawa i montaż słupów oświetleniowych 8 sztuk
Dostawa i montaż szatni - kontenery szatniowe 2 sztuki
Kosztorys projektu
Dostawa i montaż siedzisk sportowych dla kibiców 100 sztuk
Dostawa i montaż nawierzchni poliuretanowej 288 mb na bieżnię lekkoatletyczna 4 torową o długości 60 metrów
Blok startowy szkolny 4 sztuki
Dostawa i montaż belki do skoku w dal 1 sztuka
Wykonanie piaskownicy do skoku w dal o wymiarach 4,8x8 metrów
Wymiana podbudowy na bieżni oraz budowa rozbiegu dla skoku w dalSzacunkowy koszt realizacji projektu:
1 300 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • To nie jest projekt ogólnodostępny, takie prace powinny być sfinansowane ze środków, z których jest realizowany remont.
  Mieszkaniec10475  04.03.2015 20:36
 • Na boisko teraz i pózniej mogą wchodzić osoby nie związane ze szkoła. Tak jest obecnie, trenują tam np. amatorskie drużyny futbolu amerykańskiego, ktore nie dostają finansów na wynajmowanie innych boisk
  Mieszkaniec12910  10.03.2015 23:32
 • eee. NIE
  to będzie jedno z droższych boisk szkolnych w Warszawie. Większość czasu spędza tam miejscowa hołota i czasem kluby, które po remoncie powinny za boisko płacić, albo nie będą wpuszczane (przynajmniej nie powinny być) bo niszczą murawę, więc tylko stracą miejsce treningów.
  Jeżeli szkoła nie potrafi o boisko zadbać lub jej nie stać to powinna zostać boiska pozbawiona. A uczniowie nich chodzą na basen albo inne boiska.
  Poza tym projekt generuje koszty w kolejnych latach
  Mieszkaniec12732  19.06.2015 00:48
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany