Zmysły - odkryj, uruchom, wykorzystaj. Bezpłatne zajęcia terapii Integracji Sensorycznej dla dzieci z Woli

1533
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Wola
Czyste + Mirów
Autor pomysłu Mieszkaniec6706
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
118 200 zł
Kategoria
 • edukacja
 • pomoc społeczna
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
ZAGŁOSUJ na utworzenie sali do zajęć terapii Integracji Sensorycznej oraz organizację bezpłatnych zajęć dla dzieci.
POPRAW funkcjonowanie życia dzieciom z problemami w uczeniu się, problemami z koncentracją, z problemami ruchowymi, sprawiającymi trudności wychowawcze.
POMÓŻ dzieciom z Twojej lokalnej społeczności lepiej funkcjonować w dalszym życiu.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Czyste + Mirów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Ogrodowa 42/44
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dawne mieszkanie lokatorskie oddane szkole na cele statutowe. Dawny adres ul.Ogrodowa 42/44 m. 3. Pomieszczenie mieści się w tym samym budynku co Szkoła Podstawowa nr 221. Posiada jednak osobne od zewnątrz wejście. Jest niezależnym pomieszczeniem.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
ZAGŁOSUJ na utworzenie sali do zajęć terapii Integracji Sensorycznej oraz organizację bezpłatnych zajęć dla dzieci.
POPRAW funkcjonowanie życia dzieciom z problemami w uczeniu się, problemami z koncentracją, z problemami ruchowymi, sprawiającymi trudności wychowawcze.
POMÓŻ dzieciom z Twojej lokalnej społeczności lepiej funkcjonować w dalszym życiu.
Opis projektu
Projekt polega na utworzeniu na terenie Szkoły Podstawowej nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi sali do zajęć terapii Integracji Sensorycznej (SI) oraz organizacji bezpłatnych zajęć dla dzieci. Terapia Integracji Sensorycznej poprawia ogólne funkcjonowanie dzieci z problemami w uczeniu się, problemami z koncentracją, z problemami ruchowymi, sprawiającymi trudności wychowawcze. Projekt pomoże dzieciom lepiej funkcjonować w lokalnej społeczności w dalszym życiu.
Projekt obejmuje
- remont pomieszczenia i jego adaptację na salę do terapii Integracji Sensorycznej
- wyposażenie sali w specjalistyczne przyrządy do Integracji Sensorycznej
- zakup pomocy potrzebnych do terapii Integracji Sensorycznej
- sfinansowanie kosztu poprowadzenia 650 godzin terapii w skali roku przez specjalistów terapeutów SI. Połowa godzin przeznaczona będzie na zajęcia dla dzieci z Woli (otwarte zapisy), a połowa dla uczniów państwowej Szkoły Podstawowej nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Ogrodowej 42/44 na Woli.
Zajęcia terapeutyczne nie będą kolidowały z zajęciami szkoły. Sala ma osobne wejście z zewnątrz. Godziny prowadzenia zajęć zależeć będą od zapisanych osób.
Uzasadnienie realizacji projektu
U coraz większej ilości dzieci diagnozuje się dysfunkcje Integracji Sensorycznej. Zaburzenia skutkują trudnościami w nauce, koncentracji, problemami ruchowymi. Dzięki terapii SI dziecko jest spokojniejsze, lepiej zorganizowane, łatwiej funkcjonuje w szkole, w domu, z rówieśnikami.
Dostępność zajęć z Integracji Sensorycznej w publicznych ośrodkach jest znikoma, a terapia prywatna niezwykle kosztowna. Dzielnica powinna zwiększyć dostęp do bezpłatnej specjalistycznej pomocy, zwłaszcza dla dzieci z klas integracyjnych, które mają uzasadnienia do odbywania terapii SI wydane przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne.
Ogromną zaletą projektu jest to, że będą mogły z niego skorzystać dzieci nie tylko ze SP nr 221, ale również dzieci z takimi deficytami z całej Woli.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- remont i adaptacja pomieszczenia do terapii Integracji Sensorycznej - 59 200zł (szczegółowy zakres w załączniku)
- zakup sprzętu i pomocy do terapii Integracji Sensorycznej, zestaw - 20 000zł (przykładowe sprzęty: podwiesie stalowe, 2 x krętlik, hak klamrowy, belki rozbudowujące podwiesie, 10  karabińczyków, helikopter, huśtawka terapeutyczna, grzybek, platforma podwieszana, kołyska duża, deska rotacyjna, deskorolka duża,  konik, wiszące obręcze, hamak terapeutyczny, maglownica średnia, hamak elastyczny, konik bujany, żabka, łódka podwieszana z piłeczkami, T huśtawka, beczka, podwieszana gruszka, hamak z piłeczkami, kładka mała, parówka, deskorolka standard, 3 x materac składany, zjeżdżalnia lub inne
- wynagrodzenie terapeuty prowadzącego zajęcia (umowa zlecenie)- 39000zł (26 tygodni zajęć po 25h/tyg; 650 godzin zajęć w skali roku)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
118 200,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Tak, dla powstania sali do prowadzenia tego typu zajęć, jednak koszt wynagrodzenia dla osób prowadzących zajęcia znaczny, brak informacji o finansowaniu prowadzenia działalności w latach następnych, w związku z brakiem wpisu o generowaniu kosztów na kolejne lata czy placówka będzie służyła tylko 12 m-cy?, uważam że należałoby wyjaśnić tę kwestię, może należałoby poszukać kto może finansować wynagrodzenie dla pracowników zatrudnionych do prowadzenia zajęć i wtedy wystąpić z projektem skupiającym się na zagospodarowaniu i wyposażeniu takiej placówki
  Mieszkaniec12473  21.03.2015 14:39
 • Koszt godziny zajęć SI to średnio 60 zł.
  60zł x 650 = 39000zł

  Mieszkaniec12806  24.06.2015 22:40
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany